Odkurzacz akumulatorowy

odkurzacze bezprzewodowe akumulatoroweOdkurzacz akumulatorowy sprawdza się na niewielkich powierzchniach, gdzie nie trzeba uruchamiać odkurzacza podłączanego do prądu, dużego oraz niewygodnego. To niewielkie urządzenie pomoże wysprzątać małe mieszkanie lub samochód.

Jaki odkurzacz akumulatorowy wybrać?

Modele napędzane za pomocą akumulatora mogą być ręczne i pionowe, niektóre są połączeniem obu tych rodzajów. Może być stosowany jako małe urządzenie służące do sprzątania trudno dostępnych powierzchni, jest wygodny w eksploatacji, gdzie jego największą zaletą jest przenośność, a ze względu na skromne gabaryty spokojnie mieści się pod meblami lub kanapami. Istotnym parametrem, na który użytkownik musi koniecznie zwrócić uwagę jest czas pracy takiego odkurzacza oraz jego poręczność. Im większa moc, tym lepiej odkurzacz usuwa piasek, kurz i wszelkie inne zabrudzenia.

Duży pojemnik przyczynia się do tego, że zabrudzenia wyrzucamy dopiero w momencie, gdy wyczerpana zostanie bateria. Nie trzeba pozbywać się kurzu i brudu podczas jednego odkurzania. Odkurzacz akumulatorowy o odpowiednio dużej mocy pracuje wydajniej, po jednym naładowaniu pozwala odkurzyć dużą powierzchnię.

Najważniejsze cechy odkurzacza akumulatorowego

Na pewno istotny jest ergonomiczny kształt, umożliwiający sprzątanie w zakamarkach, ważna jest duża moc wpływająca na skuteczność usuwania zabrudzeń, przydatny będzie długi czas pracy baterii oraz ładowanie urządzenia nie dłużej niż przez 4-5 godzin.

Dodatkowymi elementami wartymi uwagi są:

  • duży pojemnik na śmieci,
  • możliwość manewrowania odkurzaczem (tutaj decydujące jest odpowiednie wyprofilowanie urządzenia, pozwalające dotrzeć do zakamarków),
  • wysoka jakość filtrowania,
  • opcja sprzątania na mokro i na sucho.

Podczas monitorowania poszczególnych ofert warto zwrócić uwagę na poziom głośności urządzenia – nie powinien on przekraczać 70 dB. Poza tym odkurzacz może posiadać też:

  • czujnik schodów,
  • pilota zdalnego sterowania,
  • możliwość programowania czasu sprzątania,
  • sygnalizacja pełnego pojemnika.

Niektóre odkurzacze pracują przez kwadrans, inne mają czas pracy wynoszący 25-30 minut. Za najtańsze modele zapłacimy kilkadziesiąt złotych, urządzenia o większych gabarytach i rozbudowanej funkcjonalności kosztują przynajmniej kilkaset zł.

Mając w domu klasyczny odkurzacz warto nabyć także odkurzacz akumulatorowy, mały i poręczny. Jest to urządzenie przydatne i zdecydowanie godne posiadania w domu – małe, można je schować w szafce, na pawlaczu lub w piwnicy.

Odkurzacze akumulatorowe bezprzewodowe RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych odkurzaczy akumulatorowych bezprzewodowych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *