Który malakser najlepszy? Jaki kupić? Ranking październik 2022

Malakser to urządzenie, które zdecydowanie ułatwia wiele prac w kuchni. W krótkim czasie może zrobić za nas rzeczy, których wykonywanie ręczne zajęłoby znacznie więcej czasu.

Współcześnie, kiedy tempo życia stale rośnie, nieustannie poszukujemy rozwiązań ułatwiających nam codzienne obowiązki. Ci, którzy chcą zaoszczędzić czas na przygotowywaniu posiłków, powinni zainteresować się malakserem.

malakser do warzyw
malakser do warzyw

Co to jest malakser?

Malakser z pewnością odciąży nas w wielu podstawowych zadaniach kuchennych. Kroi, miesza, szatkuje, ubija – to tylko kilka z jego podstawowych funkcji. Wszystkie te czynności wykonamy za pomocą jednego i solidnego urządzenia, wyposażonego w szereg odpowiednich elementów do pracy. Wystarczy zamontować interesującą nas część, wrzucić do pojemnika składniki i można uruchamiać. W trakcie, kiedy robot wykonuje swoje zadanie, my możemy zająć się innymi obowiązkami.

Z pomocą malaksera błyskawicznie przygotujemy m.in. surówkę, masę na placki ziemniaczane, podstawę do zupy, a w niektórych modelach także ciasto.

Za pomocą malaksera można szybko pokroić produkty w idealne plasterki czy równiutką kostkę. Urządzenie pozwala również na rozdrabnianie, mieszanie oraz ubijanie. Niektóre modele posiadają także specjalną końcówkę do miksowania.

Ceny urządzenia wahają się od 200 do nawet 500 złotych. Im droższy model, tym więcej funkcji nam oferuje. Warto rozważyć jego zakup – jako urządzenie wielofunkcyjne będzie znakomitą pomocą w codziennej pracy w kuchni.


Malakser kuchenny – RANKING wg ceny

Zestawienie TOP 6 chętnie kupowanych malakserów do siekania, krojenia i szatkowania na podstawie ceny. Ranking jest posortowany od produktu najtańszego, z bieżącą aktualizacją pozycji. W kwocie do 300 zł otrzymamy proste roboty kuchenne, które sprawdzą się podczas przyrządzania potraw.


Malakser – jakie kryteria są ważne?

Przed dokonaniem zakupu malaksera warto zastanowić się nad tym, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru urządzenia tak, by nie dać się złapać na sztuczki producentów i niepotrzebnie nie przepłacać. Podstawowe aspekty, które powinny nas zainteresować to:

 • Moc – aby malakser był porządny i długo nam służył, musi mieć co najmniej 700 W mocy – wystarczy ona na rozdrobnienie orzechów i poradzi sobie z ciężkim ciastem. Najlepiej zdecydować się na model o mocy 900 – 1000 W, tak by w razie potrzeby mieć zapas przy bardziej wymagających produktach.
 • Prędkość obrotów – chodzi tu konkretnie o ilość ich poziomów – im jest ich więcej tym lepiej i wygodniej będzie nam się rozdrabniało produkty. Ciekawym rozwiązaniem proponowanym w wielu malakserach jest funkcja turbo, która umożliwia włączenie maksymalnej prędkości.
 • Wielkość misy – jest istotną kwestią ze względu na to, że im większa pojemność, tym więcej żywności będzie można w jednej chwili rozdrobnić. Warto zastanowić się, czy potrzebujemy urządzenia do użytku codziennego, na przykład przygotowywania obiadów dla rodziny, czy będziemy z niego korzystać przed większymi uroczystościami.
 • Gabaryty – malakser to urządzenie, które zajmuje trochę miejsca. Warto poznać jego wymiary przed zakupem, by mieć pewność, że zmieści się w szafce, czy na blacie.

Jakie funkcje posiada malakser?

Dzięki niemu posiłki są przygotowane znacznie szybciej, malakser to również bardzo duże ułatwienie dla osoby zajmującej się przyrządzeniem jedzenia, ponieważ wiele czynności sprzęt ten jest w stanie wykonać praktycznie samemu. Wszystko to za sprawą wielu przydatnych funkcji, które posiada malakser:

 • siekanie,
 • ucieranie,
 • szatkowanie,
 • ubijanie piany,
 • wyrabianie ciasta,
 • miksowanie.

Dzięki tak bogatej ofercie funkcji z malakserem można nie tylko przygotować różnego rodzaju surówki i sałatki, ale również zrobić pyszne ciasto. Ponadto starcie sera, posiekanie orzechów, czy też przyrządzenie jakiegokolwiek dipu bądź koktajlu to dla tego urządzenia żaden problem.

Także jest to świetne rozwiązanie dla mam, które muszą przygotować posiłki dla swoich dzieci. To też nie ma się co dziwić, iż dzięki tym wszystkim jakże potrzebnym funkcjom malakser stanowi waży element wyposażenia kuchni.


Malaksery roboty kuchenne RANKING

Zestawienie TOP 6 najchętniej kupowanych malakserów robotów do zastosowań kuchennych w oparciu o porównywarki cenowe. Ranking staramy się aktualizować na bieżąco. Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami urządzeń pod kątem oferowanych funkcji.


Jak szukali użytkownicy?

 • jaki malaker
 • jaki malakser wybrać
 • Malakser ranking
 • malakser ranking jaki kupić
 • najlepszy malakser

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...