Piekarnik gazowy

Jaki piekarnik gazowy do zabudowy?Piekarnik gazowy jest elementem składowym kuchenki gazowej, doskonale znanym i często spotykanym w tradycyjnych kuchniach. Obecne piekarniki gazowe posiadają coraz więcej nowoczesnych funkcji. Możliwe jest chociażby pieczenie konwencjonalne na jednym poziomie, z kolei gaz z konwekcją jest jednym z trybów spotykanych w piekarnikach m.in. marki Freggia. Dzięki niemu można piec mięso, drób, ryby, warzywa oraz kilka potraw na różnych poziomach piekarnika, gdzie wszystkie potrawy pieczone są równomiernie.

Jaki piekarnik gazowy wybrać?

Grill pozwala upiec potrawy, które będą miały odpowiedni aromat, smak oraz zostaną należycie przyrumienione, z kolei wysoka temperatura pozwala piec bez problemu potrawy na blasze. Dzięki grillowi elektrycznemu z konwekcją potrawy są soczyste, dobrze przypieczone. Wentylator świetnie nadaje się do rozmrażania i suszenia produktów takich jak jabłka, gruszki, grzyby.

Nowoczesna kuchenka posiada funkcję oświetlenia stosowaną we wnętrzu piekarnika. Pozwala ona na bieżąco sprawdzanie procesu pieczenia oraz lepszą kontrolę nad przyrządzeniem potraw, bez konieczności otwierania drzwiczek, przez co nie grozi nam opadanie pieczonego ciasta.

Piekarnik gazowy nagrzewa się znacznie wolniej od elektrycznego, który posiada grzałkę działającą z pełną mocą, bez możliwości regulacji siły takiego grzania, piec gazowy posiada natomiast dowolnie regulowany płomień.

Piec gazowy grzeje od dołu, nie ma termoobiegu. Temperatura w piekarniku jest stała, nie trzeba go co chwilę otwierać, aby sprawdzić poziom wyrośnięcia ciasta. Zdaniem ekspertów pieczenie ciasta w piekarniku gazowym jest o wiele efektywniejsze, natomiast w piekarniku elektrycznym czujnik będzie włączał i wyłączał grzałkę.

Piekarnik gazowy jest stałym elementem wyposażenia kuchenki, która może być wolnostojąca lub do zabudowy. Jeśli wolimy kuchenkę gazową z elektrycznym piekarnikiem, z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie, na potrzeby codziennego użytkowania wystarczy nam urządzenie posiadające do 7 funkcji, choć może ich być nawet kilkanaście.

Niektóre piekarniki mają dodatkowe blachy, ruszt i grill. Są to udogodnienia niezbędne osobom, które lubią piec ciasta, mięsa, rozmrażać pieczywo, przyrządzać zapiekanki lub pieczenie. W gazowym piekarniku można upiec smaczny, domowy chleb. Należy być czujnym, bo piekarnik piecze od dołu, więc chleb może opaść z którejś strony lub mieć pęknięcia.

Najbardziej znani producenci piekarników gazowych:
Candy, Freggia, Hotpoint-Ariston, Amica, Mastercook.

Piekarniki typu gazowego dysponują klasą energetyczną najczęściej A, rzadko natomiast znaleźć można modele oznaczone A+ lub wyżej. Moc urządzenia natomiast oscyluje między ok. 1500 W do nawet powyżej 5000 W.

W zależności od modelu piekarnika jego pojemność mieści się w przedziale 30-80l, ważnym kryterium wyboru jest także szerokość urządzenia – tutaj mamy przedział od 45 do 90 cm.

Kuchenkę gazową z piekarnikiem gazowym można kupić już za niewiele ponad 500 złotych, ale większe lub mające więcej funkcji piekarniki gazowe kosztują nawet powyżej 2000 złotych.

Piekarniki gazowe RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych piekarników gazowych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jak szukali użytkownicy?

  • piekarnik gazowy elektroluxs

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *