Biznesowy laptop do 2000 złotych Ranking październik 2022

lenovo b50

Segment urządzeń przeznaczonych dla firm wyróżnia się przede wszystkim wysokimi cenami, często kilkakrotnie wyższymi w porównaniu z urządzeniami domowymi. Mimo wszystko, istnieje możliwość zakupienia laptopa za rozsądne pieniądze.

Oczywiście należy zdać sobie sprawę z faktu, iż nie dla wszystkich pracowników okażą się one wystarczające. W przypadku chociażby grafika, konieczny jest bowiem wybór urządzenia z dobrą kartą graficzną i wydajną matrycą, a to sporo kosztuje. Na co więc możemy liczyć dysponując budżetem w wysokości 2000 złotych?


Zintegrowana karta graficzna

Jest to chyba największe ograniczenie tego typu laptopów. Bardzo ciężko jest bowiem znaleźć za taką cenę urządzenia klasy biznes, które pracowałyby na kartach dedykowanych. W przypadku wykonywania standardowych zadań biurowych, nie jest to jednak wielki problem. Spora część kart zintegrowanych charakteryzuje się całkiem przyzwoitymi osiągami, zwłaszcza gdy zakupimy model z odpowiednim procesorem.

Ten zaś koniecznie musi należeć do nowszych generacji. Warto rozglądnąć się zwłaszcza za układami Intel Core. Występują one chociażby w serii laptopów HP ProBook 440 G3. Oczywiście większość wersji konfiguracyjnych tego laptopa kosztuje więcej niż 2000 złotych, jednak dostępne są również modele mieszczące się w tym budżecie.

Pracują one na procesorach Intel Core i3. Są one wyposażone w dwa rdzenie fizyczne, obsługujące do czterech wątków jednocześnie. Ich osiągi okażą się więc w zupełności wystarczające dla wielu firm. Zintegrowana z nimi karta graficzna (Intel HD Graphics 520) również wyróżnia się całkiem przyzwoitą wydajnością. Oczywiście na rynku dostępne są jeszcze tańsze konfiguracje HP ProBook 440 G3. Wyposażone są one jednak w układy z serii Intel Pentium, które znacząco odstają od nawet najsłabszych procesorów i3.


Jaki dysk twardy?

Wbrew pozorom, wcale nie jesteśmy skazani wyłącznie na urządzenia talerzowe. Oczywiście montowane są one w większości laptopów do 2000 złotych, jednak na rynku spotkać można również pewne wyjątki.

Przykładem niech będzie Lenovo B50-80, który pracuje na dyskach hybrydowych. W takim zestawie około 500 GB zajmuje urządzenie typu HDD, natomiast przeważnie około 8 GB należy do szybkiej pamięci flash, która montowana jest w dyskach SSD. Nie jest to dużo, jednak możemy tę część wykorzystać między innymi do zapisania najczęściej wykorzystywanych plików, co znacząco przyspieszy ich obsługę.

2000 złotych przeważnie umożliwia nam zakup laptopa z 4 GB pamięci RAM, choć czasem zdarzają się również zestawy z dwukrotnie większą pamięcią. Zazwyczaj montowana jest ona jednak zamiast lepszego procesora, dlatego warto się zastanowić, co jest dla nas najważniejsze.

Jak więc widać, zakup taniego laptopa biznesowego jest możliwy. Trzeba jednak dobrze poszukać i nastawić się na pewne kompromisy. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, koniecznie zastanówmy się więc, jakie konkretnie podzespoły są dla najważniejsze. Powoli to znaleźć laptopa spełniające wszystkie pokładane w nim nadzieje.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...