Waga łazienkowa

Jaka waga łazienkowa: analogowa czy cyfrowa?Na rynku oferowane są dwa rodzaje wag łazienkowych – mechaniczne z wyświetlaczem analogowym i elektroniczne z wyświetlaczem cyfrowym. Pierwsze z nich są tańsze, można je mieć już za około 30 złotych, wadą jest natomiast ich mniejsza dokładność w porównaniu z wagą elektroniczną.

Jaką wagę łazienkową kupić?

Najbardziej znanymi producentami wag łazienkowych są chociażby Beurer, Zelmer, Łucznik. Niektóre urządzenia oferowane są z pomiarem tkanki tłuszczowej, który wyświetlany jest na ekranie cyfrowym.

Do użytku domowego wystarczają wagi z limitem do 150 kg masy, natomiast niektóre mogą dysponować aż do 270 kg limitu. Wagi mechaniczne przed skorzystaniem z nich zeruje się specjalnym pokrętłem, aby zwiększyć ich dokładność, chociaż, jednak waga mechaniczna nigdy nie dorówna dokładnością wadze elektronicznej.

Wagi łazienkowe elektroniczne z wyświetlaczem cyfrowym RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych elektronicznych wag łazienkowych z wyświetlaczem cyfrowym. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Istotne jest z jakiego materiału wykonana jest waga, co ma wpływ na jej trwałość – im mocniejsza i masywniejsza waga, tym z reguły są lepsze jakościowo.

Dla entuzjastów przeznaczone są wagi wykonane ze szkła chromowanego, zdobione wzorami, a także białe wagi w czarne gałązki lub przezroczyste malowane w kwiaty. Można je dopasować do wystroju domu lub mieszkania. Wagi wykonane z plastiku nie są zbyt eleganckie, jednak należą do tańszych urządzeń.

Wagi łazienkowe mogą być też wykończone drewnem, wymogiem koniecznym jest, aby każda z nich był pokryta antypoślizgowym materiałem. Wagi elektroniczne przeważnie napędzane są bateriami tradycyjnymi, niektóre natomiast wykorzystują baterie solarne.

Przydatne cechy oraz funkcjonalności elektronicznej wagi łazienkowej:

  • wyświetlacz, na którym pojawia się informacja o mierzonej wadze,
  • automatyczny włącznik i wyłącznik,
  • analiza tkanki tłuszczowej, poziomu wody w organizmie, masy kostnej, zapotrzebowania na kalorie.

Niektóre wagi porównują osiągnięte wyniki z normą sportowca lub dziecka. Niekiedy urządzenie można podłączyć do komputera przez port USB lub korzystać z połączenia ze smartfonem, co ułatwia kontrolę mierzonych parametrów.

Wagi łazienkowe z analogowym wyświetlaczem RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych wag łazienkowych z wyświetlaczem analogowym. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Nieco inaczej są skonstruowane wagi do kontrolowania masy niemowląt oraz dzieci – mają one kształt niecki i mają maksymalny limit ciężaru do 20 kg. Ciekawostką są wagi łazienkowe współpracujące z komputerem i przetwarzające wagę nawet 10 osób, zapisujące w pamięci parametry typowe dla danej osoby.

Część wag podaje masę ciała w funtach. Platformy wag wykonane są z plastiku, hartowanego szkła lub drewna. Najlepsze są te wykonane z hartowanego szkła ze względu na ich wysoką trwałość. Wagi łazienkowe drewniane spotyka się raczej rzadko.

Jakie są ceny wag łazienkowych?

To przedział od kilkudziesięciu do kilkuset zł. Cenę zakupu w dużej mierze determinuje ilość dodatkowych funkcji oraz stopień zaawansowania technologicznego urządzenia.

Wagi łazienkowe RANKING

Zestawienie popularnych wag łazienkowych dysponujących dodatkowymi funkcjami takimi jak m.in. pomiar ilości tłuszczu, pomiar ilości wody. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

Pralka do 1500 zł

Pralka do 1500 zł

Na potrzeby jednej osoby lub też małej rodziny spokojnie powinien wystarczyć budżet na pralkę do…

1 opinia o “Waga łazienkowa

  • Mam w domu wagę elektroniczną, firmy Beurer. Wydaję mi się, że jest dokładna, więc jestem zadowolona. Kupiłam ją gdy byłam w ciąży by kontrolować swoją masę ciała. Więc była dość często używana. Teraz częściej używa jej mój chłopak, który regularnie chodzi na siłownie.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *