Maszynka do mielenia Ranking grudzień 2023

Jaka maszynka do mielenia mięsa?Maszynka do mielenia pomimo swojej bardzo bogatej przeszłości jest urządzeniem przydatnym w każdej kuchni, w której mamy potrzebę samodzielnego mielenia oraz rozdrabniania produktów.

Na rynku dostępne są chociażby dedykowane maszynki do mielenia mięsa, maszynki do mielenia, maszynki do mielenia kawy, maszynki do mielenia orzechów (drobno zmielone orzechy przydają się do ciast – ich posypywania lub zastępując mąkę – w ten sposób powstają chociażby torty orzechowe). Można również pokusić się o zakup urządzenia wielofunkcyjnego. Są to urządzenia proste, łatwe w obsłudze oraz pozwalające mielić różnorodne produkty.


Rodzaje i typy maszynek do mielenia

Maszynki do mielenia kawy kosztują zazwyczaj kilkadziesiąt złotych, z kolei te do mielenia mięsa mogą kosztować spokojnie nawet 400 złotych i więcej.

Maszynki pomagają w przyrządzeniu np. dobrej, świeżo mielonej kawy lub smacznych kotlecików. Obecnie największą popularnością cieszą się urządzenia wielofunkcyjne do mielenia mięsa, kawy, maku, tytoniu, orzechów itp.

W sklepach dostępne są różnorodne maszynki do mielenia: tradycyjne ręczne oraz elektryczne. Pierwsze z nich są tańsze, natomiast wymagają one użycia siły własnych rąk. Elektryczne maszynki są szybkie i wydajne, jednak oczywiście zużywają one prąd.

maszynka ręczna do mielenia mięsa
maszynka ręczna do mielenia mięsa
elektryczna maszynka do mielenia mięsa
elektryczna maszynka do mielenia mięsa


Maszynka elektryczna do mielenia

Wymagają źródła zasilania, jednak ich wydajność jest znacznie większa. Różnorodne nakładki oraz końcówki pozwalają na mielenie różnorodnych artykułów spożywczych, nie tylko mięsa. Korpus wykonany jest najczęściej z tworzywa sztucznego, natomiast elementy robocze wykonane są najczęściej ze stali.

Moc samego urządzenia ma wpływ na jego pracę – im jest ona wyższa, tym z reguły sprzęt jest w stanie dłużej pracować bez przegrzania. Produkty przygotowane do mielenia najlepiej porcjować na mniejsze kawałki, aby na siłę ich nie przepychać przez otwór.

Maszynki elektryczne do mielenia mięsa RANKING ◊ Ranking grudzień 2023 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych elektrycznych maszynek do mielenia mięsa. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Maszynka ręczna do mielenia

Ze względu na konieczność użycia siły ich popularność maleje. Elementami roboczymi są w ich przypadku korba napędzająca ślimacznicę. Ich odpowiednią trwałość zapewnia obudowa wykonana z żeliwa lub stali szlachetnej (nie należy kupować modeli wykonanych z plastiku). Celem zachowania stabilności całość konstrukcji zazwyczaj mocuje się do blatu, co niestety może skończyć się jego uszkodzeniem w miejscu montażu. Nie wymagają podłączenia do prądu.

Maszynki ręczne do mielenia mięsa RANKING ◊ Ranking grudzień 2023 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych ręcznych maszynek do mielenia mięsa. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Do czego służy maszynka do mielenia?

Maszynka może służyć do szatkowania warzyw, wyciskania soku, ucierania sera, mielenia kawy czy też robienia kiełbasy. Na co należy zwracać uwagę podczas wyboru sprzętu? Na mielenie różnorodnych produktów oraz moc urządzenia (im większa, tym urządzenie jest wydajniejsze).

Maszynki elektryczne produkowane są z tworzyw sztucznych oraz stali. Producenci przywiązują wagę do jakości, a szczególnie komory mielenia. Do maszynki niezbędne są:

  • sitka o różnej ilości otworów,
  • przystawki,
  • tacki na produkty,
  • popychacze na produkty,
  • przecieraki,
  • nasadki do robienia kiełbasy,
  • przystawki do makaronu.

Co można jeszcze mielić?

Maszynkę do mielenia mięsa można wykorzystać również do rozdrobnienia grzybów, kapusty na pierogi lub sera. Urządzenie powinno mieć moc co najmniej 500 W, maszynki o mocy powyżej 1000 W zdają egzamin w lokalach gastronomicznych i sklepach, w których sprzedawane jest świeże mięso.

Wydajność mielenia ma duże znaczenie, którą określa się poprzez ilość kilogramów mięsa do przemielenia. Sitka w maszynkach mają różnorodne średnice oraz rodzaje otworów. Zazwyczaj są to dziurki o średnicy do 4 mm, niektóre miewają średnicę 2,7 mm. Sitka o większych otworach są przydatne do mielenia mięsa na kiełbasę, a mniejsze otwory przydadzą się do mielenia maku na makowiec. Funkcja rewers pomaga mielić żylaste, twarde mięso w relatywnie krótkim czasie.

Zabezpieczenie silnika przed przegrzaniem i uszkodzeniem występuje w niektórych modelach elektrycznych. Elektryczne maszynki do mięsa mogą mieć różnorodne nasadki, pozwalające kroić i mielić produkty w wybrany sposób. Tarcie ziemniaków na placki, przystawki do wyciskania cytrusów również przydają się w codziennym użytkowaniu, podobnie jak schowek na przewód czy też antypoślizgowe elementy zabezpieczające i stabilizujące maszynkę.


Maszynki do mielenia RANKING ◊ Ranking grudzień 2023 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych maszynek do mielenia. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak czyścić maszynkę do mielenia mięsa?

Częsta eksploatacja sprzętu kuchennego wymaga jego odpowiedniej konserwacji, aby móc dłużej cieszyć się jego bezawaryjną pracą. W przypadku maszynek do mielenia czyszczenie jest szczególnie istotne, zwłaszcza gdy przetwarzamy produkty o krótkim terminie przydatności do spożycia, jak chociażby surowe mięso.

Korzystając z modeli ręcznych praktycznie wszystkie elementy robocze możemy z powodzeniem myć w zmywarce, jednak przed wykonaniem tej czynności warto się upewnić zapoznając się ze specyfikacją techniczną oraz rekomendacjami producenta.

Posiadając natomiast wersję elektryczną maszynki do mielenia należy:

  1. Przed czyszczeniem odłączyć sprzęt od prądu.
  2. Wykonać demontaż elementów tnących i innych części, zachowując przy tym ostrożność, również należy wyciągnąć koszyk zasypowy.
  3. Do czyszczenia używać szczotek oraz zmywaków umożliwiających dotarcie do trudno dostępnych miejsc.
  4. Można zdemontowane części zdezynfekować wykorzystując do tego odpowiednie środki chemiczne lub zanurzyć w gorącej wodzie, zostawiając je np. w misce na kilka minut, również ułatwi to nam później czyszczenie.
  5. Jeżeli używamy do dezynfekcji środka chemicznego, wówczas istotne jest dokładne spłukanie elementów czystą wodą.
  6. Osuszyć wszystkie części, szczególnie te wykonane z metalu, celem zminimalizowania ryzyka powstania na nich rdzy, rekomendowanym jest także stosowanie oleju roślinnego na podajnik ślimaka oraz korpus od strony wewnętrznej.
  7. Wszelkiego rodzaju ścierki, szczotki itp. wykorzystane do mycia ręcznego należy dokładnie wyczyścić oraz poddać dezynfekcji, nie jest także wskazane ich wykorzystywanie do czyszczenia innych sprzętów.

Powyższe czynności (poza uwzględnieniem odłączenia od prądu) możemy wykonać również posiadając maszynkę ręczną.

Jak szukali użytkownicy?

  • maszynki do cmiesa mzelmer ranking

Jaki sprzęt wybrać?

5 opinii o “Maszynka do mieleniaRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2023

  • Jeszcze w zeszłym roku moja babcia i dziadek używali maszynki do mielenia ręcznej, takiej przykręcanej do stołu, metalowej. Miała ona chyba z 50 lat. I w końcu za moją namową, postanowili kupić elektryczną Zelmera. Sprawdza im się świetnie i muszą się już dłużej męczyć z mieleniem mięsa na gołąbki itd.

    Reply
  • Maszynka do mięsa to coś, co powinno się w domu mieć. Dobrze utrzymana posłuży przez lata i nie będzie z nią żadnego problemu. Osobiście używam sprzętu marki zelmer i mogę spokojnie polecić. Dobrze, porządnie wykonany i całkiem tani. Pozdrawiam.

    Reply
  • Nie wyobrażam już sobie robić tego inaczej niż mielenie mięsa maszynką elektryczną. Bardzo wygodne, szybkie i proste. Maszynka ręczna to klasyk, działała poprawnie i nigdy się nie psuła, ale niestety jest to zbyt czasochłonne jak ma się do zrobienia dużo, chociażby w okresie świątecznym.

    Reply
  • U mnie dopiero teraz nastąpiła przesiadka z tradycyjnej maszynki, na taką elektryczną. Finalnie zakupiona została przeze mnie elektryczna maszynka do mielenia mięsa zelmer i jestem bardzo zadowolony. Można zmielić mięso dużo szybciej i dokładniej 😉

    Reply
  • Ręczna maszynka do mielenia to już zdecydowanie przestarzały sposób, a poza tym można się tylko namęczyć, a nie porządnie zmielić mięso, czy cokolwiek innego. Elektryczna maszynka nie kosztuje dużo a ułatwia sprawę całkowicie, więc każdy powinien ją mieć 😉

    Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...