Odkurzacz automatyczny

odkurzacze automatyczne roboty sprzątająceBardzo popularne w  ostatnich latach stały się małe, kompaktowe odkurzacze automatyczne (nazywane również robotami sprzątającymi). Są one wyposażone w komplet czujników takich, jak detektory podczerwieni, czujniki dotyku oraz fale radiowe. Zaawansowane roboty mają system kontroli zabrudzeń i potrafią usuwać brud niezwykle skutecznie, wyłączając się samoczynnie po jego usunięciu.

Jaki odkurzacz automatyczny?

Najtańsze roboty dobrze czyszczą gładkie powierzchnie, droższe urządzenia są idealne do czyszczenia dywanów oraz wykładzin. Podczas pracy odkurzacz samodzielnie przemieszcza się po mieszkaniu lub domu, sprząta wzdłuż ścian, omiata nogi krzeseł, stołów i fotelu, pod meblami.

Dzięki systemowi czujników odkurzacz nie spada ze schodów, pozwala efektywnie wysprzątać mieszkanie. Stacja dokująca pozwala ładować odkurzacz, maszyna natomiast samoczynnie sprawdza jaki jest poziom naładowania baterii, a następnie sama podłącza się do stacji dokującej. Przykładowo jeden z modeli marki Irobot zużywa około 30 W podczas pracy, czyli znacznie mniej niż tradycyjny odkurzacz.

Roboty sprzątające wyposażone są w kilka rodzajów szczotek – niektóre usuwają brud, inne rugują śmieci z powierzchni, jeszcze inne pozbywają się najmniejszych cząstek kurzu. Oprogramowanie jest najważniejszym elementem odkurzacza, ponieważ pozwala robotowi mapować plany i topografię pomieszczeń. Czasami urządzenie porusza się wokół ścian, stosuje ruch okrężny, nieraz  pracuje aż do rozładowania baterii, niekiedy oszczędza baterie. Średni czas posprzątania mieszkania wynosi około 30 minut. Przeważnie sprzątają mieszkanie na sucho, jednak istnieje typ odkurzacza pracujący również na mokro, chociażby modele marki Scooba, cechujące się bardzo wysoką kulturą pracy.

Zbiorniki odkurzaczy automatycznych są niewielkie, mieszczą najczęściej około 0,5-1 l śmieci, a spowodowane jest to przede wszystkim niewielkimi gabarytami robotów. Wnętrze odkurzacza należy oczyścić po jednokrotnym sprzątaniu. Roboty przesuwają się po gładkich powierzchniach, przez co mogą wplątać się w długie zwisające do ziemi firanki.

Ile zapłacimy za robota sprzątającego?

Inteligentne odkurzacze nie są tanie – czasami w promocji można je kupić za 300-400 złotych, przeważnie jednak ich ceny zaczynają się od ponad 800 złotych, a kończą na cenie nawet 4000 złotych. Najdroższe modele wyposażone są w filtr HEPA. W zamian otrzymamy zwrotnego, małego, lekkiego i bardzo zaawansowanego technologicznie robota sprzątającego. Mały odkurzacz, w kształcie krążka, zajmuje niewiele miejsca nawet w niewielkim mieszkaniu – zmieści się pod wersalką, w szafce, w pawlaczu itp.

Odkurzacze automatyczne są idealnymi urządzeniami dla osób nie lubiących sprzątać lub fanów nowinek technicznych. Modele niewiele droższe od odkurzaczy tradycyjnych zrewolucjonizowały sprzątanie mieszkań oraz domów.

Ważne!

Tradycyjne odkurzacze wyczyszczą włochate dywany i samochodową tapicerkę, natomiast roboty sprzątające nie poradzą sobie z takim wyzwaniem, za to idealnie sprawdzą się w domach wykończonych panelami lub parkietami.

Robot sprzątający dedykowany jest osobom zapracowanym, skutecznie usunie z różnych powierzchni kurz oraz roztocza, czyniąc go przyjaznym dla alergików oraz pomagając osobom mającym domowe zwierzaki.

Odkurzacze automatyczne RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych odkurzaczy automatycznych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jak szukali użytkownicy?

  • odkurzacz automatyczny dywany jaki
  • odkurzacze automatyczne ranking 2016

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *