Zajmowanie się domem jest ciężką pracą, do której zalicza się wiele czynności (mycie, prasowanie, sprzątanie itp.). Odpowiednio dobrany sprzęt do domu może ułatwić i przyspieszyć codzienne obowiązki. Które urządzenia sprawdzą się najlepiej?

Najważniejsze sekcje publikacji
Typy i rodzaje parownic do domu
- Parownica do sprzątania to współczesny odpowiednik tradycyjnego mopa. Rewelacyjnie radzi sobie zarówno ze świeżymi, jak i już zaschniętymi plamami na podłodze. Jednocześnie zużywa bardzo małe ilości wody.
- Profesjonalna parownica do okien działa na podobnej zasadzie, co poprzednie urządzenie. Podstawową różnicą jest waga i końcówka. Gabaryty parownicy przystosowanej do okien są dużo mniejsze (w związku z tym jest lżejsza). Końcówka dopasowana jest do mycia okien, luster i innych szklanych powierzchni.
- Parownica do ubrań jest skuteczną alternatywą dla żelazka. Występuje w wersji przenośnej i stacjonarnej. Parownica do prasowania sprawi, że gdziekolwiek pójdziesz, będziesz miał zawsze pod ręką niewygniecioną odzież
Parownica do czyszczenia powierzchni użytkowych
Poszukując jeszcze lepszych rozwiązań można zdecydować się parownicę, dzięki której skutecznie usuniemy zabrudzenia z dywanów, okien czy też zabudowy kuchennej. To bardzo wygodne i zarazem ekologiczne rozwiązanie – potrzebujemy jedynie uzupełnić zbiornik czystą wodą, która ulega podgrzaniu aż do temperatury wrzenia. Wytworzona w ten sposób para wodna przedostaje się przez specjalną dyszę, skierowaną na miejsce czyszczenia. W takich warunkach spokojnie usuniemy nie tylko świeży brud, ale także mocno zaschnięte zanieczyszczenia.
Musimy pamiętać, że parownice przeznaczone do czyszczenia i sprzątania różnych powierzchni są droższe od mopów parowych. Ich niewątpliwą zaletą jest wysoka wydajność, szerokie zastosowanie oraz ekologiczny tryb pracy. Szczególnie przydają się przy trudnych do usunięcia zanieczyszczeń np. z kabiny prysznicowej czy też kuchenki elektrycznej.
Przy wyborze konkretnego modelu zwracajmy uwagę m.in. na pojemność zbiornika na wodę i możliwość jego demontażu, deklarowany przez producenta czas pracy, dostarczone w zestawie akcesoria (szczególnie przydatne są wymienne końcówki), możliwość regulacji ciśnienia i prędkości pary wodnej.
Parownica do okien
Istotnym parametrem oraz kryterium wyboru jest ciśnienie robocze, pod jakim dozowana jest woda z pojemnika (a właściwie wytworzona z niego para wodna) – im jest ono wyższe, tym z reguły przekłada się to na większą skuteczność czyszczenia, nawet mocno zaschniętych zanieczyszczeń. Parownica z przeznaczeniem do mycia szyb to wydajniejsze rozwiązanie w przypadku zabrudzeń o dużym stopniu wodoodporności, takich jak tłuste plamy czy nawet rdza i kamień.
Warto zwracać uwagę na kwestię szybkości nagrzewania wody i gotowości urządzenia do pracy, co determinuje przede wszystkim moc urządzenia. Im jest ona wyższa, tym czas oczekiwania jest oczywiście krótszy. Wytworzona przez urządzenie para wodna to cenna broń w walce z bakteriami, alergenami oraz drobnoustrojami.
Przy czyszczeniu dużych okien warto postawić na model stosunkowo lekki, który nie będzie zbytnio nam ciążył podczas długiej pracy. Przyda nam się także możliwość szybkiego zdemontowania i wypełnienia pojemnika na wodę.
Parownice do okien RANKING
Zestawienie TOP 5 najchętniej kupowanych parownic do mycia okien w oparciu o porównywarki cenowe. Ranking staramy się aktualizować na bieżąco. W niektórych ofertach możemy otrzymać zestawy składające się z myjki do szyb oraz innych akcesoriów.
Parownica do ubrań
Żyjemy w ciągłym pędzie i często brakuje nam czasu by zadbać o detale. Kto z nas w biegu, rano nie próbował szybko wyprasować ulubionej bluzki. Zanim rozłożymy deskę, a żelazko się nagrzeje, uciekają nam cenne minuty. Remedium na tą przypadłość okazuje się parownica do ubrań.
Mamy do wyboru dwa podstawowe rodzaje parownic do prasowania odzieży:
- steamer ręczny – najprostsza parownica. To małe i poręczne urządzenie, łatwe w przechowywaniu. Ma wbudowany zbiornik na wodę, który należy napełnić przed każdym użyciem. Wyposażona jest w końcówkę z otworkami, przez które wydobywa się para. Czas jej nagrzewania wynosi zaledwie 45 sekund.
- steamer stojący – urządzenie większych rozmiarów. Tego rodzaju parownica wyposażona jest w dodatkowy stojak, na którym można wieszać ubrania i wieszać wąż z końcówką, po użyciu. Umożliwia ona pracę zarówno w poziomie jak i pionie.
Parownica do ubrań sprawdzi się świetnie w każdym domu. Zaoszczędzimy dzięki niej czas, a także uchronimy ubrania przed przypadkowym zniszczeniem. Prasowanie parą, dodatkowo nada tkaninom świeży wygląd.
Parownice do ubrań RANKING
Zestawienie TOP 5 najchętniej kupowanych steamerów do prasowania odzieży w oparciu o porównywarki cenowe. Ranking staramy się aktualizować na bieżąco.
Jak szukali użytkownicy?
- jaka parownica do domu
- parownicę do domu jaką polecacie
- Ranking parownic domowych