Krajalnica

Jaka krajalnica do chleba? Którą wybrać - tradycyjną czy gastronomiczną?Na rynku AGD dostępne są krajalnice do chleba, frytek, jajek, warzyw, wędlin oraz cebuli. Niemalże wszystko można pokroić za pomocą profesjonalnej krajalnicy.

Budowa i funkcjonowanie krajalnicy

Nóż z ząbkami poruszany za pomocą silnika. Pokrętło pozwala ustawić nóż tak, aby kroił wszystko w odpowiedni sposób i produkował plasterki określonej grubości. Krajalnice są bezpiecznymi urządzeniami, w których nóż jest osłonięty, przy jego użytkowaniu należy jednak zachować szczególną ostrożność ze względu na jego ostrość.

Krajalnice zazwyczaj posiadają gumowe nóżki, dzięki którym urządzenie jest stabilne podczas pracy. Modele skośne są przechylone lekko w pionie, natomiast niektóre są przystosowane na przykład dla osób leworęcznych. Od czasu do czasu należy krajalnicę demontować i oczyszczać dokładnie w środku. Noże dostosowane są do krojenia chleba, wędlin czy sera. Urządzenia mające żłobkowaną powierzchnię trudniej oczyścić z zabrudzeń.

Krajalnica składa się z kilku ważnych części. Są to:

  • dociskarka, pomocna w trzymaniu wędlin, serów i innych produktów,
  • podajnik wykonany z plastiku (mniej trwały) albo stali szlachetnej (wytrzymalsza, odporna na uszkodzenia, upadki i zarysowania, o lepszych parametrach wydajnościowych),
  • nóż tnący będący wirującą tarczą wykonaną z odpornej stali nierdzewnej, nóż z malutkimi ząbkami pozwala ciąć większość produktów, z kolei tarcza bez ząbków pozwala doskonale kroić sery,
  • korpus urządzenia posiadający podstawkę oraz nóż tnący – może być wykonany z plastiku albo stali nierdzewnej (droższy wariant, ale trwalszy).

Krajalnice do chleba RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych krajalnic do chleba. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jakie parametry krajalnicy są ważne?

Krajalnica powinna mieć odpowiednią prędkość noża i możliwość wyboru obracania się tarczy. Niektóre produkty lepiej się kroją, gdy tarcza obracana jest powoli.

Urządzenia do krojenia mogą przygotować plastry o grubości od 1 do 20 milimetrów. Im twardsze produkty, tym moc krajalnicy powinna być większa (do użytku domowego powinna wystarczyć taka o mocy 140-150 W). Dobrze jest, gdy krajalnica ma schowek na kabel, tackę na pokrojone plasterki, kontrolki informujące o podłączeniu urządzenia do sieci elektrycznej.

Dociskarka zapewnia ochronę palców – produkty nie muszą być trzymane w ręce, lecz w specjalnym urządzeniu. Nóżki antypoślizgowe zapobiegają ślizganiu się urządzenia po blacie.

Nóż w krajalnicy powinien być systematycznie ostrzony. Dobrze jest, gdy krajalnicę można przymocować do blatu, zwiększając w ten sposób jej stabilność podczas pracy.

Krajalnice Bosch RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych krajalnic marki Bosch. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Krajalnice Graef RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych krajalnic marki Graef. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Krajalnice Siemens RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych krajalnic marki Siemens. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Krajalnice Zelmer RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych krajalnic marki Zelmer. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Co można kroić krajalnicą?

Jest to chociażby chleb, wędlina, sery oraz warzywa i owoce. Dzięki krajalnicy otrzymujemy równe i zgodne z regulacją plastry. Krajalnice do sera pozwalają pokroić ser w kawałki albo plasterki, niezależnie od rodzaju.

Ile kosztuje krajalnica?

Ceny krajalnic zaczynają się od 200 złotych, za najdroższe modele trzeba wydać ponad 1000 zł. Urządzenia te przydają się także w gastronomii, wymagane jest jednak, aby był to sprzęt o wysokiej wydajności, trwałości i jakości. Krajalnica to godna rozważenia alternatywa dla noża kuchennego.

krajalnice do chleba, krajalnice zelmer, krajalnice do frytek, krajalnice do jajek, krajalnice do warzyw, krajalnice do wędlin, krajalnice bosch, krajalnice do cebuli

Krajalnice gastronomiczne RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych profesjonalnych krajalnic gastronomicznych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jak szukali użytkownicy?

  • krajalnica do chleba

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

Dzbanek filtrujący

Dzbanek filtrujący

Jakość wody, którą pijemy, jest bardzo istotną kwestią w kontekście naszego zdrowia. Ogromną część rynku…

1 opinia o “Krajalnica

  • Mam krajalnicę w domu, ale jest używana 2-3 razy w roku tylko. Na świąteczne kolacje, urodziny czy Wielkanoc. Zawsze z mamą na te okazje robimy zimny bufet. By wszystko ładnie wyglądało schab, szynki i warzywa kroimy właśnie na krajalnicy. Chleb również się zdarza. Ale żeby tak na co dzień krajalnica stała na blacie to raczej nie. Urządzenie nie jest też zupełnie bezpieczne, więc wole je chować.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *