Co potrafią roboty kuchenne wielofunkcyjne? Ranking październik 2022

Co potrafią roboty kuchenne wielofunkcyjne?

Czy wiesz, że gotowanie rozmaitych, nawet skomplikowanych potraw można sobie znacząco ułatwić? Wystarczy zaopatrzyć się w robot kuchenny wielofunkcyjny, zwany także wieloczynnościowym, który większość prac wykona za Ciebie. Co potrafią takie roboty i jakie mają wyposażenie?


Blender, mikser i ubijacz w jednym

Najprostsze roboty wieloczynnościowe zawsze posiadają funkcję miksera – służą do przygotowywania mas na ciasta, naleśniki czy kremy. Wiele z nich dodatkowo wyposażonych jest w specjalne mieszadła do wyrabiania ciasta drożdżowego, niezbędnego do upieczenia chleba czy pizzy. Takie roboty kuchenne posiadają również specjalną końcówkę do ubijania piany z białek, co z kolei przydaje się w czasie pieczenia bezy.

W robotach kuchennych wielofunkcyjnych popularnym dodatkiem jest także blender, dzięki któremu można we własnym domu przygotowywać owocowe koktajle i smoothie, ale również sorbety i kruszony lód. Warto także zapoznać się z przepisami na zupy kremy, które najpewniej znajdziesz w instrukcji obsługi takiego urządzenia – urozmaicą one codzienne obiady w Twoim domu.

blender, mikser i ubijacz w jednym


Tarcze do robota kuchennego

Każdy z nas z pewnością zna osobę, która nie cierpi kroić warzyw, lub po prostu jej to nie wychodzi. W tym przypadku robot kuchenny będzie idealnym prezentem, o ile wybierzesz model posiadający zestaw noży i tarcz do krojenia. W takim zestawie znajdą się z pewnością tarcze o dużych i małych oczkach do ścierania na wiórki, noże do krojenia i mieszania warzyw na sałatkę czy specjalna nakładka do ścierania ziemniaków na placki ziemniaczane. Nieocenione okażą się również tarcze do cięcia w plasterki – grube np. na mizerię oraz cienkie, idealne na chipsy – oraz tarcze do frytek.


Soki na każdą porę dnia

W robocie wieloczynnościowym często można także znaleźć akcesoria potrzebne do robienia soków. Mowa tu zarówno o wyciskarce do cytrusów, jak i przystawce zmieniającej urządzenie w sokowirówkę. Oprócz soku pomarańczowego, soku z cytryny i limonki, czy też grejpfrutowego będziesz mógł zatem przygotowywać soki wielowarzywne lub mieszane – warzywno-owocowe. Świetnym połączeniem okazuje się być np. napój z jabłek, buraków i marchewek.

robot kuchenny z akcesoriami do soków


Co jeszcze potrafią roboty wieloczynnościowe?

Najbardziej zaawansowane modele zachwycają mnogością funkcji. Ale czy wiedziałeś, że potrafią również mielić mięso? Przeznaczona jest do tego specjalna przystawka – będzie albo zwarta w zestawie wraz z robotem kuchennym, albo też możliwe będzie jej dokupienie dodatkowo. Jeśli jednak zależy Ci na tym dodatku, koniecznie sprawdź, czy do modelu, który wybrałeś, w ogóle istnieje takie akcesorium.

Jeśli jeszcze Ci mało, wyobraź sobie, że niektóre roboty wielofunkcyjne posiadają też takie przystawki, jak kostkarki, młynki do mielenia, wałkowarki do ciasta, czy nawet maszynkę do robienia lodów i jogurtów! Okazuje się, że inwestując w dobry robot kuchenny, będziesz nim w stanie zastąpić dziesiątki innych sprzętów! Co prawda cena tych urządzeń jest dość wysoka, ale w pełni rekompensuje ją funkcjonalność!

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...