Lodówka retro

Jaka lodówka retro?Lodówki retro są wzorowane na lodówkach amerykańskich z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych oraz osiemdziesiątych XX wieku. Moda oraz inspiracja przyszły do Europy z USA, w których te lodówki przez wiele lat były szczytem mody.

Jaka lodówka retro?

Lodówki retro, nazywane też vintage, są z reguły duże i kolorowe: żółte, pomarańczowe, niebieskie, różowe, czerwone, brązowe, szare, czekoladowe, seledynowe. Lodówki retro często można zauważyć w starych amerykańskich filmach, gdzie wyróżniają się wielkością oraz interesującymi barwami. Tego typu urządzenia należy dobrać do kuchennych mebli, zasłon w oknach oraz dodatków. Najlepiej, jeśli meble przypominają umeblowanie sprzed lat, wtedy lodówka retro nie stanowi estetycznego zgrzytu.

Zaletą takiej lodówki jest duża ilość miejsca na jedzenie oraz napoje. Kolor oraz projekt, czyli design, są bardzo ważne w tego rodzaju urządzeniach, pozwalają bowiem na interesującą aranżację każdego domowego wnętrza. Pięknie wyglądają klasyczne klamki, często spotykane w tego typu lodówkach. Nie ma uchwytu, ale zastępuje go efektowna klameczka, w srebrnym lub złotym kolorze, cechująca się wygodą oraz walorami estetycznymi.

Lodówki retro posiadają zamrażalnik ulokowany na dole lub na górze. Im więcej półek, tym lepiej – pozwalają one meblować lodówkę w sposób wygodny i dogodny, umożliwiając zachowanie idealnego porządku w tym meblu kuchennym. Tego rodzaju lodówki są wolnostojące i jednodrzwiowe. Model side by side posiadający podwójne drzwi jest bardzo rzadkim rozwiązaniem.

W lodówkach tego rodzaju obecny jest wyświetlacz, który pokazuje temperaturę panującą we wnętrzu, no frost sprawia, że szron nie pojawia się w lodówce, z kolei dystrybutor wody daje dostęp do wody. Kostkarka pozwala mieć kostki lodu, które następnie dodaje się do napojów.

Czy do każdej kuchni nadaje się lodówka retro?

Na pewno nie w każdej kuchni sprawdzi się takiego rodzaju urządzenie, w nowoczesnej kuchni lepiej postawić nowoczesną lodówkę. Niektóre firmy produkują lodówki w szerokiej gamie kolorystycznej liczącej aż 11 kolorów, od stonowanych począwszy, a na neonowych kończąc – m.in. róż, pomarańcz, żółty, błękitny, zielony. Lodówki retro kosztują przeważnie od około 3000 złotych.

Pomocne funkcje lodówki

  • Pull out, czyli wysuwane półki lodówki – pozwala wydobyć produkty z głębi lodówki bez najmniejszego problemu.
  • W strefie Fresh Zone znajduje się szuflada, w której przechowuje się wszystkie warzywa i owoce.
  • Szuflada Zero Zone pozwala przechować świeże mięso czy ryby.
  • Przesuwane półeczki w drzwiach lodówki SimpleSlide pozwalają umieszczać buteleczki, słoiki i słoiczki w dogodny sposób, z zachowaniem porządku.

Lodówki retro nadają się raczej do dużych kuchni, reprezentujących styl retro lub vintage, styl staroświecki, ale jakże urokliwy. Jest to znakomite rozwiązanie dla niejednej osoby, która marzy o posiadaniu eleganckiej lodówki retro, w której zmieści się spora ilość żywności, a jej wygląd podkreśli styl kuchni lub innego domowego pomieszczenia. Czasem lodówkę można postawić nawet w dyskretnym miejscu w salonie lub innym pokoju, wiele zależy od sposobu aranżowania domowej przestrzeni i jej kolorystyki.

Najbardziej znani producenci lodówek retro:
Gorenje, Smeg, Samsung.

Lodówki retro RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych lodówek w stylu retro. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jak szukali użytkownicy?

  • lodowka retro ceneo

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

One Comment on “Lodówka retro

  • Mi kojarzy się z typowym rozwiązaniem ala styl amerykański 😀 Tego typu lodówki na naszym rynku raczej są rzadkością, chociaż retro w moim mniemaniu świetnie komponowałoby się w domu czy mieszkaniu wykonanym w starym stylu.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *