Pralka do zabudowy Ranking grudzień 2023

pralka do zabudowy

Pralka do zabudowy sprawdza się w małym mieszkaniu, można ją umieścić w łazience lub nawet w kuchni bezpośrednio pod blatem, dzięki czemu urządzenie będzie schowane, nie zajmie dużo miejsca i nie sprawi kłopotu. Do takiego celu nadaje się pralka ładowana od przodu.

Blat umywalkowo-pralkowy powinien mieć co najmniej 150 centymetrów długości – 60 cm wystarczy na umywalkę, 70 cm na pralkę, a 20 cm na pozostałe niezbędne rzeczy. Jeśli blat będzie dłuższy, to zmieści się pod nim pojemnik na brudną bieliznę, natomiast sama szerokość blatu nie powinna być mniejsza niż 60 cm.

Pralka do zabudowy jest popularnym i cenionym rozwiązaniem szczególnie w małych mieszkaniach ze względu na ograniczenia powierzchniowe. W większym mieszkaniu pralka może natomiast stać luzem.


Gdzie można schować pralkę?

Pralka świetnie mieści się we wnęce, pod blatem umywalkowym, w szafie, za żaluzjami lub drzwiczkami meblowymi. Przy małych łazienkach można postawić pralkę w pokoju, a otwierać ją w łazience, jednak wypadałoby ją tak obudować, aby wyglądała niczym mebel – szafka, szafa lub komoda. Pod blatem pralkę wstawić można bez żadnej przesłony, w razie konieczności można ją jednak zasłonić drzwiczkami wykonanymi na przykład ze szkła lub żaluzji.

Jeśli łazienka jest duża, to można w niej stworzyć szafę z drzwiami przesuwanymi lub drzwiami tradycyjnymi. Do takiej szafy spokojnie wejdzie pralka, a oprócz niej suszarka, deska do prasowania, kosz na brudną bieliznę, odkurzacz, środki czystości, zapasowe ręczniki.

Meble-schowki na pralkę muszą mieć zawsze odpowiednie rozmiary. Elegancka szafa czy ładny blat i pralka pod spodem nie tworzą najmniejszego dysonansu.


Jakie parametry pralki pod zabudowę?

Poszukując odpowiedniej i najlepszej dla nas pralki do zabudowy powinniśmy brać pod uwagę przynajmniej kilka jej kluczowych parametrów. Są to m.in.:

  • klasa urządzenia – określa ona, ile maksymalnie prądu zużyje nasz sprzęt. Obecne oznaczenia, gdzie najwyższą klasa jest A+++, są powoli zastępowane przez najnowsze dyrektywy, wobec których klasy są posegregowane od A do G, gdzie A jest klasą najwyższa, a F – najniższą. Należy brać pod uwagę, że klasy A i B według najnowszych ustaleń są na chwilę obecną reprezentowane jedynie przez pojedyncze produkty, jednak w niedalekiej przyszłości powinno do niej trafić coraz więcej nowych modeli pralek;
  • wielkość wsadu – pralki do zabudowy to oczywiście sprzęt ładowany od przodu, którego pojemność bębna i samego wsadu może się znacząco różnić w zależności od modelu. Studentom oraz kawalerom z pewnością wystarczy pralka do 4-5 kg, natomiast na potrzeby większej rodziny warto zainteresować się urządzeniami dysponującymi przynajmniej 8-kilogramowym maksymalnym wsadem. Należy pamiętać, że wielkość i możliwości załadunkowe bębna są z reguły ściśle skorelowane z gabarytami samej pralki – im większy wsad, tym większe gabaryty i masa urządzenia;
  • zużycie wody – ekonomiczne rozwiązania spotykane są coraz częściej także w sektorze pralek do zabudowy, w efekcie czego różnice w poborze wody podczas jednego cyklu prania stają się coraz mniejsze. Najlepsze modele potrafią zejść do poziomu znacznie poniżej 40 litrów na cykl prania;
  • kultura pracy – oczywiście decydując się na pralkę do zabudowy chcemy kupić urządzenie możliwie jak najcichsze. Należy pamiętać, że zdecydowanie wyższy poziom hałasu emitują one w czasie wirowania – różnice sięgają nawet powyżej 20 dB. Za cichą pralkę do zabudowy uznaję się taką, która podczas prania nie przekracza 50 dB, a podczas wirowania – 70 dB.

Pralka do zabudowy – za i przeciw

Pralki do zabudowy
pralka do zabudowy Whirlpool AWOC 0714
pralka do zabudowy Whirlpool AWOC 0714
Zalety Wady

+ ładnie komponuje się z zabudową, oszczędzając przy miejsce w łazience

+ urządzenia AGD znajdują się pod ręką, co ułatwia i usprawnia wykonywanie kilku czynności na raz

+ pralki do zabudowy to tak zmodyfikowane, aby podczas prania emitowane drganie urządzenia w żaden sposób nie uszkodziło mebli

+ świetnie zdaje egzamin szczególnie przy dużej kuchni

+ osłona w postaci drzwi dobranych do mebli

– niektóre modele emitują dość duży hałas, który może przeszkadzać, gdy np. oglądamy tv w sąsiednim pokoju lub spożywamy posiłek w kuchni

– charakterystyczny zapach świeżego prania niekoniecznie może być pożądany w kuchni

– należy wygospodarować dodatkowe miejsce na detergenty, jeżeli nie chcemy trzymać ich w łazience (najlepiej przechowywać je poza kuchnią)

– świeżo wyprana odzież może przesiąknąć zapachami kuchennymi podczas gotowania czy smażenia

Pralki do zabudowy ◊ Ranking grudzień 2023 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych pralek do zabudowy. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Producenci pralek do zabudowy

Najbardziej znane marki produkujące pralki do zabudowy to Whirlpool, Electrolux, Światowid (nowsza wersja Frani), Beko, Bosch, Zanussi czy Samsung. Za najtańsze egzemplarze zapłacimy kilkaset zł, natomiast te droższe modele wymagają wyłożenia niekiedy kilku tysięcy zł.


Jakie funkcje pralek do zabudowy?

Pralki do zabudowy mogą mieć różnorodne funkcje i programy. Klient przed zakupem powinien zwracać uwagę na klasę energetyczną – im wyższa klasa energetyczna, tym niższe rachunki za prąd. Zużycie energii powiązane jest z temperaturą prania oraz tym, ile prania włożymy do pralki.

Klasa prania jest ważna – w pralkach jest ich najczęściej przynajmniej 7. Zużycie wody wiąże się ściśle z programem oraz wielkością bębna – zależność jest prosta: mały bęben = małe zużycie wody, duży bęben = duże zużycie wody.

pralki do zabudowy

Klasa suszenia, czyli sprawność wirowania jest ważna, ponieważ oznacza szybkość prania danej odzieży.

Liczba obrotów powiązana jest z klasą suszenia. Im więcej obrotów, tym szybciej suszone jest pranie. Najlepiej, gdy o szybkości wirowania decydować może konsument, odpowiednio je ustawiając.

Programów prania jest sporo:

  • normalny do prania tkanin codziennego użytku,
  • program delikatny, do prania tkanin delikatnych,
  • program skrócony do prania lekko zabrudzonych rzeczy,
  • program BIO do usuwania plam z czekolady, mleka, itp.,
  • program ECO do ubrań lekko zabrudzonych,
  • program do prania tkanin mieszanych,
  • program sport do prania zabrudzonej odzieży sportowej.

Pranie w większej ilości wody pozwala usunąć więcej detergentów z prania. Jest to idealny program dla alergików oraz osób z małymi dziećmi. Odplamianie pozwala wyrugować trudne plamy z odzieży.

Pralka do zabudowy nadaje się świetnie do małego mieszkania. Nie zajmie dużo miejsca, można ją odpowiednio zakamuflować. Jest to polecane rozwiązanie jako remedium na brak miejsca.


Pralko-suszarka do zabudowy – za i przeciw

Pralko-suszarki do zabudowy
pralko suszarka do zabudowy Electrolux EWX147410W
pralko suszarka do zabudowy Electrolux EWX147410W
Zalety Wady

+ oszczędność cenowa – za niewiele większe pieniądze otrzymujemy urządzenie 2w1

+ oszczędność miejsca przy zakupie sprzętu oferującego pranie i suszenie w jednym

+ nie musimy przekładać mokrych ubrań do suszarki, gdyż pralko-suszarka posiada funkcję prania i suszenia

– urządzenie 2w1 sprawia, że możemy w nim w danym czasie albo tylko prać, albo tylko suszyć

– nie możemy suszyć w momencie, gdy w pralko-suszarce jest pełen załadunek

– niższa klasa energetyczna pralko-suszarek – zwiększone zużycie energii jest widoczne zwłaszcza w procesie suszenia


Pralko-suszarki do zabudowy ◊ Ranking grudzień 2023 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych pralko-suszarek do zabudowy. Na rynku jest ich stosunkowo niewiele, ale każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

  • pralko suszarki do zabudowy ranking

Jaki sprzęt wybrać?

5 opinii o “Pralka do zabudowyRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2023

  • Znajomi mają w ten sposób schowaną pralkę w szafce. Wszystko mieści się w kuchni i wygląda naprawdę fajnie. Meble kupowali w Ikei i też są bardzo zadowoleni. Taka pralka do zabudowy to dobry pomysł jeśli chcemy zachować jednolity wygląd kuchni. Wsunięcie pralki pod blat to dla mnie kiepskie rozwiązanie bo niby góra jest zasłonięta ale cały przód i tak widać więc właściwie to po co to wszystko? Najlepiej wszystko zabudować w kuchni od pralki po lodówkę i jest estetycznie i czysto.

    Reply
  • Jeżeli ktoś ma dużą kuchnie to taka pralka do zabudowy to dobre rozwiązanie. Sama pralka nie jest za pięknym urządzeniem, więc jak mamy możliwość jej schowania to czemu nie. No chyba, ze ktoś ma osobne pomieszczenie by zrobić pralnie, to co innego.

    Reply
  • Żona namówiła mnie do zabudowy pralki, nie chciała by stała osobno w łazience i nasza pralka stoi w kuchni. Jak ktoś przychodzi to zawsze pyta gdzie mamy pralkę, po czym są zdziwieni, że oni na to nie wpadli bo to bardzo fajny sposób na zaoszczędzenie miejsca w łazience. Oczywiście, nie wszędzie to przejdzie, a tym bardziej, jeżeli ktoś ma małą kuchnię.

    Reply
  • Żona namówiła mnie do zabudowy pralki, nie chciała by stała osobno w łazience i nasza pralka stoi w kuchni. Jak ktoś przychodzi to zawsze pyta gdzie mamy pralkę, po czym są zdziwieni, że oni na to nie wpadli bo to bardzo fajny sposób na zaoszczędzenie miejsca w łazience. Oczywiście, nie wszędzie to przejdzie, a tym bardziej, jeżeli ktoś ma małą kuchnię. Jest stosunkowo mała i nie zajmuje przesadnie dużo miejsca 😉

    Reply
  • Generalnie jest to bardzo fajne rozwiązanie, bo wygląda fajnie. Potrzebowałem pralki typu slim, bo mam na prawdę mało miejsca w całym mieszkaniu a zależało nam z żoną, żeby ją jednak zabudować. Pralka do zabudowy to świetne rozwiązanie!

    Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...