Odkurzacz wodny

odkurzacz wodny bezworkowy marki Thomas
odkurzacz wodny bezworkowy marki Thomas
Odkurzacz wodny jest typem odkurzacza piorącym na mokro, urządzeniem bardzo cenionym przede wszystkim przez alergików. Kluczową rolę w wyborze stanowi pojemność zbiornika, podobnie jak takie elementy jak chociażby wygodny uchwyt zwiększający komfort przenoszenia. Sam pojemnik powinien być osadzony w odkurzaczu i zabezpieczony.

Jaki odkurzacz z filtrem wodnym?

Zwracajmy uwagę na to, aby sprzęt posiadał także dodatkowe akcesoria i wyposażenie:

  • wymienne ssawki,
  • szczotki do czyszczenia powierzchni,
  • filtr wspomagający zatrzymujący pozostałości zanieczyszczeń, np. antyalergiczny filtr HEPA sprawia, że do otoczenia nie przenikają wirusy, bakterie oraz grzyby.

Zbiornik wodny należy opróżnić i wyczyścić po każdym sprzątaniu, aby zachował on swoje właściwości. Kurz oraz zanieczyszczenia zatrzymywane są przez wodę, a powietrze jest wydmuchiwane i nawilżane oraz ujemnie jonizowane. Pojemność zbiornika na wodę może wynosić od niecałego litra do nawet kilkudziesięciu litrów, przez co posprzątanie powierzchni o wymiarach nawet powyżej 150 metrów kwadratowych nie powinno stanowić wielkiego problemu. Warto postawić na urządzenie posiadające sporą moc – przynajmniej 1400 W. Na rynku oferowane są modele wyposażone w turboszczotkę, która usuwa włosy, nici, sierść kota czy psa.

Solidna budowa, mocna i odporna na wstrząsy, to jeden z najważniejszych atutów odkurzacza wodnego, który ponadto pracuje cicho – na rynku z powodzeniem można dostać sprzęt, który emituje poziom hałasu znacznie poniżej 60 dB. Chcąc, aby podczas sprzątania unosiły się miłe zapachy, do pojemnika odkurzacza można wlewać specjalne płyny zapachowe.

Odkurzacz z filtrem wodnym jest dedykowany głównie dla osób cierpiących na alergię, astmę lub inne dolegliwości układu oddechowego. Można nim skutecznie wyczyścić dywany, tapicerki, parkiety, kamień i laminat. Urządzenie jest rekomendowane do domów, w których mieszkają też zwierzęta, system filtrów wodnych zatrzymuje kurz, brud oraz sierść domowych pupilków. Niektóre modele odkurzaczy akumulatorowych mają aż siedem filtrów, między innymi piankowy, siatkowy i węglowy. Ciekawym rozwiązaniem jest system dysz, który dodatkowo podnosi skuteczność czyszczenia.

Najtańsze odkurzacze wodne można kupić już za ok. 150-200 złotych, ale najlepsze, najbardziej wydajne oraz efektywne urządzenia kosztują dobre kilka tysięcy złotych. Dobry odkurzacz pozwala sprzątać szybko, skutecznie usuwając przy tym wirusy, grzyby i bakterie. To zakup rekomendowany zarówno do domu, jak i pomieszczeń biurowych.

Odkurzacze wodne RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych odkurzaczy wodnych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *