Frytkownica

Jaka frytkownica? Którą wybrać: tradycyjną czy beztłuszczową?Wśród frytkownic rozróżniamy dwa podstawowe rodzaje: frytkownice tradycyjne oraz beztłuszczowe. Najpopularniejsze marki produkujące tego typu urządzenia to m.in. Philips, Tefal, Moulinex, DeLonghi czy też Zelmer.

Frytkownice mogą być wolnostojące lub wbudowane na stałe w blat kuchenny. To drugie rozwiązanie jest o wiele mniej wygodne oraz komfortowe. Warto natomiast kupić frytkownicę o nieco większej mocy – do wyboru mamy moc od 840 do 2400 W. Najczęściej wybierane to modele o mocy 1200-1400W.

Małe frytkownice szybko się nagrzewają, ale przygotuje się w nich niewielką porcję frytek. W dużej frytkownicy można przyrządzić jednocześnie chociażby kurczaka oraz frytki.

Ważna i przydatna jest regulacja temperatury oraz programator czasowy. Obrotowy kosz, możliwość jego podnoszenia oraz automatyczne zwolnienie pokrywy przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa użytkownika.

Frytkownice DeLonghi RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych frytkownic DeLonghi. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Frytkownice Moulinex RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych frytkownic Moulinex. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Wygodnym rozwiązaniem jest frytkownica z systemem czyszczącym. Z kolei Cool Zone to system, który zapobiega przypalaniu się frytury, dzięki czemu frytki nie będą zbyt tłuste.

Frytkownice tradycyjne, smażenie na tłuszczu RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych frytkownic tradycyjnych ze smażeniem na tłuszczu. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Ile kosztuje dobra frytkownica?

Dobrą frytkownicę można już kupić za kilkaset złotych. Najlepsze są frytkownice ze stali nierdzewnej, ponieważ cechują się dużą trwałością. Misa powinna szybko się nagrzewać, a frytki smażyć się na tyle szybko, aby nie chłonąć zbyt dużych ilości tłuszczu.

Przy wyborze frytkownicy ważna jest również pojemność misy. Egzemplarze przeznaczone do użytku domowego, okazjonalnego mogą mieć z powodzeniem misę o pojemności do 2-3 litrów, natomiast urządzenia gastronomiczne wymagają znacznie większych zapotrzebowań – powyżej 5 litrów.

Frytkownice Philips RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych frytkownic Philips. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Frytkownice Tefal RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych frytkownic Tefal. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Najbardziej nowoczesne frytkownice potrzebują do smażenia jedynie dużej łyżki oleju – są ekonomiczne i posiadają wiele przydatnych cech. Frytki w nich usmażone są suche i chrupiące, nie chłoną oleju, należy je jedynie lekko posolić.

Jakie cechy powinna mieć frytkownica?

Dobra, nowoczesna frytkownica:

 • miesza gorące powietrze z olejem,
 • ma mieszającą, obrotową łopatkę,
 • ma cyfrowy panel sterowania,
 • posiada automatycznie otwieraną pokrywę, a jej części można spokojnie myć w zmywarce,
 • powinna mieć korpus z termoizolacją.

Frytkownice beztłuszczowe, bezolejowe RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych frytkownic beztłuszczowych (bezolejowych). Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

W takiej frytkownicy można smażyć na dowolnym rodzaju oleju, chociażby na zdrowszym oleju kokosowym, który pozwala uzyskać frytki o wyjątkowym smaku. Do frytek można dodać keczup, musztardę, czasem sos majonezowy.

Najnowocześniejsze frytkownice umożliwiają smażenie frytek bez użycia tłuszczu, na sucho i zdrowo. We frytkownicy potrzebny jest filtr węglowy antyzapachowy, który pochłonie zapach tłuszczu, wnikający w ubrania i włosy.

Niektóre firmy do frytkownicy dołączają książeczkę z przepisami nie tylko na frytki, ale również chociażby na kotleciki, pączki itp. W części frytkownic przyrządzić można pączki, faworki oraz wszelkie potrawy wymagające smażenia na głębokim tłuszczu.

Frytkownice RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych frytkownic. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jak szukali użytkownicy?

 • frytkownica beztłuszczowa opinie
 • czy oplłaca sie kupic frytownice beztluszczowa
 • frytownica olejowa czy bezolejowa
 • frytownica beztłuszczowa forum
 • frytkownics beztluszczowa opinie o smaku frytek
 • frytkownice na sucho
 • frytkownica beztluszczowa opinie
 • frytkownica bezolejowa 1400w czy jest dobra
 • frytkownica
 • ktora lepsza frytkownica olejowa czy na gorace powietrze

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

One Comment on “Frytkownica

 • Frytkownica beztłuszczowa? Pierwsze słyszę, a fajnie byłoby mieć możliwość jedzenia frytek bez wyrzutów sumienia. Aczkolwiek kupione frytki i tak maja w składzie sporo tłuszczu, ale po co dokładać? Poza tym można samemu pokroić ziemniaki i zdrowe, frytki gotowe.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *