Blender Ranking październik 2022

blendery kuchenneW naszej kuchni bardzo przydatnym urządzeniem z pewnością jest blender, który może być kielichowy lub ręczny. Ten pierwszy jest wygodniejszy, gdyż jedzenie rozdrabniane jest do kielicha. Blender ręczny to rodzaj pałeczki trzymanej w ręce, która rozdrabnia jedzenie w misce lub garnku, mniej stabilny i rzadziej wybierany.

Blendery ręczne pomagają przyrządzić sosy oraz chociażby różne papki dla dzieci lub starszych osób, którym trudno przeżuwać duże kęsy. Niektóre blendery wyposażone zostały w trzepaczkę, która pozwala stworzyć bitą śmietanę.


Blender ręczny czy kielichowy?

Blender kielichowy składa się z podstawy i kielicha, swego rodzaju dużego dzbanka, wyposażonego w obrotowe noże na dnie. Do takiego blendera wrzuca się składniki, nakłada się pokrywę, po czym włączamy urządzenie. Jest on idealny do koktajli i przecierów, a także lekkich ciast. Bardzo ważnym kryterium wyboru jest materiał, z którego zostały wykonane noże oraz sam blender.

Noże mogą być dwuskrzydłowe lub czteroskrzydłowe – lepsze, szybsze i dokładniejsze. Niektórzy producenci oferują kilka kompletów noży, na wymianę, co jest wartym podkreślenia dodatkiem. Noże wykonane są ze stali lub tytanu, wymienne końcówki blenderów ręcznych mogą być wykonane ze stali odpornej na uszkodzenia i wysokie temperatury.


Blendery ręczne RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych blenderów ręcznych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Uchwyt blendera powinien być obleczony materiałem antypoślizgowym, a jego kształt powinien być dopasowany do kształtu dłoni.

W blenderach ważna jest moc silnika – zazwyczaj do około 700 W ma blender ręczny, a kielichowy do 1500 W.

Czas pracy blendera ręcznego wynosi zazwyczaj kilkanaście sekund – przy dłuższym użytkowaniu może się on przegrzać, po ostygnięciu urządzenie można włączyć jeszcze raz i kontynuować czynność. Blender zajmuje mniej miejsca niż robot kuchenny.


Blendery kielichowe, stojące RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych blenderów kielichowych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Blender może być przewodowy lub droższy bezprzewodowy, ceny tych urządzeń wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Czasem jednak w promocji można kupić wersję ręczną za kilkadziesiąt zł.

Blendery mogą mieć kilka szybkości pracy, co znacznie ułatwia szybkie rozdrabnianie, ucieranie i miksowanie. Miksowanie zup i przyrządzanie zup kremów jest podstawowym zastosowaniem blendera, podobnie jak miksowanie owoców do ciast i deserów, lodów oraz kremów.

Koktajle owocowe – na przykład będące połączeniem mleka, jogurtu czy kefiru z truskawkami lub bananami – są najczęściej przyrządzane w blenderze. Można do nich dodać cukier, miód, cukier waniliowy lub odrobinę soku. Koktajl bananowy z odrobiną startej czekolady lub rozpuszczalnej kawy zyskuje na smaku i wyrazistości. Dla dzieci można przetrzeć marchewkę i ziemniaki.

Czasami blender kielichowy jest częścią miksera kuchennego, częściej jednak stanowi odrębne urządzenie.


Jakie funkcje może mieć blender?

Blender może posiadać funkcję SpeedTouch, która pozwala zmieniać ustawienia i włączać funkcję turbo, co jest szczególnie przydatne podczas miksowania – proces rozpoczyna się powoli, bez rozpryskiwania produktów. Blender pozwala przygotować ciasto na babeczki i placki, ubijać śmietanę i ucierać krem.

Blender posiada końcówkę rozdrabniającą, której można użyć do siekania ziół, cebuli, orzechów czy parmezanu. Dzięki niem można przyrządzić pesto, guacamole, salsę, tapenadę i tym podobne potrawy. Składniki przed rozdrobnieniem powinny mieć wielkość najlepiej nie większą niż 2 cm x 2 cm, co ułatwi jego pracę oraz przedłuży żywotność. Wkładanie zbyt dużych kawałków warzyw i owoców (szczególnie tych twardych) doprowadzi do uszkodzenia robota.


Blendery, rozdrabniacze RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych blenderów rozdrabniaczy. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Nie należy w nim rozdrabniać gorących składników, powinniśmy odczekać, aż będą miały temperaturę maksymalnie 80°C. Nowe urządzenie przed pierwszym zastosowaniem dokładnie myjemy.

Jeśli blender nagle nagrzeje się, wydziela charakterystyczny zapach spalenizny lub dym, to należy je natychmiast wyłączyć i odczekać godzinę przed ponownym użyciem. Po upływie tego czasu można ponownie sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Jeśli urządzenie nadal wydziela zapach to należy udać się do firmowego serwisu.

Długotrwałe używanie blendera może doprowadzić do jego spalenia i konieczności zakupu nowego urządzenia. Nie jest to sprzęt przemysłowy, przeznaczony do używania przez wiele godzin, lecz do użytku domowego.

Blender pozwala przyrządzić smakowite ciasto i cieszyć się wyjątkowymi koktajlami owocowymi. Urządzenie jest niewielkie – kielichowe jest smukłe i może stać na kuchennym blacie. Ręczne mieści się w małym kartoniku i daje się schować w szafce. Oba zajmują mało miejsca, ale mając wybór lepiej kupić blender kielichowy, w którym wygodniej miesza się wszelkie produkty do przyrządzenia potraw.


Blendery kuchenne RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych blenderów kuchennych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jaki sprzęt wybrać?

5 opinii o “BlenderRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2022

 • Blender kielichowy nie sprawdziłby się u mnie. Wszystko co potrzebuje zmielić czy zmiksować, robię blenderem ręcznym. Może gdybym piła dużo koktajli to postawiłabym taki blender kielichowy na blacie w kuchni i byłby w ciągłym użytkowaniu, a tak to nie mam potrzeby.

  Reply
 • Żeby kupić dobry blender kuchenny nie trzeba wydać fortuny. Sama kupiłam za dobrą cenę spisuje się świetnie. Ważne żeby nie był zbyt duży – przynajmniej dla mnie, bo potem jest problem z tym gdzie to trzymać, jeżeli tego sprzętu się tyle nazbiera.

  Reply
 • Bardzo cenie sobie blender kielichowy. Mój był bardzo tani i służy do dnia dzisiejszego. Ciekawe jak spisuje się kielichowy, bo takiego jeszcze nie miałam, a też przydaje się do blendowania np. zupy czy czegoś innego. Kiedyś też sobie kupię i wypróbuje 😉

  Reply
 • Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem jakiegoś sprzętu, który nieco ułatwi sprawę. Na pierwszy rzut chyba pójdzie robot kuchenny bosch, a zaraz po nim blender – zobaczymy jak będą się spisywać.

  Reply
 • Ja ostatnio kupiłam blender kenwood i jestem zaskoczona, że tak fajnie się sprawuje. Bardzo przydatne urządzenie w kuchni, praktycznie do wszystkich sosów, dipów i chociażby w lato do każdego koktajlu – polecam!

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...