Jaki depilator laserowy kupić? Który będzie najlepszy do domowej depilacji? Ranking marzec 2021

Każda kobieta zastanawia się jak wybrać depilator laserowy, aby pozbyć się nadmiernego owłosienia z różnych części ciała. Warto przejrzeć ranking depilatorów laserowych, zwracając uwagę na ich moc, powierzchnię obszaru roboczego, czy też ogólną jakość wykonania.

depilator laserowy Tria
depilator laserowy Tria

Depilator powinien usuwać owłosienie bezboleśnie oraz bardzo skutecznie. Jednymi z częściej wybieranych produktów w tym segmencie są urządzenia marek Phillips czy też Babyliss. Sprzęt pod wpływem ciepła doskonale usuwa cebulki włosów.


Depilator laserowy – podstawowe kryteria wyboru

Dobierając depilatory laserowe warto przyjrzeć się następującym parametrom:

 • ilość emitowanych impulsów,
 • waga,
 • długość przewodu.

Zaletą urządzenia jest pełne bezpieczeństwo użytkowania, również w warunkach domowych. Ponadto swobodna regulacja mocy umożliwia stosowanie sprzętu przez kilka osób, co jest bardzo przydatne w domach, w których mieszka przynajmniej kilka osób. Depilacja zrealizowana przy użyciu laserowej wersji depilatora jest niezwykle skuteczna i zapewnia długotrwałe efekty.


Przeznaczenie depilatora oraz czynniki wpływające na skuteczność

Na depilację decydujemy się z reguły w przypadku usuwania owłosienia z twarzy, nóg, okolic bikini, brzucha czy też pach. Depilacja laserowa ze względu na swoją skuteczność i trwałość (pozbycie się włosków wraz z cebulkami sprawia, że zabiegi depilacji wykonywać będziemy znacznie rzadziej).

Pod kątem wygody z pewnością lepszym rozwiązaniem będzie zakup wersji bezprzewodowej depilatora, szczególnie gdy często podróżujemy. Ograniczony czas pracy na akumulatorze sprawia jednak, że musimy go stosunkowo często podładować. Możemy również zdecydować się na wersję 2w1, dającą nam możliwość zasilania i sieciowego, i akumulatorowego.

Elementem roboczym depilatora laserowego jest charakterystyczne szklane okienko, przez które emitowana jest wiązka lasera. Większa jego powierzchnia wpływa na wzrost szybkości depilowania. Z pewnością sporym udogodnieniem będzie zakup modelu wyposażonego w funkcję dobrania trybu pracy depilatora pod kątem kolorytu naszej skóry.

Wybierzmy depilator laserowy również pod kątem kultury jego pracy (depilatory do użytku domowego często bywają stosunkowo głośne). W zależności od miejsca depilacji dany model powinien dysponować dedykowanym typem nasadki znajdującej się w zestawie z zakupowanym produktem.


Tani depilator laserowy – RANKING wg ceny

Zestawienie TOP chętnie kupowanych depilatorów laserowych na podstawie ceny. Ranking jest posortowany od produktu najtańszego, ponadto staramy się go aktualizować na bieżąco.


Jak działa depilator laserowy?

Depilator laserowy jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi depilujących. Jego działanie wykorzystuje selektywną fototermolizę, zjawisko to polega na niszczeniu cząstek wybranej struktury poprzez energię, którą te cząstki pochłonęły. Tkanki w naszym organizmie posiadają substancje, które potrafią wchłaniać energię z fal o określonej długości.

W przypadku depilatora laserowego wiązka światła z urządzenia wnika w głąb skóry, łącząc się z barwnikiem obecnym w mieszkach włosowych, melaniną, która pod wpływem ciepła niszczy cebulki włosów.

Lasery w depilatorach i ich znaczenie

Depilatory laserowe wykorzystują cztery typy laserów o innych długościach fal:

 • neodymowo-yagowy – 1064 nm,
 • diodowy – 810 nm,
 • aleksandrytowy – 755 nm,
 • rubinowy – 694 nm.

W zależności od użytego lasera depilator będzie inaczej radził sobie z różnymi odcieniami skóry i włosów. Jest tak, ponieważ różne typy karnacji i owłosienia mają inną zawartość melaniny, a absorpcja światła przez melaninę rośnie, w miarę jak zmniejsza się długość fali.


Przydatne funkcje depilatorów laserowych

Depilatory laserowe cieszą się coraz większą popularnością. Przede wszystkim przez to, że depilacja tradycyjna nie jest tak skuteczna i trwała, a w dodatku niesie ze sobą wiele przykrych skutków ubocznych w postaci np. podrażnień skóry. Wybierając tego typu urządzenie, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych funkcji.

Kilka najważniejszych programów oraz funkcji, które depilator laserowy może posiadać, to:

 • możliwość regulacji jego mocy – dzięki temu depilator pozwoli odpowiednio dostosować intensywność jego działania, do progu bólu osoby użytkującej,
 • warto wybrać urządzenie wyposażone w czujnik kontaktu ze skórą,
 • nasadki z dodatkowym filtrem, zwiększające skuteczność usuwania owłosienia z twarzy,
 • w lepszych depilatorach laserowych oferowane są dodatkowe nasadki do usuwania owłosienia z ciała, posiadające większe okienko robocze,
 • bardzo wygodnym modelem jest również depilator działający bezprzewodowo,
 • można wybrać depilator laserowy wyposażony w zabezpieczenie przed dziećmi, ze względu chociażby na to, że wiązka światła, która zostanie skierowana bezpośrednio w oczy, może powodować ich uszkodzenie,
 • osoby z niskim progiem bólu mogą wybrać urządzenie z funkcją chłodzącej nakładki albo wytwarzaniem zimnego nawiewu powietrza bezpośrednio na miejsca poddawane depilacji.

Depilatory laserowe RANKING

Zestawienie TOP najchętniej kupowanych depilatorów laserowych w oparciu o porównywarki cenowe. Ranking staramy się aktualizować na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • depilator laserowy tani
 • jaki depilator laserowy najlepiejkupic

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...