Jaka deska do prasowania będzie najlepsza?

Dobra deska do prasowania powinna cechować się stabilnością oraz wytrzymałością. Dzięki temu można ułatwić sobie tę czynność wybierając odpowiedni dla siebie produkt. W ofercie producentów znajdują się deski tradycyjne oraz elektryczne.

deska do prasowania ze stacją parową, z generatorem pary
deska do prasowania ze stacją parową, z generatorem pary

W wielu domach przyda się duża deska do prasowania rękawów, z którymi największy problem mają mężczyźni. Umiejętne wyprasowanie rękawów wymaga cierpliwości i sporych zdolności manualnych, lecz posiadając dobrą deskę nie będzie stanowiło to dużego kłopotu.


Jaka deska do prasowania najlepsza? – Spis treści

  1. Kryteria wyboru deski do prasowania
  2. Deska do stacji parowej – dlaczego warto?

Kryteria wyboru deski do prasowania

  • wymiary – dobieramy je pod kątem ilości miejsca, jaką dysponujemy. Duże deski do prasowania spełnią swoje zadanie w dedykowanym pomieszczeniu z większą powierzchnią, np. w pralni, z kolei mała deska jest łatwiejsza w przenoszeniu i można z niej skorzystać w wielu miejscach;
  • pokrowiec na blat deski – materiał, z jakiego jest wykonany, w dużej mierze odpowiada za skuteczność samego prasowania. Zwróćmy uwagę, czy jest on odporny na wysoką temperaturę oraz czy nie magazynuje on wilgoci. Jeżeli jesteśmy zdeterminowani, możemy także zdecydować się na uszycie pokrowca we własnym zakresie (gdy ten z deski ulegnie uszkodzeniu). Nie każdy jednak materiał się do tego nadaje, o czym powinniśmy pamiętać;
  • wykonanie i kształt blatu – blat posiadający z jednej strony zwężony koniec umożliwia łatwiejsze wyprasowanie np. koszuli. Jego wielkość determinuje także praktyczność – większa powierzchnia umożliwia wygodniejsze prasowanie, przede wszystkim większych rzeczy. Materiał blatu nie powinien wchłaniać wilgoci, dlatego warto zakupić deskę siatkową;
  • regulacja wysokości deski – wpływa na wygodę jej użytkowania, z reguły w tańszych klasycznych deskach do prasowania rozstawiany stelaż nie posiada takiego rozwiązania. Warto wybrać model dysponujący regulacją w możliwie jak najszerszym zakresie.

Deska do stacji parowej – dlaczego warto?

Osobom często prasującym przyda się tzw. stacja parowa, której głównym atutem jest generator pary. Odpowiednie wytwarzanie pary podczas prasowania sprawia, że wszystkie ubrania są gładkie i nie mają żadnych wygnieceń. Warto postawić na deski o nieco większych rozmiarach, ponieważ:

  • łatwiej się na nich prasuje,
  • są łatwiejsze w obsłudze.

Taki zakup na pewno zadowoli zdecydowaną większość domowników. Oczywiście deska musi mieć też odpowiedni rozmiar, aby podczas prasowania nie trzeba było się nad nią schylać.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...