Wyciskarka do owoców i warzyw

Jaka wyciskarka do soków z owoców i warzyw?Bardzo popularne w naszej kuchni wyciskarki do owoców (w tym także cytrusów) i warzyw to propozycja dla osób, które pragną przyrządzać na co dzień naturalne soki pełne witamin oraz minerałów, pozbawione konserwantów. Popularne firmy, takie jak chociażby Philips, Hurom, Omeg oferują tego rodzaju urządzenia w bardzo szerokim wachlarzu cenowym, od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Różnice tkwią przede wszystkim w wyposażeniu wpływającym na możliwości wydajnościowe sprzętu.

Jaka wyciskarka do soków?

Oferowane są poziome oraz pionowe wyciskarki do soków. Dokładnie wyciskają one sok z miąższu owoców i warzyw, zachowując witaminy, enzymy oraz minerały. Soki są nieco mętne, gęste i mają sporo naturalnego błonnika, który idealnie oczyszcza organizm. Jest to sok smaczny i zdrowy, bardziej wartościowy niż z sokowirówki.

Poziome wyciskarki mielą orzechy na masło orzechowe, mak na makowiec, pozwalają też przyrządzać przeciery, lody, desery oraz puree. Dzięki wyciskarce można przyrządzić także sok z jagód, malin, porzeczek, selera, buraków czy marchwi. Niektóre modele posiadają gwarancję nawet powyżej 10 lat. Już za przystępną cenę można dostać urządzenie trwałe i niezawodne. Naturalnie przygotowywane soki z owoców oraz warzyw poleca się szczególnie celem oczyszczania organizmu oraz codziennej zdrowej diety. Organizm znacznie lepiej przyswaja w ten sposób przyrządzany sok niż owoce spożywane w całości. Poziome wyciskarki pozwalają również przyrządzać musy, przeciery oraz formować makarony. Pracują nieco dłużej, gdyż trzeba około 4-5 minut, aby uzyskać litr soku. Urządzenie może pracować przez pół godziny, później należy je wyłączyć także na około 30 minut, po czym następuje kolejne wyciskanie.

Wyciskarki Hurom RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych wyciskarek do soków marki Hurom. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Pionowe wyciskarki do soków posiadają zatyczkę, która pozwala zatrzymać sok lub wodę w środku urządzenia. Zatyczka pozwala przepłukać wyciskarkę wodą, nie wymagając demontażu takiego urządzenia. Umożliwia także przygotowanie koktajli z dodatkiem jogurtu, kefiru, miodu lub innego składnika. Są to bardziej skomplikowane urządzenia, wymagają dokładniejszego czyszczenia drobnych części niż wyciskarki poziome. Z kolei modele pionowe nie oferują innych funkcji, jedynie wyciskanie soku, nie mogą mielić surowców, homogenizować oraz formować makaronu. Soki z wyciskarek pianowych są gęste, o konsystencji musu.

Wyciskarki Omega RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych wyciskarek do soków marki Omega. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Dostępne są także wyciskarki dwuślimakowe. Działają one w podobny sposób do wyciskarek poziomych, ale są bardziej dokładne. Ich konstrukcja posiada dwa wałki ślimakowe oraz drobne sito, dzięki czemu powstaje klarowny sok. Suchy miąższ jest usuwany z wyciskarki do podstawionego naczynia, sok jest filtrowany przez sito, a następnie trafia do drugiego naczynia. Tego rodzaju wyciskarki pozwalają na wytworzenie większych ilości soku z owoców oraz warzyw. Sok również jest wartościowy, ma w sobie enzymy, minerały, witaminy. Można dodać do nich szpinak, sałatę, bazylię oraz pokrzywę, nieco trudniej natomiast wyciska się ananasy oraz jabłka. Tego rodzaju wyciskarki są z reguły droższymi urządzeniami, które trudniej utrzymać w czystości. Posiadają dobre sito, które jednak bardzo trudno się oczyszcza. Nie mają dodatkowych funkcji oraz przystawek. Sok uzyskany w takim urządzeniu jest lekkostrawny, zawiera wiele składników odżywczych zawartych w owocach i warzywach, można wyciskać także soki z ziół.

Modele jednoślimakowe mogą być zarówno pionowe, jak i poziome.

Wyciskarki Philips RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych wyciskarek do soków marki Philips. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jaką wyciskarkę zatem wybrać? Podstawowa kwestia to przede wszystkim nasze zapotrzebowanie. Na potrzeby 2-3 osób wystarczą w zupełności urządzenia, które dadzą nam około 1 litra soku, ze względu na wielofunkcyjność – do domowych zastosowań najlepszym wyborem powinny być raczej wyciskarki poziome, łatwiej je także utrzymać w czystości. Model dysponujący mocą do 300 W powinien nam w zupełności wystarczyć.

Wyciskarki do soków RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych wyciskarek do soków z owoców i warzyw. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

Dzbanek filtrujący

Dzbanek filtrujący

Jakość wody, którą pijemy, jest bardzo istotną kwestią w kontekście naszego zdrowia. Ogromną część rynku…

2 opinii o “Wyciskarka do owoców i warzyw

  • Do warzyw mam sokowirówkę Amici – tania ale naprawde bardzo dobra, spora moc, dobre stalowe sito, parę prędkości pracy, dobrej pojemności kubek na resztki i jest skuteczna, a co jeszcze dobre to ma solidną inoxową obudowę i dodatkowo nasadkę do wyciskania cytrusów.

    Reply
  • Części z firm przedstawionych w rankingu nie znam, na przykład Hurom, ale wygląda na porządny sprzęt. Miałam zamiar kupować wyciskarkę do owoców i warzyw na Gwiazdkę swojemu chłopakowi, bo ma bzika na punkcie zdrowego odżywiana. I właśnie ta firma mnie zainteresowała, szczególnie model HZ Alpha.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *