Maszynka do mielenia

Jaka maszynka do mielenia mięsa?Maszynka do mielenia pomimo swojej bardzo bogatej przeszłości jest urządzeniem przydatnym w każdej kuchni, w której mamy potrzebę samodzielnego mielenia oraz rozdrabniania produktów.

Na rynku dostępne są chociażby dedykowane maszynki do mielenia mięsa, maszynki do mielenia, maszynki do mielenia kawy, maszynki do mielenia orzechów (drobno zmielone orzechy przydają się do ciast – ich posypywania lub zastępując mąkę – w ten sposób powstają chociażby torty orzechowe). Można również pokusić się o zakup urządzenia wielofunkcyjnego. Są to urządzenia proste, łatwe w obsłudze oraz pozwalające mielić różnorodne produkty.

Ile kosztują maszynki do mielenia?

Maszynki do mielenia kawy kosztują zazwyczaj kilkadziesiąt złotych, z kolei te do mielenia mięsa mogą kosztować spokojnie nawet 400 złotych i więcej.

Maszynki pomagają w przyrządzeniu np. dobrej, świeżo mielonej kawy lub smacznych kotlecików. Obecnie największą popularnością cieszą się urządzenia wielofunkcyjne do mielenia mięsa, kawy, maku, tytoniu, orzechów itp.

W sklepach dostępne są różnorodne maszynki do mielenia: tradycyjne ręczne oraz elektryczne. Pierwsze z nich są tańsze, natomiast wymagają one użycia siły własnych rąk. Elektryczne maszynki są szybkie i wydajne, jednak oczywiście zużywają one prąd.

Maszynki elektryczne do mielenia mięsa RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych elektrycznych maszynek do mielenia mięsa. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Maszynki ręczne do mielenia mięsa RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych ręcznych maszynek do mielenia mięsa. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Do czego służy maszynka do mielenia?

Maszynka może służyć do szatkowania warzyw, wyciskania soku, ucierania sera, mielenia kawy czy też robienia kiełbasy. Na co należy zwracać uwagę podczas wyboru sprzętu? Na mielenie różnorodnych produktów oraz moc urządzenia (im większa, tym urządzenie jest wydajniejsze).

Maszynki elektryczne produkowane są z tworzyw sztucznych oraz stali. Producenci przywiązują wagę do jakości, a szczególnie komory mielenia. Do maszynki niezbędne są:

  • sitka o różnej ilości otworów,
  • przystawki,
  • przecieraki,
  • nasadki do robienia kiełbasy,
  • przystawki do makaronu.

Maszynki do mielenia mięsa Zelmer RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych ręcznych maszynek do mielenia mięsa marki Zelmer. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Maszynki do mielenia mięsa Tefal RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych ręcznych maszynek do mielenia mięsa marki Tefal. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Co można jeszcze mielić?

Maszynkę do mielenia mięsa można wykorzystać również do rozdrobnienia grzybów, kapusty na pierogi lub sera. Urządzenie powinno mieć moc co najmniej 500 W, maszynki o mocy powyżej 1000 W zdają egzamin w lokalach gastronomicznych i sklepach, w których sprzedawane jest świeże mięso.

Wydajność mielenia ma duże znaczenie, którą określa się poprzez ilość kilogramów mięsa do przemielenia. Sitka w maszynkach mają różnorodne średnice oraz rodzaje otworów. Zazwyczaj są to dziurki o średnicy do 4 mm, niektóre miewają średnicę 2,7 mm. Sitka o większych otworach są przydatne do mielenia mięsa na kiełbasę, a mniejsze otwory przydadzą się do mielenia maku na makowiec. Funkcja rewers pomaga mielić żylaste, twarde mięso w relatywnie krótkim czasie.

Zabezpieczenie silnika przed przegrzaniem i uszkodzeniem występuje w niektórych modelach elektrycznych. Elektryczne maszynki do mięsa mogą mieć różnorodne nasadki, pozwalające kroić i mielić produkty w wybrany sposób. Tarcie ziemniaków na placki, przystawki do wyciskania cytrusów również przydają się w codziennym użytkowaniu, podobnie jak schowek na przewód czy też antypoślizgowe elementy zabezpieczające i stabilizujące maszynkę.

maszynki do mielenia zelmer, maszynki do mielenia mięsa, maszynki do mielenia tefal, maszynki do mielenia kawy, maszynki do mielenia orzechów, maszynki do mielenia maku

Maszynki do mielenia mięsa RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych ręcznych maszynek do mielenia mięsa. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jak szukali użytkownicy?

  • berlinger maszynka do mięsa opinie
  • berlinger maszynka opinia

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

One Comment on “Maszynka do mielenia

  • Jeszcze w zeszłym roku moja babcia i dziadek używali maszynki do mielenia ręcznej, takiej przykręcanej do stołu, metalowej. Miała ona chyba z 50 lat. I w końcu za moją namową, postanowili kupić elektryczną Zelmera. Sprawdza im się świetnie i muszą się już dłużej męczyć z mieleniem mięsa na gołąbki itd.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *