Dobra myjka ultradźwiękowa. Jaką wybrać i czym się kierować? Ranking październik 2022

Rozwój technologiczny sprawił, że obecnie elektronika posiada mnóstwo bardzo delikatnych części, które niezwykle trudno jest wyczyścić za pomocą tradycyjnych metod. W takich przypadkach warto zainwestować w myjkę ultradźwiękową, która z myślą o takich problemach została stworzona. Jakie elementy brać pod uwagę przy jej wyborze?


Czym jest myjka ultradźwiękowa?

Myjka ultradźwiękowa jest rodzajem urządzenia, które wytwarzając ultradźwięki jest w stanie wyczyścić i zdezynfekować zanieczyszczenia z trudno dostępnych części, jak precyzyjne mikrosita czy sita analityczne. 

Z wyglądu przypomina wanienkę, wykonana może być z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu produkt bez żadnych przeciwwskazań może być używany np. w przemyśle.


Jak działa myjka ultradźwiękowa?

Działanie myjki ultradźwiękowej oparte jest na ultradźwiękowych falach, przenoszonych poprzez wodę, która jest wlewana do wnętrza komory myjki razem z płynem czyszczącym.

Płyn musi być przy tym odpowiedni dla sprzętu, który jest czyszczony. Ultradźwiękowe fale wytwarzane przez generator ultradźwięków na dnie wanienki razem z powstającymi ogniskami kawitacji sprawiają, że drgające cząsteczki płynu chemicznego atakują cząsteczki brudu, likwidując wszelkie znajdujące się na danym przedmiocie zanieczyszczenia. Cały proces jest szybki oraz skuteczny.


Jaką myjkę ultradźwiękową wybrać?

Poniżej kluczowe kwestie, na które warto zwracać uwagę wybierając odpowiednią myjkę ultradźwiękową:

  • Rodzaj sterowania – myjki ultradźwiękowe mogą być sterowane na dwa sposoby: cyfrowo, czyli za pomocą klawiatury lub analogowo, czyli przy użyciu pokręteł. Oba sterowania mają swoje plusy i minusy. Odpowiedni wybór zależy od przeznaczenia urządzenia. Jeśli myjka będzie służyła w pomieszczeniach, cechujących się dużą wilgotnością, lepiej jest postawić na sterowanie analogowe, które jest bardziej niezawodne. Osoby, które szukają bardziej precyzyjnego urządzenia, powinny zwrócić uwagę na myjki ze sterowaniem cyfrowym.
  • Parametry urządzenia – to kwestia, na którą z pewnością trzeba zwrócić uwagę, planując zakup myjki ultradźwiękowej. Powinna być ona wybierana w zależności od rozmiarów przedmiotów, które są planowane do czyszczenia przy pomocy ów urządzenia. Im większe akcesoria zamierzamy w niej dezynfekować, tym większa powinna być myjka.
  • Moc urządzenia – razem z częstotliwością jest bardzo ważna przy zakupie odpowiedniej myjki ultradźwiękowej. W przypadku, gdy poszukujemy urządzenia, które będzie usuwać brud z przedmiotów, będących trudnymi do normalnego wyczyszczenia, to należy wybrać myjkę ultradźwiękową z niską częstotliwością oraz większą mocą. Natomiast do czyszczenia przedmiotów, które wymagają więcej precyzji, należy wybrać myjki o większej częstotliwości oraz mniejszej mocy.
  • Funkcja podgrzewania – jest bardzo przydatna, gdy mamy do czynienia z trudnymi do zlikwidowania zabrudzeniami, a nie mamy zbyt wiele czasu do stracenia. W takich przypadkach warto postawić na myjkę ultradźwiękową, która ma taką funkcję. Natomiast do czyszczenia przedmiotów domowych taka funkcja nie ma większego zastosowania.

O czym pamiętać przy użytkowaniu myjki ultradźwiękowej?

Osoby, które używają myjki ultradźwiękowej, muszą pamiętać o kilku kwestiach:

  • środki czyszczące, stosowane w urządzeniu, muszą mieć wyraźnie przypisane takie zastosowanie,
  • nie należy przebywać bezpośrednio 1 metr od urządzenia w czasie większym niż 4 godziny,
  • nie można włączać myjki, która jest pusta, gdyż może to prowadzić do uszkodzenia urządzenia,
  • należy stosować w myjce szklane pojemniki wsadowe.

Myjki ultradźwiękowe ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych myjek ultradźwiękowych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...