Suszarka do warzyw i owoców

Jaka suszarka do owoców i warzyw? Co do suszenia grzybów?Suszarki do warzyw i owoców wykorzystuje się w celu zachowania smaku i aromatu warzyw oraz owoców na dłużej, przez co są najczęściej wykorzystywane chociażby przy suszeniu grzybów. Własnoręcznie przygotowane suszone produkty mają wyjątkowy smak, ponadto zachowują sporo wartości odżywczych – przykładowo pełnowartościowe przekąski w postaci suszonych jabłek czy gruszek.

Producenci suszarek do owoców i warzyw

Wśród najpopularniejszych marek wyróżnić można Zelmer, MPM, Clatronic. Suszarki kosztują zazwyczaj od kilkudziesięciu do 300-400 złotych. Rozróżniamy także suszarki płaskie lub piętrowe – wybierane w zależności od potrzeb oraz preferencji. Urządzenia te zasilane są sieciowo, w odróżnieniu od tradycyjnych suszarek wykonanych z płótna sam proces suszenia jest o wiele krótszy.

Zdrowe i aromatyczne suszone owoce można schować do szafki, wkładając do słoika lub przechowując w papierowej bądź płóciennej torebce (pamiętajmy, aby przechowywać je w suchym miejscu, bez dostępu światła).

Najczęściej spotykane są suszarki posiadające plastikową obudowę i wyposażone w 3-4 sitka. Bardzo ważną funkcjonalnością spotykaną w tych urządzeniach jest regulacja temperatury (bardzo często w zakresie ok. 35-70°C). Suszone owoce oraz warzywa są zawsze słodsze od świeżych produktów, gdyż po odparowaniu większości wody składniki odżywcze występują w większej koncentracji. W suszarce można również suszyć mięs, wędliny czy też ser.

Dane techniczne suszarek

Suszarki mają od 3 do 9 sit. Urządzenia mające 4-5 sit mieszczą 10-11 litrów owoców lub warzyw, a moc takich urządzeń wynosi od 240 do 700 W (moc determinuje w dużej mierze wydajność suszarki). Jabłka lub banany suszy się przez pięć godzin, grzyby nawet 15 godzin, a natkę pietruszki od 2 do 10 godzin. Jest to długotrwały proces, który wymaga równomiernego suszenia. Zioła, pestki dyni czy słonecznika lub orzechy można również ususzyć w suszarce do warzyw lub owoców.

Suszarki do owoców Clatronic RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych suszarek do owoców, grzybów i warzyw marki Clatronic. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Suszarki do owoców Concept RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych suszarek do owoców, grzybów i warzyw marki Concept. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Suszarki do owoców MPM RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych suszarek do owoców, grzybów i warzyw marki MPM. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Suszarki do owoców Zelmer RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych suszarek do owoców, grzybów i warzyw marki Zelmer. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Urządzenie ma sporo funkcji i pozwala przyrządzić zdrowe oraz smaczne przekąski w prosty sposób. Korzystanie z suszarki do warzyw lub owoców jest rekomendowane przede wszystkim osobom mieszkającym w bloku, w mieście, które nie dysponują zbyt dużymi możliwościami przestrzennymi. Ponadto suszenie na słońcu wymaga odpowiedniej pogody.

Co jeszcze warto wiedzieć?

  • Im grubsze kawałki warzyw i owoców, tym dłuższy czas ich suszenia.
  • Im więcej wody w owocach i warzywach, tym dłużej będą schły.
  • Im dłuższy czas suszenia, tym większe zużycie energii elektrycznej.

Do niektórych suszarek można dokupić maty, na których suszy się składniki domowych batonów. Alternatywnym rozwiązaniem dla suszarki jest suszenie warzyw, owoców, orzechów i pestek na blasze w piekarniku.

Jesienią i zimą suszone owoce oraz warzywa stanowią pełną wartości odżywczych przekąskę, o bogatym smaku i z całą gamą witamin oraz minerałów.

Suszarki do owoców i warzyw RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych suszarek do owoców, grzybów i warzyw. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

Dzbanek filtrujący

Dzbanek filtrujący

Jakość wody, którą pijemy, jest bardzo istotną kwestią w kontekście naszego zdrowia. Ogromną część rynku…

1 opinia o “Suszarka do warzyw i owoców

  • Suszarka do warzyw i owoców bardzo mi się przydaję. Kupiłam parę lat temu, żeby suszyć jabłka i robić czipsy jabłkowe. W sklepach małe paczuszki są po 3 złotych, czyli tyle co kilogram jabłek! Więc sama postanowiłam robić i jestem bardzo zadowolona.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *