Jaki klimatyzator przenośny warto kupić? Ranking październik 2022

Jeśli często podróżujesz po mieszkaniach warto,  żebyś zaopatrzył się w solidny klimatyzator przenośny. Dzięki temu będziesz miał zawsze przy sobie urządzenie, które ochłodzi ci pomieszczenia w gorące dni. Przed zakupem warto poznać podstawowe parametry, które decydują o jakości sprzętu.

przenośny klimatyzator pokojowy
przenośny klimatyzator pokojowy

Co brać pod uwagę wybierając klimatyzator przenośny?

Bezsprzecznie najważniejszymi parametrami są moc i przepływ powietrza. To one zapewniają, że w mieszkaniu panuje optymalna temperatura. Jednak nawet najlepszy sprzęt doprowadzi cię do szału, jeśli będzie wydawało z siebie z byt głośny dźwięki. Cichy klimatyzator to taki, który emituje dźwięki poniżej 35 dB. Tylko taki poziom gwarantuje spokojny sen.

Jeśli cenisz sobie komfort, to wybierz klimatyzator przenośny bez rury. Chociaż kiedyś modele te dominowały na rynku, to teraz bez większego trudu znajdziesz wygodniejszy sprzęt. Nie tylko jest to wygodne, ale także prezentuje się lepiej. Taki klimatyzator śmiało może być elementem dekoracyjnym w naszym pokoju.


Klimatyzator przenośny bez rury

To nic innego jak klimator, czyli klimatyzator wodny. Powietrze przepuszczane jest w klimatyzerach przez odpowiednio skonstruowaną przegrodę, która znajduje się w cieczy. W zależności od jej stopnia wychłodzenia możemy o mniej lub więcej obniżyć temperaturę powietrza zwracanego przez urządzenie. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie niższej temperatury o kilka stopni.

Takie rozwiązanie wymaga jednak dość częstego uzupełniania wody ze względu na fakt, że w całym procesie ona wyparowuje albo ulega nagrzewaniu, przez co urządzenie staje się mniej wydajne. Klimatyzatory przenośne bez rury to sprzęt, który nie sprawdzi się w pomieszczeniach posiadających grawitacyjną wentylację (jej sprawność jest ściśle uzależniona od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych – im niższa temperatura, tym system naturalny staje się bardziej wydajny).

Koszt zakupu bezrurowej klimatyzacji przenośnej wynosi z reguły znacząco poniżej 1000 zł, w przypadku wariantu z rurą niestety cena skacze już do pułapu najczęściej 2- albo 3-krotności tej sumy.


Tani klimatyzator przenośny – RANKING wg ceny

Zestawienie TOP 7 chętnie kupowanych klimatyzatorów przenośnych na podstawie ceny. Ranking jest posortowany od produktu najtańszego, ponadto staramy się go aktualizować na bieżąco.


Jak i gdzie zamontować klimatyzator przenośny?

W przypadku modeli wyposażonych w rurę musimy brać pod uwagę jej długość, gdyż to ona będzie odpowiedzialna za odprowadzanie ciepła na zewnątrz pokoju czy też budynku. Pamiętajmy, aby w żaden sposób nie modyfikować samej rury, ponieważ w ten sposób klimatyzator może znacząco zmniejszyć swoją wydajność.

Wielkość promieniowania cieplnego jest stricte uzależniona od długości samej rury i rośnie oczywiście wprost proporcjonalnie.

Ze względu na swoją wydajność bardzo cenione są modele przenośne typu split, które zbudowane są z klimatyzatora zewnętrznego, mającego na wyposażeniu sprężarkę, wentylator i skraplacz, oraz wewnętrznego, który dodatkowo posiada wentylator i parownik. Za chłodzenie odpowiada natomiast freon, który znajduje się w przewodach stanowiących łącznik między klimatyzatorem zewnętrznym i wewnętrznym.

Montaż samego urządzenia jest bardzo mocno uzależniony od jego umiejscowienia oraz typu. Przede wszystkim należy dokładnie przeczytać instrukcję dostarczoną od producenta i na tej podstawie dokonać instalacji. Oczywiście należy pamiętać o podłączeniu przewodu elektrycznego do gniazdka sieciowego.


Przydatne funkcjonalności i programy klimatyzatorów przenośnych

Klimatyzator przenośny jest najlepszą alternatywą dla standardowej klimatyzacji. Jest znaczne bardziej wydajny i efektywny od wentylatora w zakresie chłodzenia powietrza, a jednocześnie znacznie tańszy od ściennego klimatyzatora. Jego instalacja, ze względu na jego mobilność, nie stanowi wielkiego wyzwania.

Zanim zdecydujemy się na zakup klimatyzatora przenośnego, warto zapoznać się dokładnie z ofertą rynkową i porównać parametry dostępnych w sklepach i firmach, zajmujących się montażem klimatyzacji, produktów. Klimatyzatory różnią się mocą, poziomem głośności, materiałem z którego są wykonane, ale przede wszystkim dostępnymi funkcjami.

Funkcje klimatyzatora przenośnego – które są najprzydatniejsze?

Podstawowymi funkcjami, ze względu na które decydujemy się na zakup klimatyzatora przenośnego, jest funkcja chłodzenia, a także często i grzania.

Funkcje, na które również warto zwrócić uwagę, to m.in.:

  • system oczyszczania powietrza,
  • czujnik temperatury ze zdalnym sterowaniem,
  • funkcja automatycznego oczyszczania klimatyzatora,
  • tryb osuszania,
  • tryb nocny – funkcja cichej pracy.

Przed zakupem klimatyzatora przenośnego warto dokładnie zastanowić się, które funkcje mają dla nas największe znaczenie, ponieważ im bardziej zaawansowany będzie wybrany przez nas sprzęt, tym cena może okazać się wyższa.


Klimatyzatory przenośne RANKING

Zestawienie TOP 7 najchętniej kupowanych klimatyzatorów przenośnych w oparciu o porównywarki cenowe. Ranking staramy się aktualizować na bieżąco.


Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...