Jaki dehydrator kupić? Wybieramy najlepszy liofilizator

praktyczny dehydrator do liofilizacji żywności
praktyczny dehydrator do liofilizacji żywności

Co to jest dehydrator i w jakim celu się go stosuje?

Dehydrator pozwala na przedłużenie trwałości przechowywanych produktów spożywczych poprzez ich suszenie. Nasze babcie od lat przedłużały trwałość owoców i warzyw poprzez ich suszenie, używały do tego celu zwykłych suszarek. W dzisiejszych czasach możemy to robić za pomocą bardziej profesjonalnego sprzętu – dehydratora, który pozbawia produkty do 90% zawartej w nich wody. Ten sprzęt przydaje się, gdy chcemy zdrowo się odżywiać. Możemy w nim przygotować zarówno warzywne i owocowe chipsy, ale też przyprawy, zioła, czy zdrowe grzanki.


Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni dehydrator dla siebie?

Powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość, pojemność i wygląd produktu, ale też na jakość materiałów, z jakich wykonany jest sprzęt.

  • Dehydrator o największej mocy to obecnie Scorpion Byzoo, który posiada moc do 1000 W, ale jest również jednym z najcięższych dehydratorów, bo waży 14 kg. Dla porównania Sedona Combo, Sedona Combo Stal, Sedona Raw Food posiadają moc do 600 W i ważą od 10 do 12 kg, ale one z kolei są największe gabarytowo. Najlżejsze z kolei są DH02 Byzoo i Sedona Express – waga około 9 kg i też są jednymi z najmniejszych dehydratorów.
  • Jeśli chodzi o ilość tacek do suszenia najbardziej pojemny jest Scorpion Byzoo, Sedona Express i Sedona Express Stal – posiadają po 10 tacek. Najmniej z kolei posiada DH02 Byzoo – 6 tacek.
  • Największą powierzchnię suszenia zapewnia: Scorpion Byzoo, Sedona Combo, Sedona Combo Stal i Sedona Raw Food – od 1,35 do 1,45 m kw., a najmniejszą powierzchnię zapewnia: DH02 Byzoo – niespełna 0,65 m kw.
  • Jeśli chodzi zaś o temperaturę, to największy zakres zapewnia DH02 Byzoo – od 20-90 st.C., a najmniejszy, bo od 35-68 st.C Scorpion Byzoo.

Reasumując musimy się zastanowić na czym nam najbardziej zależy, czy chcemy dehydrator, który ma dużą moc i pojemność, czy też małe wymiary i ładny wygląd. Jedno jest pewne – sprzęt ten jest nieodzowny, jeśli chcemy przyrządzać pyszne i zdrowe posiłki oraz napoje.


Dehydrator do paznokci

Wizytówką każdego są dłonie. Szczególną uwagę do tej części ciała przykładają kobiety – dbają o odpowiednie nawilżenie skóry rąk, a także pielęgnację paznokci. Warto znać sztuczki, które pozwolą nam cieszyć się pięknym kolorem na paznokciach na długo.

Jak przedłużyć trwałość manicure?

Bez znaczenia jest, czy manicure wykonujemy w domowym zaciszu, czy też udajemy się do kosmetyczki – w każdym z tych przypadków krokiem decydującym o tym ile czasu warstwa lakieru będzie trzymać się paznokcia jest przygotowanie płytki do malowania.

  • W pierwszej kolejności należy delikatnie odsunąć lub wyciąć skórki oraz zmatowić i wyrównać płytkę bloczkiem polerskim.
  • Następnie, zanim nałożymy bazę, należy odtłuścić płytkę – służy do tego dehydrator do paznokci. Dzięki zastosowaniu tego kroku, baza będzie miała lepszą przyczepność do gładkiego paznokcia.
  • Po zastosowaniu dehydratora do paznokci można nakładać bazę i lakier.

Dehydrator do paznokci zalecany jest zarówno przed nałożeniem lakieru klasycznego, jak i hybrydowego.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...