Czajnik na gaz

czajnik na gaz metalowyCzajnik na gaz stanowi niezwykle ważny sprzęt kuchenny. To właśnie dzięki temu niepozornemu naczyniu można błyskawicznie przygotować rozgrzewającą herbatę albo pobudzającą kawę. Elementem, który różni tradycyjny czajnik od garnka, jest rurka, przez którą łatwo można przelewać wodę. Czajniki posiadają funkcjonalne uchwyty oraz pokrywkę. Ponadto różnią się materiałem, z jakiego zostały wykonane. Podejmując decyzję o kupieniu nowego czajnika, należy wziąć pod uwagę szereg różnorakich kryteriów. Warto przyjrzeć się niektórym z nich.

Pojemność czajnika na gaz uwzględniająca potrzeby użytkownika

O tym, że pojemność jest priorytetową kwestią przy wyborze czajnika, nie trzeba nikogo przekonywać. Producenci mają w swoim portfolio czajniki charakteryzujące się pojemnością od 0,4 litra do 3 litrów. Mieszkającemu samotnie w domu singlowi z pewnością wystarczy model o niewielkich gabarytach. Z kolei dla pięcioosobowej rodziny optymalną objętością jest 1,7 litra. Profesjonalne lokale gastronomiczne, gdzie niejednokrotnie mają miejsce huczne imprezy, powinny być zaopatrzone w największe modele dostępne na rynku.

Tworzywo jako czynnik wpływający na funkcjonalność i estetykę

Materiał, z jakiego wykonany jest czajnik, determinuje sposób gotowania wody. W przypadku czajników elektrycznych często spotykanymi materiałami służącymi do ich wytworzenia są stal nierdzewna, szkło i ceramika. Należy unikać czajników wykonanych z jakichkolwiek tworzyw sztucznych, ponieważ woda, która osiąga temperaturę wrzenia, może sprawić, że rozpuszczone zostanę szkodliwe dla zdrowia ludzkiego syntetyki. Podczas przygotowywania gorących napojów takich jak na przykład kawa, zielona herbata, kakao lub czekolada należy także pamiętać, aby nie gotować wielokrotnie tej samej wody bez względu na rodzaj czajnika, w którym została ona zagotowana. W wodzie takiej dynamicznie rozprzestrzeniają się bowiem kolonie bakterii beztlenowych. Wzrasta także stężenie pierwiastków nierozpuszczalnych w wodzie, takich jak arsen, selen i fluor, które w większych dawkach są źle tolerowane przez ludzki organizm.

Żeliwny zaparzacz do herbaty marki BergHOFF w kolorze bordowym.
Żeliwny zaparzacz do herbaty marki BergHOFF w kolorze bordowym.
Materiał, z jakiego wyprodukowany został czajnik na gaz, ma znaczenie także w innych sytuacjach życia codziennego. W przypadku czajników przeznaczonych do płyt indukcyjnych warto wybrać takie naczynie, których dno wykonane jest z materiału przyciągającego magnes. Standardowymi przykładami takich tworzyw są stal oraz żelazo. Warto także starannie przeanalizować oznaczenia zaaplikowane na czajniku przez producenta, który ma obowiązek poinformować ewentualnego nabywcy o możliwości wykorzystania czajnika w kuchenkach bazujących na technice płyt indukcyjnych. Wspomniany znak jest zazwyczaj minimalistyczną ilustracją zwoju. Jeśli na co dzień korzystamy z płyt indukcyjnych, powinniśmy wystrzegać się czajników wytworzonych z ceramiki, aluminium, szkła i stali nierdzewnej. W przypadku płyt indukcyjnych trzeba także unikać czajników, których konstrukcja charakteryzuje się wypukłym dnem lub nóżkami.

Materiał, z którego został zaprojektowany czajnik, ma niebagatelny wpływ na estetykę wnętrza kuchni, a tym samym na panującą w niej atmosferę i emocje towarzyszące odwiedzającym ją gościom. W nowoczesnych pomieszczeniach doskonale sprawdzają się szklane lub aluminiowe czajniki na gaz, których wygląd utrzymany jest w stonowanej, minimalistycznej konwencji. W przypadku bardziej tradycyjnych, rustykalnych wnętrz doskonałym rozwiązaniem będzie czajnik wykonany z ceramiki, cenione są chociażby żeliwne zaparzacze do herbaty. Naczynia tego typu często ozdobione są oryginalnymi artystycznymi wzorami i znakomicie wkomponowują się w klasyczne wnętrza.

Czajniki na gaz RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych czajników na gaz z gwizdkiem. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Producenci czajników gazowych i zaparzaczy do herbaty:
Berghoff, Emalia Olkusz, Florina, Hoffner, Alda, Alessi, Altom, Ambition, Artmet, Banquet, Bergner, Bohmann, Bolesławiec, Botti, Bugatti Italy, Chodzież, Cilio, Collezione Vittore Conforto, Dajar, Domo, Domotti, Edenberg, Elo-Pol, Florentyna, Galicja, Granchio, GSI Outdoors, Hanssen, Hendi, Home Delux, Isosteel, Kaiserhoff, Kamille, Karolina, Kassel, Kela, Kinghoff, Konighoffer, Korkmaz, Lamart, Lubiana, Maestro, Metalac, Morphy Richards, MPM, Odelo, Orion, Pavonidea, Peterhof, Rainbow, Renberg, Romix, Sapir, Schulte-Ufer, Silesia, Silesia Rybnik, Stalgast, Starke, Staub, Stellar, Tadar, Tefal, Tescoma, THK, Toro, VETRO-PLUS, Vinzer, Vittore Comforto, Wellberg, Wesco, Westmark, Zest For Life, Zwilling.

Jak szukali użytkownicy?

  • jaki czajnik na gaz
  • czajniki na gaz opinie
  • dobry czajnik na gaz
  • ile kosztuje czajnik na gaz
  • jaki czajnik emaliowany czy ze stali
  • jaki czajnik na gaz wybrac
  • jakiej firmy czajniki na gaz są najlepsze

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

Dzbanek filtrujący

Dzbanek filtrujący

Jakość wody, którą pijemy, jest bardzo istotną kwestią w kontekście naszego zdrowia. Ogromną część rynku…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *