Pralka do 1000 złotych

pralka automatyczna do 1000 zł, ładowana od przoduW kwocie do 1000 zł znaleźć możemy zarówno pralki ładowane od góry, węższe (do 45 centymetrów maksymalnie), dedykowane raczej do ustawienia w małych mieszkaniach – niewielkich łazienkach i wąskich kuchniach kawalerek lub dwupokojowych mieszkań, nawet w bardzo ciasnej wnęce, jak również klasyczne pralki ładowane od przodu, o standardowych gabarytach.

Pralki do 1000 zł najczęściej mieszczą do 5 kilogramów prania. Mogą mieć od kilku do nawet osiemnastu programów prania (bywają urządzenia mające dwadzieścia takich programów). Jeśli posiadają klasę energetyczną A++ (najczęściej są to modele A+) oraz klasę skuteczności wirowania A, wówczas warto poważniej rozważyć taką opcję (do 1000 zł ciężko będzie nam znaleźć model A+++).

Ważne funkcje pralki do 1000 zł

Pralka powinna posiadać takie funkcje, jak:

  • Eco-Ball, która nie pozwala wypłukiwać detergentu podczas pracy pralki,
  • Eco Green ograniczająca zużycie energii elektrycznej.

Ładowność bębna także ma znaczenie, w przypadku niewielkiej ładowności konieczne będzie wykonanie przynajmniej kilku cyklów prania (jeżeli będzie taka konieczność). Przyda się także dobra efektywność odwirowywania.

Funkcja opóźniania startu pozwala planować czas prania. Wyważona pokrywa eliminuje ryzyko przytrzaśnięcia ręki podczas wkładania oraz wyjmowania prania.

Pralki do 1000 zł ładowane od góry RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych pralek ładowanych od góry do kwoty 1000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Zaletą jest też panel sterowania z dużym wyświetlaczem LCD. Dobra pralka powinna być energooszczędna, cicha i skuteczna – podczas prania hałaś ten może dochodzić zazwyczaj do 60 dB, podczas wirowania hałas jest większy i wynosi około 90 dB.

Do prania używać można proszku do prania, płynu lub kul do prania.

Jaka pralka – automatyczna czy wirnikowa?

W cenie do 1000 złotych można kupić zarówno pralkę automatyczną, jak i mniej nowoczesną pralkę wirnikową. Do niewielkiego nawet gospodarstwa domowego rekomenduje się zakup dobrej jakości pralki automatycznej ze względu na jej większą skuteczność.

W pralce do 1000 złotych z powodzeniem (w zależności od ustawionego programu) można wyprać wełnę, jedwab, buty, delikatne tkaniny, prać połowę wsadu.

Dla pralek automatycznych ładowanych od przodu standardowa szerokość to 60 cm, podczas prania poziom hałasu jest w dużej mierze uzależniony od prędkości obrotowej – im większa prędkość, tym wyższy poziom głośności. Standardowe przedziały szybkości to od 600 obr/min do nawet 1600 obr/min. Głębokość samej pralki może natomiast oscylować od 35 cm do nawet ponad 60 cm.

Pralki do 1000 zł ładowane od przodu RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych pralek ładowanych od frontu do kwoty 1000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jak szukali użytkownicy?

  • lepsza pralka automatyczna czy wirnikowa
  • pralka do 1000 złotych 2017
  • pralki do1000zł

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

Umywalka łazienkowa

Umywalka łazienkowa

Czasami zaprojektowanie najmniejszych pomieszczeń sprawia najwięcej problemów, jak chociażby w przypadku łazienki. Ilość decyzji, jakie…

One Comment on “Pralka do 1000 złotych

  • Ja właśnie mam pralkę za dokładnie 1100 złotych, dzięki temu nie musiałem kupować na raty. Pralka ma parę bajerów, na przykład wskaźnik zużywania energii. Dzięki czemu używam tylko tych „tańszych” programów. I patrząc na rachunek za prąd to faktycznie działa. Więc taką opcję polecam każdemu.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *