Pralka do 1500 zł

pralka do 1500 zł - jaką wybrać?Na potrzeby jednej osoby lub też małej rodziny spokojnie powinien wystarczyć budżet na pralkę do 1500 złotych, za który kupimy sprzęt nowoczesny oraz energooszczędny. W zależności od modelu można do niej włożyć zróżnicowaną ilość prania – od 3 do nawet 10 kg. Zakres prędkości obrotowej waha się od 800 do 1600 obr.min.

Warto poszukiwać pralek w przedziale cenowym 1200-1500 złotych. Poziom hałasu ma istotne znaczenie – szczególnie jeśli pralkę trzymamy w niewielkim mieszkaniu. Jeśli natomiast przechowujemy pralkę w piwnicy lub na strychu, wówczas jej głośność nie ma aż takiego dużego znaczenia. Sugerowane jest, aby nasza pralka nie przekraczała 45 dB podczas cyklu. Pralki ładowane od góry pracują z reguły ciszej niż pralki ładowane od przodu.

Parametr głębokości samej pralki zależy przede wszystkim od jej gabarytów – wysokości oraz szerokości. Pralki ładowane od przodu mają standardową szerokość 60 cm, natomiast modele ładowane od góry – 40 cm. Najczęściej występujące przedziały to 40-49 cm oraz 50-59 cm.

Jeżeli zależy nam na dwufunkcyjnym urządzeniu, które będzie łączyło w sobie pranie i suszenie, powinniśmy zdecydować się na pralko-suszarkę. W przedziale cenowym do 1500 zł ciężko będzie nam coś wybrać (mała ilość ofert), jednakże warto rozglądać się za ofertami promocyjnymi.

Single oraz małe rodziny spokojnie mogą wybierać mniejsze pralki, bardziej kompaktowych rozmiarów. Dla dużych rodzin natomiast rekomendowane są urządzenia o głębokości przynajmniej 60 cm.

Pralki do zabudowy do 1500 zł RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych pralek do zabudowy do kwoty 1500 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Producenci pralek do 1500 zł

Bogatą ofertę pralek do 1500 zł posiadają przede wszystkim Beko, Bosch, Electrolux, Samsung, Candy, Amica, Whirlpool, Hotpoint-Ariston, a także Gorenje czy też Indesit. Przydatnymi funkcjami podczas użytkowania są chociażby regulacja intensywności i czasu prania, ustawienie opóźnienia startu do 24 godzin.

Szybki program pozwala odświeżyć rzeczy w czasie pół godziny, wygodna jest również opcja prania wstępnego i prania w zimnej wodzie.

Niektóre z pralek BEKO wyposażone zostały w technologię AquaFusion, zapewniające praktyczne wykorzystanie całości detergentu do prania. Ważnym elementem jest także grzałka pralki pokryta dodatkową warstwą niklu, która pozwala ochronić urządzenie przed korozją, a z kolei program Baby Protect pozwala chronić delikatne ubranka dziecięce. Osoby ceniące sobie energooszczędność powinny natomiast zainteresować się opcją oszczędnego prania w każdej temperaturze.

Warto wybierać sprzęt posiadający przynajmniej 10 programów, w tym chociażby Bawełna Eco (delikatne pranie rzeczy bawełnianych), Dark Care (ochrona koloru czarnych ubrań), czy wspomniane Baby Protect. Jednym z najbardziej efektywnych programów do prania odzieży jest pranie parowe. Przed zakupem zwracajmy również uwagę na zużycie wody samej pralki.

Podczas eksploatacji bardzo istotne jest regularne oczyszczanie bębna pralki i jej odkamienianie, co znacząco przedłuży jej żywotność.

Pralki do 1500 zł ładowane od góry RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych pralek ładowanych od góry do kwoty 1500 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Pralki do 1500 zł ładowane od przodu RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych pralek ładowanych od frontu do kwoty 1500 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jak szukali użytkownicy?

  • jaka pralka do 1500

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

Umywalka łazienkowa

Umywalka łazienkowa

Czasami zaprojektowanie najmniejszych pomieszczeń sprawia najwięcej problemów, jak chociażby w przypadku łazienki. Ilość decyzji, jakie…

One Comment on “Pralka do 1500 zł

  • Mam pralkę Whirlpoola obecnie. Jeden z nowszych modeli, ale też nie najdroższy model z gadżetami. Bęben mieści 7 kg (mniejszego nie chcieliśmy). Jest dosyć cicha, chociaż jak jest na najwyższych obrotach 1200 troszeczkę „skaczę”, ale to z naszej winy bo była poziomowana, a my ja później przestawialiśmy i już nie potrafiliśmy ustawić tak dobrze. Ogólnie pralka bardzo fajna, działa, pierze i się nie psuje.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *