Jaki dehydrator kupić? Wybieramy najlepszy liofilizator Ranking październik 2022

praktyczny dehydrator do liofilizacji żywności
praktyczny dehydrator do liofilizacji żywności

Co to jest dehydrator i w jakim celu się go stosuje?

Dehydrator pozwala na przedłużenie trwałości przechowywanych produktów spożywczych poprzez ich suszenie. Nasze babcie od lat przedłużały trwałość owoców i warzyw poprzez ich suszenie, używały do tego celu zwykłych suszarek. W dzisiejszych czasach możemy to robić za pomocą bardziej profesjonalnego sprzętu – dehydratora, który pozbawia produkty do 90% zawartej w nich wody. Ten sprzęt przydaje się, gdy chcemy zdrowo się odżywiać. Możemy w nim przygotować zarówno warzywne i owocowe chipsy, ale też przyprawy, zioła, czy zdrowe grzanki.


Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni dehydrator dla siebie?

Powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość, pojemność i wygląd produktu, ale też na jakość materiałów, z jakich wykonany jest sprzęt.

 • Dehydrator o największej mocy to obecnie Scorpion Byzoo, który posiada moc do 1000 W, ale jest również jednym z najcięższych dehydratorów, bo waży 14 kg. Dla porównania Sedona Combo, Sedona Combo Stal, Sedona Raw Food posiadają moc do 600 W i ważą od 10 do 12 kg, ale one z kolei są największe gabarytowo. Najlżejsze z kolei są DH02 Byzoo i Sedona Express – waga około 9 kg i też są jednymi z najmniejszych dehydratorów.
 • Jeśli chodzi o ilość tacek do suszenia najbardziej pojemny jest Scorpion Byzoo, Sedona Express i Sedona Express Stal – posiadają po 10 tacek. Najmniej z kolei posiada DH02 Byzoo – 6 tacek.
 • Największą powierzchnię suszenia zapewnia: Scorpion Byzoo, Sedona Combo, Sedona Combo Stal i Sedona Raw Food – od 1,35 do 1,45 m kw., a najmniejszą powierzchnię zapewnia: DH02 Byzoo – niespełna 0,65 m kw.
 • Jeśli chodzi zaś o temperaturę, to największy zakres zapewnia DH02 Byzoo – od 20-90 st.C., a najmniejszy, bo od 35-68 st.C Scorpion Byzoo.

Reasumując musimy się zastanowić na czym nam najbardziej zależy, czy chcemy dehydrator, który ma dużą moc i pojemność, czy też małe wymiary i ładny wygląd. Jedno jest pewne – sprzęt ten jest nieodzowny, jeśli chcemy przyrządzać pyszne i zdrowe posiłki oraz napoje.

Jednym z istotnych kryteriów, jakimi się kierujemy, jest również cena urządzenia. Dlatego zdecydowaliśmy się przygotować poniższy ranking propozycji suszarki w oparciu o koszt zakupu.


Dehydratory do żywności – RANKING wg cen

Zestawienie TOP 6 chętnie kupowanych dehydratorów do produktów spożywczych na podstawie ceny. Ranking jest posortowany od produktu najtańszego, ponadto staramy się go aktualizować na bieżąco. Wśród propozycji znajdują się głównie suszarki wirówki, służące do odsączania wody ze świeżo umytych warzyw i owoców.


Dehydrator do paznokci

Wizytówką każdego są dłonie. Szczególną uwagę do tej części ciała przykładają kobiety – dbają o odpowiednie nawilżenie skóry rąk, a także pielęgnację paznokci. Warto znać sztuczki, które pozwolą nam cieszyć się pięknym kolorem na paznokciach na długo.

Jak przedłużyć trwałość manicure?

Bez znaczenia jest, czy manicure wykonujemy w domowym zaciszu, czy też udajemy się do kosmetyczki – w każdym z tych przypadków krokiem decydującym o tym ile czasu warstwa lakieru będzie trzymać się paznokcia jest przygotowanie płytki do malowania.

 • W pierwszej kolejności należy delikatnie odsunąć lub wyciąć skórki oraz zmatowić i wyrównać płytkę bloczkiem polerskim.
 • Następnie, zanim nałożymy bazę, należy odtłuścić płytkę – służy do tego dehydrator do paznokci. Dzięki zastosowaniu tego kroku, baza będzie miała lepszą przyczepność do gładkiego paznokcia.
 • Po zastosowaniu dehydratora do paznokci można nakładać bazę i lakier.

Dehydrator do paznokci zalecany jest zarówno przed nałożeniem lakieru klasycznego, jak i hybrydowego.


Jak dobrze wysuszyć grzyby w suszarce?

Suszenie produktów spożywczych znane jest od stuleci. Jest to bardzo dobry sposób konserwacji żywności, ponieważ nie używamy do niego żadnej chemii, a suszone produkty praktycznie w ogóle nie tracą swoich wartości odżywczych i walorów smakowych, a te drugie często po procesie suszenia są zdecydowanie lepsze niż przed.

Na co zwrócić uwagę susząc grzyby?

Grzyby i ich zapach niewątpliwie kojarzą nam się z jesienią. Aby zachować ten cudowny zapach i smak trzeba podczas suszenia zwrócić uwagę na parę rzeczy.

 • Dokładnie oczyść grzyby. Wszelkie pozostałości igieł, trawy, piasku czy innych zanieczyszczeń dostanie się do gotowanej potrawy, jeśli wcześniej tego nie usuniemy.
 • Pokrój grzyby na cienkie plastry; zwróć uwagę, aby grubość wszystkich plastrów była podobna.
 • Ułóż grzyby na piętrach dehydratora tak, aby nie leżały na sobie.
 • Susz wg instrukcji swojego sprzętu.

Po zakończeniu procesu suszenia grzybów upewnijmy się, że wszystkie plastry są suche. Grzyby wsypmy do szklanego słoja, którego dno należy wyłożyć wcześniej ręcznikiem papierowym. Przechowujmy słój z grzybami w chłodnym, ciemnym miejscu.


Dehydratory do żywności RANKING

Zestawienie TOP 6 najchętniej kupowanych dehydratorów do produktów spożywczych w oparciu o porównywarki cenowe. Ranking staramy się aktualizować na bieżąco. Wśród poniższych propozycji znajdują się już modele suszarek elektrycznych, posiadające wiele przydatnych funkcji.


Jak szukali użytkownicy?

 • Dehydrator Ranking
 • Dehydrator Forum
 • dehydrator zyle express opinie
 • jski dehydrator kupic
 • paatelnia żeliwna
 • ranking dehydratorow

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...