Do czysta Ranking październik 2022

Wybór pralki, jak zresztą każdego dużego AGD dla większości z nas to nie lada wyzwanie. Ofert na rynku jest tak dużo, że można się pogubić. A  wybór pralki jest przecież inwestycją na lata. To nie czajnik ani nowa filiżanka, żeby zdać się na intuicję. Jak więc wybierać świadomie?

jaką pralkę wybrać


Gdzie?

Przede wszystkim na samym początku należy ustalić, gdzie pralka powinna stanąć. Wbrew pozorom to naprawdę cenna informacja. Pozwoli nam ona odpowiedzieć na pytanie, czy pralka powinna być ładowana od góry, czy z boku. Dowiemy, się, jak duża może być. Bez tych danych nie ma co ruszać się do sklepu, bo nawet najlepszy technologicznie wybór może okazać się porażką, jeśli nie będziemy mieli jak dobrze ustawić pralki.


Dostosuj do potrzeb

Ilość ofert pralek na rynku jest tak duża, że praktycznie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, także wśród uznanych producentów. Jeśli mamy zaufanie do danej firmy, jej produkty sprawdzają się w naszym domu, to warto pójść za ciosem. Przede wszystkim to jednak nie producent, a dane techniczne pralki powinny tutaj odgrywać kluczową rolę.

  • Po pierwsze, liczy się pojemność dostosowana do potrzeb. Jeśli mamy dużą rodzinę, a jeszcze lepiej – gromadkę dzieci, postawmy na spore urządzenie. Chodzi przecież o to, żeby za jednym razem wyprać jak najwięcej. Z kolei jeśli poszukujemy pralki do mieszkania singla, to naszą uwagę powinny zwracać małe, pakowne urządzenia.
  • Po drugie, niezależnie od tego, czy pralka ma obsługiwać jedną osobę czy całą rodzinę, liczy się oszczędność energii i wody. Każdy z nas chce płacić przecież mniej niż więcej. Warto więc przyjrzeć się tym danym. Oczywiście, konkretne oszczędności w przypadku dużej rodziny będą bardziej widoczne niż u samotnika. Nie zmienia to jednak tego, że warto zainwestować w nieco droższy produkt, ale o wyższym w tym aspekcie parametrach. Nie chodzi już tylko o naszą kieszeń, ale i ochronę  środowiska.
  • Po trzecie, ilość programów i funkcjonalność. Jeśli aspirujemy do roli perfekcyjnej pani domu to z pewnością przydadzą nam się rozwiązania dotyczące suszenia, prasowania, system efektywnego wykorzystania detergentów. Liczyć się będzie również system wyświetlacza np. LED, szczególnie jeśli wybierzemy pralkę z rozbudowaną opcją programów. Znów warto się zastanowić. Jeśli mamy w domu dużo różnorodnych, a także delikatnych tkanin, to taka inwestycja z pewnością się zwróci. W przypadku mieszkania studenckiego może jednak okazać się niepotrzebną fanaberią.
  • I jeszcze jedno, liczy się poziom hałasu. Pomyślcie tutaj nie tylko o swoich dzieciach, ale i sąsiadach. Jeśli zdarza się Wam robić pranie o 3 w nocy, to może warto nieco bliżej przyjrzeć się tym właśnie parametrom.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...