Pralka do 2000 zł

Pralka automatyczna wolnostojąca ładowana od przodu marki Bosch.
Pralka automatyczna wolnostojąca ładowana od przodu marki Bosch.
Za kwotę oscylującą wokół 2000 złotych możemy kupić już dobrej jakości pralkę. Ważne, aby urządzenie to było ciche (nie przekraczało 50 dB podczas prania i 70 dB podczas wirowania), ważna jest również jest energooszczędność oraz gabaryty – dostosowane do możliwości aranżacyjnych naszej łazienki lub kuchni (pralki do zabudowy stosunkowo często są umieszczone w kuchni lub przedpokoju, jeżeli nasza łazienka jest stosunkowo mała).

Wirowanie prania, technologia bąbelkowa i programy do prania odzieży

Istotna jest kwestia osiągnięcia odpowiedniej ilości obrotów podczas wirowania, aby wysuszyć pranie w sposób skuteczny. Przyda się również w codziennym użytkowaniu blokada przycisków i pokręteł podczas pracy urządzenia (szczególnie kiedy mamy małe dzieci) oraz zabezpieczenie pralki przed wyciekiem wody.

Pralka powinna mieć co najmniej kilkanaście programów prania – może to być pranie bawełny, wełny, materiałów syntetycznych, jedwabiu, butów, firan, odzieży sportowej czy dżinsów. W napowietrzonej wodzie pierze się skuteczniej, dlatego stosowanie technologii bąbelkowej jest obecnie bardzo popularne.

Firmy Bosch, BEKO, Electrolux, Amica, Indesit czy też Candy oferują popularne i cenione pralki w kwocie do 2000 zł. W tej cenie można kupić pralko-suszarki, pralki do zabudowy czy pralki wolnostojące (ładowane od góry, od frontu).

Pralki do zabudowy do 2000 zł RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych pralek do zabudowy do kwoty 2000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Już przed zakupem należy pomyśleć gdzie i jak ustawimy pralkę, czy będzie miejsce na jej otwieranie, czy pralka spełni nasze oczekiwania i w jaki sposób najbardziej optymalnie możemy z niej korzystać, np. niektóre programy trwają od 130 do 155 minut, co nie zawsze jest wykorzystywane, dlatego ilość programów powinniśmy dostosować do naszych aktualnych preferencji oraz nawyków.

Przykładowe funkcje pralki do 2000 zł

Przydatne podstawowe funkcje pralki:

 • opóźniony start do 24 godzin,
 • zraszanie,
 • wyświetlacz elektroniczny,
 • system zużycia proszku,
 • wskaźnik sygnalizujący zbyt dużą ilość środka piorącego,
 • zabezpieczenia termiczne,
 • system kontroli piany, który oszczędza wodę i dobiera odpowiednie płukanie prania.

Pierwsze pranie po zakupie wymaga nastawienia pralki bez wsadu w celu wypłukania smarów i środków chemicznych. Ponadto wypoziomowanie pralki zapobiega jej przemieszczaniu po podłodze, a stabilne nóżki trzymają pralkę w jednym miejscu podczas prania i wirowania.

Pojemność bębna pralki ma znaczenie – modele standardowe mają zazwyczaj 5-6,5 kg, natomiast egzemplarze rodzinne potrafią udźwignąć nawet powyżej 10 kg odzieży. Warto wybierać modele dysponujące klasą energetyczną A+++.

Niektóre pralki jako wyposażenie dodatkowe posiadają:

 • szufladę na detergenty,
 • automatyczne dostosowanie cyklu do zawartości pralki,
 • oświetlenie wnętrza bębna pralki,
 • blokadę ustawienia parametrów zagrażających całości tkaniny,
 • sygnał akustyczny potwierdzający wybraną funkcję,
 • obrotowy pojemnik na detergenty.

Pralki do 2000 zł ładowane od góry RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych pralek ładowanych od góry do kwoty 2000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Pralki do 2000 zł ładowane od przodu RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych pralek ładowanych od frontu do kwoty 2000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jak szukali użytkownicy?

 • anything

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

Umywalka łazienkowa

Umywalka łazienkowa

Czasami zaprojektowanie najmniejszych pomieszczeń sprawia najwięcej problemów, jak chociażby w przypadku łazienki. Ilość decyzji, jakie…

One Comment on “Pralka do 2000 zł

 • 2000 złotych za pralkę to już sporo pieniędzy, wydaję mi się, że bez problemu kupiłoby się tańszą, a tak samo dobrą. Bo co w pralcę można jeszcze wymyślić? Bęben się kręci i wypłukuje brud – tyle. No ale jak ktoś już chce tyle wydać to może taka z dodatkowymi drzwiami, że już po włączeniu pralki czyli w trakcie, można dodać ciuch o którym się zapomniało.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *