Odkurzacz do popiołu

odkurzacze do popiołu kominkowego i sadzyKonieczność usuwania popiołu sprawia, że właściciele kominków coraz częściej decydują się na zakup dedykowanych urządzeń czyszczących przeznaczonych do usuwania tego typu zanieczyszczeń. Odkurzacz do usuwania popiołu znakomicie sprawdzi się w domu z kominkiem, odkurzać nie trzeba jedynie sztucznych kominków, które są podłączane do prądu elektrycznego.

Jaki odkurzacz do kominka?

Profesjonalny odkurzacz do popiołu jest urządzeniem niezbędnym do oczyszczania paleniska z kurzu i sadzy. Odkurzacze do popiołu wyposażone w worki są mocnymi urządzeniami posiadającymi wydajniejsze filtry. Są one uniwersalne i praktyczne, worek łatwo się z nich usuwa.

Odkurzacze bez worków są lepsze oraz efektywniejsze, problem może jedynie sprawiać usuwanie zbiornika na pył i kurz. Odkurzacz kominkowy może być wykorzystywany w domu oraz firmach wyposażonych w kominki. Potrafi on zbierać tłustą sadzę z grilla oraz efektywnie czyści palenisko.

Najtańsze modele odkurzaczy do kominka są z wyglądu bardzo podobne do odkurzaczy domowych. Podczas czyszczenia paleniska należy pamiętać, aby usuwać wystudzony popiół. Urządzenie świetnie nadaje się również do zbierania pyłów budowlanych, ponieważ przypominają one zwyczajne pyły kominkowe, są drobne i tego rodzaju odkurzacz poradzi sobie z nimi bez problemu (mogą one natomiast uszkodzić zwykły odkurzacz).

Odkurzacze kominkowe skutecznie wysprzątają paleniska pieców i kotłów, warto robić to regularnie. Czasami niektóre modele odkurzaczy do kominków pozwalają zbierać zanieczyszczenia suche i mokre, rekomendowane są modele przeznaczone do usuwania popiołu i sadzy. Ważne, aby miały pojemny worek, dobrej jakości filtry oraz regulowaną długość rury – rura może być gładka lub karbowana, wygodnym rozwiązaniem jest podstawka na kółkach, co pozwala uniknąć noszenia odkurzacz.

Ile kosztuje odkurzacz kominkowy?

Cena waha się od kilkudziesięciu aż do ponad 1000 złotych. Zalecana moc takiego odkurzacza powinna wynosić co najmniej 1200 watów. Wąż oraz końcówka kontaktowa są niezbędne w urządzeniu tego rodzaju, filtr pozwala zredukować do minimum efekt zapylenia.

Odkurzacze tego rodzaju ważą od około 4 do 8 kg, co zapewnia im wysoką mobilność. Odkurzacz tego rodzaju pracuje na sucho, nie jest napędzany wodą, ponieważ sadza polana wodą uległaby rozmazaniu, przez co jej zebranie byłoby utrudnione.

Odkurzacz do kominka przyda się nie tylko posiadaczom kominków, ale też osobom remontującym cudze domy lub ulepszającym własne mieszkanie lub dom.

Czołowe marki produkujące odkurzacze do zbierania popiołu i sadzy kominkowej:
Kaminer, Bass, Einhell, Fieldmann, Gardetech.

Odkurzacze do popiołu kominkowego RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych odkurzaczy do popiołu kominkowego. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jak szukali użytkownicy?

  • odkurzacz do popiołu ranking
  • odkurzacze kominkowe ranking

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

Odkurzacz piorący

Odkurzacz piorący

Odkurzacz piorący pozwala zachować czystość w pomieszczeniach – domowych, biurowych oraz hotelowych. Obecnie coraz częściej…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *