Czajnik elektryczny Ranking marzec 2021

czajnik elektrycznyObecnie oferowane na rynku czajniki elektryczne to wielka wygoda – dzięki mocnej grzałce gotują wodę szybko, pracują wydajnie i są sprzedawane w różnych wielkościach. Nie warto jednak oszczędzać, dobry czajnik posłuży nawet kilka lat.

Czajniki elektryczne myje się ciepłą wodą z zewnątrz (pamiętajmy o uprzednim odłączeniu sprzętu przed czyszczeniem), a kamień w środku czajnika usuwa się najczęściej kwaskiem cytrynowym.


Grzałki w czajniku elektrycznym

W sprzedaży znajdują się czajniki z grzałką spiralną lub płaską, o zróżnicowanej wielkości. W małym czajniku zagrzejemy niespełna pół litra wody, w dużym ponad 1,7 litra wody. Na grzałce spiralnej łatwiej osadza się kamień, o czym należy pamiętać, poza tym grzałka musi być w pełni zakryta wodą.

Grzałka płytowa wymaga zagrzania minimalnej ilości wody, co jet jej dużą zaletą. Warto o tym pamiętać zanim kupimy czajnik elektryczny. W domu warto mieć czajnik na gaz oraz elektryczny. W razie awarii można spokojnie posiłkować się jednym lub drugim urządzeniem.


Czajniki elektryczne do 100 zł RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych czajników elektrycznych do kwoty 100 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jaki czajnik elektryczny wybrać?

 • Czajnik może być wyprodukowany ze szkła, stali, tworzywa sztucznego czy metalu. Każda obudowa ma swoje zalety i wady. Czajnik ze stali szlachetnej jest cięższy, ale ma podwójne ścianki i pełni rolę termosu.
 • Czajnik z tworzywa sztucznego jest lekki, jednak termosem nie jest.
 • Dzbanek ceramiczny to tradycja skomponowana z nowoczesnością. Urządzenie takie łatwo jest utrzymać w stanie idealnej czystości.
 • Urządzenia do grzania wody posiadają pokrywkę, aby nalać wody należy ją uchylić. Czasami także można spotkać modele, które napełnia się inaczej, np. przez dzióbek, bez unoszenia pokrywki.
 • Dobrym rozwiązaniem jest zakup czajnika elektrycznego posiadającego regulację temperatury oraz termostat.
 • Większość czajników elektrycznych wyposażona jest w elektryczny wyłącznik, dzięki czemu urządzenie wyłącza się samoczynnie po zagotowaniu wody, co podnosi bezpieczeństwo jego stosowania.
 • Czajniki z płaską grzałką są głośniejsze podczas użytkowania. Kamień wpływa na głośność pracy czajnika – gdy mamy do czynienia z wodą twardą, wówczas czajnik trzeba odkamieniać co miesiąc. Gdy woda jest miękka, konieczne jest odkamienianie co trzy miesiące. Rekomendowane są przez to czajniki elektryczne z filtrem antyosadowym.
 • Pożądany jest długi kabel, ponieważ dzięki niemu można podłączyć urządzenie w dowolnym miejscu. Najlepiej, gdy kabel można zwinąć i schować w podstawie czajnika.

Czajniki elektryczne do 200 zł RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych czajników elektrycznych do kwoty 200 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Czajniki elektryczne na rynku

Czajniki elektryczne w sklepach internetowych

 • Najbardziej popularne firmy produkujące czajniki elektryczne to Ariete, Bork, Casa Bugatti, Krups, Russel Hobbs, Unold, Zelmer, Moulinex, Siemens, Tefal czy Philips. Nieco tańsze, ale przyzwoicie wykonane są czajniki firm Holden, MPM, First.
 • Ceny czajników elektrycznych wahają się od 30 do nawet 600 złotych, w zależności od potrzeb możemy zdecydować się na niewielkie urządzenie mogące pomieścić do 1l wody, natomiast dla rodziny polecane są większe czajniki o pojemności przekraczającej 1,5l.
 • Siemens i Krups mają w ofercie czajniki z interesującym designem, co z pewnością będzie interesującą opcją dla osób ceniących sobie innowacyjność.
 • Osoby o mniej zasobnej kieszeni, ale ceniące jakość mogą kupić czajnik Zelmer ZCK0277S w cenie około 75 złotych. Jest to urządzenie odpowiednie dla rodziny, mieszczące ponad 1,7 litra wody. Gama urządzeń firmy Zelmer jest szeroka, a są to czajniki dobrej jakości, o zróżnicowanej pojemności.
 • Czajnik Bosch TWK 7801 jest urządzeniem praktycznym, wykonanym ze stali szlachetnej, wyposażonym w grzałkę ze stali nierdzewnej. Nadaje się do nowoczesnej kuchni, a filtr antywapniowy podnosi jakość gotowanej wody.
 • Czajnik Kenwood SKM 030 jest nowoczesnym i stosunkowo drogim urządzeniem, z ukrywanym kablem. Jego koszt zakupu oscyluje wokół 300 złotych. Obudowa ze stali nierdzewnej i wygląd przypominający czajnik na gaz są miłą niespodzianką dla użytkownika.

Zakup czajnika elektrycznego nie powinien być przypadkowy, analiza parametrów tych urządzeń pozwoli wybrać urządzenie o przyzwoitej cenie i dużej trwałości.


Czajnik elektryczny – za i przeciw

Czajniki elektryczne
Parametry Zalety Wady
Grzałka

+ niska cena grzałki spiralnej, czajniki wyposażone w taką grzałkę są powoli wycofywane z użycia

+ są ciche w użytkowaniu

+ czajniki z grzałkami płytowymi posiadają podstawkę obrotową

– w przypadku grzałki spiralnej ważne jest, aby woda pokrywała całą jej powierzchnię, gdyż w przeciwnym wypadku istnieje ryzyko spalenia czajnika

– czajniki elektryczne wyposażone w grzałkę spiralną nie mają obrotowej podstawy

– czajniki z grzałką płytową generują większy hałas niż te z grzałką spiralną, są ponadto od nich droższe

Pojemność czajnika

+ małe czajniki (do 1 litra) znacznie szybciej ugotują wodę, są przy tym z reguły tańsze

+ większe czajniki są w stanie przygotować więcej napojów za jednym razem

– te o większej pojemności pobierają zazwyczaj więcej energii

– mniejsze czajniki nie wystarczą na potrzeby rodziny kilkuosobowej

Moc czajnika

+ większa moc to krótszy czas zagotowania wody, co jest szczególnie istotne w przypadku osób, które narzekają na ciągły brak czasu

– większa moc to większe zużycie energii

Materiał czajnika

+ niska cena czajników plastikowych oraz ich lekkość

+ modele z obudową ze stali szlachetnej dłużej utrzymują ciepło we wnętrzu

+ modele ceramiczne oraz szklane często posiadają bardzo atrakcyjne wzornictwo

– niska jakość czajników plastikowych

– czajniki elektryczne ze stali szlachetnej są z reguły dużo droższe od modeli plastikowych

– czajniki szklane lub ceramiczne są mniej odporne na mechaniczne uszkodzenia

Wskaźnik poziomu wody w czajniku

+ najlepsza opcja to czajnik wyposażony we wskaźnik dwustronny

+ wartym rozważenia gadżetem jest czajnik ze wskaźnikiem podświetlanym

– problemem są czajniki elektryczne ze wskaźnikiem jednostronnym, który umieszczony jest z reguły z przodu czajnika lub – co gorsza – na samej rączce

Funkcje podgrzewania wody i utrzymywania ciepła w czajniku

+ specjalny programator jest odpowiedzialny za podgrzewanie wody, w zależności od preferencji i ustawień możemy wybrać dowolną temperaturę

+ chcąc podtrzymać określoną temperaturę możemy ją łatwo ustawić za pomocą programatora

+ mniejsze wydatki na energię, gdy wody nie będziemy podgrzewać do temperatury wrzenia

– gdy ustawimy programator na temperaturę wrzenia, wówczas czajnik z tą funkcją będzie się co chwilę włączał, po niestety powoduje zwiększenie wydatków na energię elektryczną

Dodatki zwiększające bezpieczeństwo użytkowania

+ wyłącznik czajnika po zagotowaniu wody

+ zdjęcie czajnika z podstawki również powinno powodować jego wyłączenie

+ zabezpieczenie pokrywki przed niezamierzonym otworzeniem

+ uruchomienie czajnika powinno nastąpić jedynie w momencie zamknięcia pokrywki

+ bezpiecznik termiczny zabezpieczający przed wygotowaniem wody

Filtry w czajniku elektrycznym

+ te ze stali szlachetnej potrafią oczyszczać wodę z niektórych zanieczyszczeń czy też pochłaniać zapachy, filtry węglowe potrafią natomiast niwelować najwięcej zanieczyszczeń

+ dzbanek filtrujący w czajniku skutecznie oczyszcza wodę, najczęściej występujący ze wskaźnikiem zużycia filtra

Kabel w czajniku elektrycznym

+ przydatnym rozwiązaniem jest możliwość skrócenia kabla poprzez jego zwinięcie i umieścić np. w podstawce

+ na rynku dostępne są modele z różną długością kabla

– częste przypadki uszkodzenia kabla

– modele z długim kablem są kłopotliwe w użytkowaniu


Czajniki elektryczne RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych czajników elektrycznych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • Najcichszy czajnik elektryczny 2019
 • cichy czajnik elektryczny 2019
 • czajnik elektryczny z długim kablem
 • czajniki bezprzewodowe za ponad 200 zl
 • najlepsze czajniki elektryczne 2019
 • czajnik elektryczny ranking 2019
 • Najcichszy czajnik elektryczny 2020

Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Czajnik elektrycznyRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Mega przydatna rzecz, aktualnie nie wyobrażam sobie kuchni bez niego. Czajnik elektryczny to podstawa i właśnie dlatego lepiej kupić coś z nieco wyższej półki niż jakieś badziewie, które przestanie działać po miesiącu. Pamiętajcie też żeby wybierać te o jak najwyższej klasie energetycznej – robi to sporą różnicę w skali roku. Ja osobiście używam Philipsa i jestem bardzo zadowolona, gotuje szybko, jest pojemny, a do tego ładny i praktycznie bezawaryjny.

  Reply
 • Czajnik elektryczny to przydatna rzecz, gotowanie wody trwa kilka minut i nie możliwości przypalenia czajnika, jak parę razy już mi się przydarzyło. Bardzo ładne są czajniki firmy Gorenje, 200 złotych mogłabym jeszcze przeznaczyć na czajnik. Ale niestety rachunki za prąd są wyższe przy używaniu takiego czajnika.

  Reply
 • Dawniej u mnie w domu stosowało się klasyczny czajnik żeliwny. Dzisiaj nie wyobrażam sobie, by w takim gotować wodę. Czajnik elektryczny to podstawa w kuchni, wygodniejszy i zarazem prostszy, no i bezpieczniejszy jeżeli mamy dzieci. Fajną opcją jest regulacja temperatury, możemy to ładnie kontrolować.

  Reply
 • Mam w domu czajnik ceramiczny, spisuje się doskonale od kilku miesięcy. Ponadto, gdy go wybierałam, wzorów było tak dużo, że nie wiedziałam na jaki się zdecydować. Byłam dosłownie zdziwiona ile przeróżnych kolorów i motywów jest na rynku 🙂

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...