Garnek indukcyjny

Jaki garnek indukcyjny do kuchni do gotowania?Płyty indukcyjne na dobre już zagościły w naszych domach, stopniowo wypierając tradycyjne kuchenki. Jest to rozwiązanie wygodne, komfortowe i nowoczesne, a także oszczędne. Warto jednak pamiętać o wyborze odpowiednich garnków, przeznaczonych do użytkowania właśnie na płycie indukcyjnej.

Odpowiednie dno garnka

Pierwszą, podstawową cechą dobrego garnka do indukcji jest ferromagnetyczne dno. Jest ono zupełnie płaskie, dzięki czemu idealnie dostosowuje się do pola grzewczego płyty indukcyjnej. To, czy dno rzeczywiście jest namagnesowane, można bardzo łatwo sprawdzić -wystarczy tylko przyłożyć magnes do dna. Powinien on zostać z łatwością przyciągnięty.

Kolejną ważną cechą dna garnka, stworzonego do płyty indukcyjnej jest jego gładkość. Na powierzchni nie powinno być absolutnie żadnych zagłębień ani wyżłobionych nazw marki, dno musi być całkowicie gładkie. Tylko wówczas możemy liczyć na efektywne i równomierne ogrzewanie całej powierzchni.

Istotną kwestią jest oczywiście średnica naczyń. Pole grzewcze powinno mieć rozmiar zbliżony do średnicy garnka, wówczas ogrzewanie będzie równomierne. Jeżeli średnica garnków będzie zbyt mała, mogą one po prostu nie zostać wykryte przez pole grzewcze, a co za tym idzie, nie będą spełniać swojego zadania.

Garnki indukcyjne, stal nierdzewna RANKING

TOP Garnki indukcyjne, stal nierdzewna Producent Cena
1Tefal Zestaw garnków UNO 10 el. A701SC84TefalCena
2LAMART LTSS2212LAMARTCena
3Ambition Z POWŁOKĄ ILAG PREMIUM 20 cm MAGNATAmbitionCena
4WMF Garnek mini 14cm 0714766040WMFCena
5Berghoff Bistro 2,6l/20cm 4410023BerghoffCena
garnki indukcyjne ze stali nierdzewnej

=> Garnki indukcyjne, stal nierdzewna <=

Nienagrzewająca się konstrukcja

Bardzo istotnym elementem dobrego garnka indukcyjnego jest rączka, która się nie nagrzewa. Pozwala ona na bezpieczne korzystanie z naczynia, bez ryzyka bolesnego o uciążliwego poparzenia. Również pokrywka nie powinna przewodzić ciepła, a na jej wierzchu powinien znajdować się otwór, pozwalający na odpływ pary.

Naczynia przeznaczone do użytku z płytami indukcyjnymi posiadają często oznaczenie w kształcie zwiniętej spirali. Informuje nas ono, że naczynie to zostało wykonane z odpowiednich materiałów i nadaje się do użytkowania indukcyjnego. Do użytkowania takiego zwykle nie nadają się naczynia ceramiczne, miedziane oraz szklane, bowiem nie wytwarzają one pola elektromagnetycznego, a zatem nie spełniają swojego zadania.

Wielofunkcyjność garnków indukcyjnych

Garnki indukcyjne często są naczyniami wielofunkcyjnymi, to znaczy, że w jedno naczynie służy nam do przygotowywania wielu rodzajów potraw, nie tylko np. do gotowania szparagów, makaronu, mleka, na parze. Za takie wielofunkcyjne naczynia trzeba jednak nieco więcej zapłacić. Ceny są mocno zróżnicowane, zależą oczywiście od marki, a także od rodzaju naczynia, od ilości garnków w oferowanym komplecie. W wielu sklepach można jednak zakupić takie garnki pojedynczo, wówczas cena jest znacznie niższa, choć nierzadko idzie to w parze z jakością wykonania i solidnością.

Garnki indukcyjne, emaliowane RANKING

TOP Garnki indukcyjne, emaliowane Producent Cena
1Maestro RAINBOW Garnek emaliowany 20 cmMaestroCena
2Silesia Garnek emaliowany prosty Czajniczki 22 cm 205002317SilesiaCena
garnki indukcyjne emaliowane

=> Garnki indukcyjne, emaliowane <=

Jak już zostało wspomniane, naczynia ceramiczne, szklane czy miedziane z zasady nie nadają się do stosowania w kuchniach indukcyjnych. Coraz częściej jednak na dnach takich naczyń zauważyć możemy symbol zwiniętej spirali, świadczący o tym, że dno takiego naczynia pozostało wykonane z innego materiału, umożliwiającego korzystanie z niego właśnie w sposób indukcyjny. Dzięki temu dno takiego naczynia wytwarza pole elektromagnetyczne, jest wykrywane przez pole grzewcze i doskonale spełnia swoją rolę. Takie naczynia często są tańsze od naczyń typowo indukcyjnych.

Oprócz kryteriów decydujących o technicznej przydatności garnków, istnieją również kwestie, decydujące o naszej wygodzie użytkowania. Do takich kryteriów możemy zaliczyć np. materiał, z którego wykonana jest pokrywka. Jak wiadomo, może być ona szklana, wówczas mamy wgląd na gotujące się potrawy. Może być ona również wykonana ze stali nierdzewnej, wówczas nie ma ryzyka, że stłuczemy ją my lub bawiące się w pobliżu dziecko. Wybór należy do nas.

Kuchnie indukcyjne są niezwykle ekonomiczne i wygodne. Coraz częściej decydujemy się na zastąpienie nimi tradycyjnych kuchni. Jeżeli dołożymy do tego profesjonalne garnki indukcyjne, nasze potrawy będą zawsze przygotowane na czas. Gotowanie przy użyciu kuchni indukcyjnej jest naprawdę proste i wygodne, a przy tym bardziej efektywne i mniej czasochłonne. Warto rozważyć kupno markowych garnków do indukcji, które pozwolą nam w pełni cieszyć się funkcjonalnością i innowacyjnością tego rozwiązania.

Garnki indukcyjne, aluminiowe RANKING

TOP Garnki indukcyjne, aluminiowe Producent Cena
1Tefal Illico wysoki 22 cm G7026114TefalCena
2Tefal Illico 24 cm G70246 G7024674TefalCena
3Bergner BG-6456BergnerCena
4Ambition NATURE 20 cm 34144AmbitionCena
5A di Alessi Pots & Pans Garnek średni 5,5l ajm10124A di AlessiCena
garnki indukcyjne aluminiowe

=> Garnki indukcyjne, aluminiowe <=

Znane firmy posiadające w swojej ofercie garnki przeznaczone do płyt indukcyjnych:
Ambition, Berghoff, Silit, Tefal, Abert, Altom, Ballarini, Banquet, Bergner, Berlinger Haus, Blaumann, Bohminox, Domotti, Edenberg, Electrolux, Elo-Pol, Fagor, Fiskars, Florentyna, Florina, Galicja, Gerlach, Granchio, Hendi, HH Poland, Hoffner, KAISERHOFF, Kela, Kinghoff, KonigHOFFER, Korkmaz, Kuchenprofi, LAMART, Le Creuset, Maestro, Merlin, MG HOME, Moneta, Olkusz, Peterhof, PYROFLAM, QUISELLE, RedFox, Renberg, Rohe, Schulte-Ufer, Silampos, Silesia, Skeppshult, Stalgast, Starke, Staub, Tadar, Tescoma, THK, Tomgast, TVS, Valdinox, Vinzer, Vittore Comforto, WMF, Zelmer, Zwilling.

Garnki indukcyjne RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych garnków indukcyjnych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

Dzbanek filtrujący

Dzbanek filtrujący

Jakość wody, którą pijemy, jest bardzo istotną kwestią w kontekście naszego zdrowia. Ogromną część rynku…

1 opinia o “Garnek indukcyjny

  • Komplet garnków na indukcję to niestety wydatek znacząco przekraczający możliwości przeciętnego Kowalskiego. Jeżeli już jednak zdecydujemy się na zakup płyty z zestawem garnków, to … z pewnością nie pożałujemy 🙂 To jest mega wygoda, coś w sam raz dla leniuchów 🙂

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *