Gofrownica

Jaka gofrownica? Którą wybrać? Gofrownica to bardzo popularne urządzenie, służące oczywiście głównie do przygotowania gofrów, które można serwować na setki sposobów: z dżemem, konfiturami, bitą śmietaną, twarożkiem, bitą śmietaną i owocami, cukrem pudrem oraz bez niczego.

Jaką gofrownicę kupić?

Małe gofrownice można kupić już za kilkadziesiąt zł, do domowych zastosowań wystarczą one w zupełności. Z kolei większe modele znajdują swoje zastosowanie głównie w gastronomii – trzeba na nie wydać przynajmniej kilkaset zł. Zatem zakup gofrownicy to dobry pomysł – szczególnie dla rodzin lub łasuchów.

W gofrownicach bardzo istotne są płytki grzewcze, które powinny być wykonane z teflonu, oryginalnego, najlepiej produkowanego przez firmę Dupont – jednego z wiodących obecnie dostawców płytek. Powłoka teflonowa powinna mieć odpowiedni certyfikat i nie przywierać. Płytki mogą mieć zróżnicowane kształty, z kolei im mniej rowków i wyżłobień, tym łatwiej utrzymać je w czystości, powinno się je starannie myć po każdym użyciu gofrownicy. Gofrownica powinna mieć sporo płytek, które w głównej mierze wpływają na jej wydajność.

W dobrej gofrownicy (oprócz standardowego wykorzystania do gofrów) można opiekać kanapki, wypiekać kruche babeczki i ciasteczka, grillować mięso, warzywa i owoce. Moc urządzenia powinna przekraczać 800 W, co zwiększa efektywność pieczenia gofrów. Istotne są również powłoki zapobiegające przywieraniu oraz chroniące urządzenie przed przegrzaniem. Modele profesjonalne gofrownic pozwalają ustawić odpowiedni poziom chrupania oraz przyrumienienia gofrów. Bezpieczeństwo użytkowania zwiększa chociażby kabel owijany w obudowie, lampka kontrolna zasilania, regulacja temperatury (wbudowany termostat) oraz lampka kontrolna temperatury.

Gofrownice Dezal RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych gofrownic marki Dezal. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Gofrownice MPM RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych gofrownic marki MPM. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Gofrownice Tefal RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych gofrownic marki Tefal. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Gofry można polać chociażby sosem owocowym, czekoladowym, ajerkoniakiem, ozdobić roztopioną czekoladą albo bitą śmietaną. W sezonie letnim warto jeść gofry ze świeżymi owocami, posypane lekko cukrem lub cukrem pudrem.

Niektóre gofrownice posiadają wymienne płytki, na których można przygotować ciastka, babeczki, grzanki, dzięki czemu otrzymujemy urządzenie wielofunkcyjne. Popularne marki produkujące gofrownice to chociażby Dezal, MPM oraz Tefal.

Dobre gofrownice posiadają termoizolowaną obudowę oraz uchwyt, dzięki czemu unikniemy oparzenia podczas użytkowania. Stabilność urządzenia zwiększają antypoślizgowe nóżki. Gofrownica pionowa to dodatkowa oszczędność miejsca w szafce.

Gofrownice RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych gofrownic. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

Dzbanek filtrujący

Dzbanek filtrujący

Jakość wody, którą pijemy, jest bardzo istotną kwestią w kontekście naszego zdrowia. Ogromną część rynku…

2 opinii o “Gofrownica

  • Przydatny ranking. Moja mama używała dezala i służy jej od wielu lat, więc też zamierzam kupić do nowego mieszkania. Myślałam o modelu 301.6 PROFI, bo ma dobre opinie i będzie pasował do wystroju mojej nowej kuchni.

    Reply
  • Dostałam swoją gofrownicę 4 lata temu na ślub. Na początku się zdziwiłam, że dostałam taki prezent, bo nie należę do osób, które jedzą dużo słodkiego. Ale wypróbowaliśmy z mężem parę razy i się zakochałam! Uwielbiam domowe gofry, z bitą śmietaną, dżemem, owocami – pychota.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *