Czym jest piec konwekcyjny? Ranking październik 2022

Po czym poznać dobrą restaurację? Czy po tym, jak jest urządzona? A może po tym, gdzie jest dokładnie zlokalizowana, czy ma dobry dojazd lub pojemny parking? Oczywiście nie, ponieważ dobrą restaurację określa głównie to, jak dobrą ma kuchnie. Jeśli jedzenie w niej serwowane jest dobre, to pomimo niedociągnięć w powyższych aspektach, tak czy inaczej będzie ona miała zawsze wszystkie stoliki pełne.

kuchnia z piecem konwekcyjnym


Czym jest piec konwekcyjny?

Za tym, jak dobra jest dana kuchnia w restauracji, stoi oczywiście wiele czynników. Liczą się odpowiednie produkty, pewna ręka kucharza, ale także, a może przede wszystkim to, z jakiego pieca dany kucharz korzysta. A jak przyzna każdy, kto zna branżę kulinarną nieco bardziej, piec konwekcyjny jest tym, który powinien znajdować się w każdej restauracji, która chce być dobrze odbierana pod względem kulinarnym.

Piec konwekcyjny budowę ma wbrew pozorom całkiem prostą. Podgrzane do wysokiej temperatury powietrze wprowadzane jest do wnętrza pieca poprzez charakterystyczne dla jego budowy wentylatory. Takie działanie powoduje, że wymuszony zostanie ruch poziomy powietrza, który powoduje, że grzane w piecu potrawy gotują się znacznie szybciej. Oznacza to nie tylko szybsze wydawanie potraw klientom, ale także zmniejszenie zużywanej energii.

Piece konwekcyjne do wyposażenia restauracji – https://gastromix.pl/3206-piece-konwekcyjno-parowe


Jakie są zalety pieca konwekcyjnego?

Piec konwekcyjny to przede wszystkim smaczniejsze potrawy. Wymuszony przez wentylator sposób przepływu powietrza powoduje, że potrawy podgrzewają się po pierwsze o wiele szybciej, ale także znacznie bardziej równomiernie, dlatego też końcowy efekt ich przygotowywania jest o wiele lepszy niż w przypadku innych metod gotowania. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że takie piece w restauracji to o wiele niższe rachunki za prąd. Nie można także zapominać o tym, że piece te są bardzo uniwersalne, bo oprócz zwykłego pieczenia, umożliwiają one również gotowane na parze. Jak zatem widać, zalety takiego pieca są nieporównywalne z żadnym innym dostępnym obecnie na rynku sposobem przygotowywania potraw.


Dlaczego warto mieć taki piec w swojej restauracji?

Czy piec konwekcyjny jest zatem produktem, który powinien znaleźć się w każdej restauracji? Zdecydowanie tak, ponieważ ma wszystko to, czego można oczekiwać od takiego urządzenia. Jest tańszy w eksploatacji, potrawy przyrządzane za jego pomocą są gotowe o wiele szybciej, a w dodatku są o wiele lepiej przyrządzone, czyli są po prostu smaczniejsze. A jakby tego było mało, jest to piec znacznie bardziej uniwersalny niż inne tego typu urządzenia. Jest to zatem rozwiązanie idealne dla dużej, ale i mniejsze kuchni.

Dobre wyposażenie restauracji to coś, w co zdecydowanie warto inwestować. Dobrej jakości piece i inne sprzęty pozwalają na przyspieszenie pracy, sprawiają, że jest łatwiejsza, a do tego pozwalają na oszczędność czasu. Wszystko to przekłada się na lepszą obsługę i wyższą jakość obsługi, co na pewno docenią goście restauracji.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...