Dzbanek filtrujący Ranking październik 2022

Jaki dzbanek filtrujący kupić? Filtry do wodyJakość wody, którą pijemy, jest bardzo istotną kwestią w kontekście naszego zdrowia. Ogromną część rynku zajmują przede wszystkim wody mineralne serwowane w klasycznych butelkach plastikowych.

O wiele tańszym rozwiązaniem jest jednak zakup dzbanka filtrującego, szczególnie przydatnego podczas codziennego wykorzystania wody na potrzeby zaparzania kawy czy też herbaty. Filtr znajdujący się w tym prostym urządzeniu ma za zadanie wyłapywać wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które są częstą przypadłością starszych instalacji kanalizacyjnych.

Na naszym rynku dzbanki filtrujące oferują przede wszystkim takie marki jak Dafi, Brita, Zelmer czy też Laica.


Po co kupować dzbanek filtrujący?

Dzbanek filtrujący zapewnia odpowiednią jakość wody dzięki montowanemu w nim filtrowi (najczęściej jest to filtr węglowy), którego zadaniem jest oczyszczanie jej z zanieczyszczeń takich jak związki organiczne, metale ciężkie, chlor czy też rdza. Ponadto dzbanek zmiękcza wodę, usuwając z niej sole wapnia i magnezu, nie gromadzi również szkodliwego dla zdrowia kamienia.

Ile kosztują dzbanki filtrujące? Ceny wahają się od kilkudziesięciu do kwot powyżej 100 zł, sam filtr kosztuje przynajmniej kilkanaście złotych, ale spokojnie powinien wystarczyć na przynajmniej 2-3 tygodnie użytkowania.

W dzbanku może się mieścić od 1 do 3 litrów wody, najbardziej popularne są egzemplarze o pojemności do 2 litrów. Przy wyborze dzbanka filtrującego bierzmy pod uwagę tylko takie, do których łatwo zakupić filtry. Cena pojedynczego filtra również ma znaczenie, podobnie jak jego jakość, gdyż przekłada się ona z kolei na jakość samej wody.


Dzbanki filtrujące Aquaphor RANKING ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych dzbanków filtrujących marki Aquaphor. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Dzbanki filtrujące Brita RANKING ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych dzbanków filtrujących marki Brita. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Do wyboru mamy dzbanki szklane i plastikowe. Dzbanki szklane są delikatne, łatwiej się niszczą. Dzbanki plastikowe są wytrzymalsze, bardziej odporne na uszkodzenia i stłuczenia. Plastik czasami daje pewien charakterystyczny posmak, który nie każdej osobie odpowiada.

Jeden filtr wystarcza na pół miesiąca do miesiąca – wiele zależy od twardości samej wody. Przeważnie dzbanki mają wskaźnik zużycia filtra, dzięki czemu wiadomo, kiedy należy wymienić go na nowy. Pomimo cyklicznego wzrostu jakości wody z kranu warto korzystać z dzbanka filtrującego na co dzień. Kawa lub herbata przygotowana z uzdatnionej wody jest o wiele lepsza i smaczniejsza.


Dzbanki filtrujące Dafi RANKING ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych dzbanków filtrujących marki Dafi. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Dzbanki filtrujące Laica RANKING ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych dzbanków filtrujących marki Laica. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Funkcje dzbanka filtrującego

Przydatne funkcje i cechy dobrych dzbanków:

 • kilkustopniowy system filtracji,
 • możliwość mycia w zmywarce,
 • podziałka ilości wody,
 • uchylna klapka wlewu wody,
 • wskaźnik zużycia filtra,
 • podstawa antypoślizgowa,
 • możliwość przechowywania w lodówce,
 • łatwe napełnianie oraz szybki przepływ wody.

Dzbanki filtrujące można kupić w różnych kolorach oraz zróżnicowanych kształtach, przez co każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Niektóre filtry do wody mają wydajność oczyszczenia aż do 160 litrów.

Herbata lub kawa przygotowana w takim dzbanku nie ma osadów, zabrudzeń, jest smaczna, bez charakterystycznego żelazistego posmaku. Dzięki dzbankom filtrującym osadza się mniej kamienia na różnych sprzętach, co przedłuża żywotność czajników czy żelazek.


Dzbanki filtrujące RANKING ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych dzbanków filtrujących. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak czyścić dzbanek filtrujący?

Dzbanki filtrujące prowadzą do poprawy stanu jakości wody. Jeśli celem jest długa żywotność dzbanka należy pamiętać o jego prawidłowej obsłudze, a w szczególności o jego czyszczeniu. Konserwacji podlegają:

 • filtr,
 • pozostałe części.

Czyszczenie filtra

Filtr to najważniejsza część dzbanka. Gdyby go zabrakło, nie doszłoby do procesu filtracji wody. Przed zamontowaniem należy zapoznać się z instrukcją obsługi. Czyszczenie filtra przeważnie składa się z następujących czynności:

 • moczenie wkładu przez 15 minut,
 • umieszczenie filtra w dzbanku,
 • trzykrotne przefiltrowanie wody.

Mycie pozostałych elementów

 • Aby dzbanek był dokładnie wymyty, należy rozebrać go na części.
 • Pokrywę czyści się wilgotną szmatką w taki sposób, aby nie zamoczyć licznika, w który dzbanek może być wyposażony.
 • Biały osad lub ślady po kroplach wody, znajdujące się na ściankach pojemnika przemywa się mieszaniną wody z octem lub kwaskiem cytrynowym. Jednak najlepiej zastosować specjalny płyn odkamieniający.
 • Chcąc umyć pojemnik w zmywarce należy wyciągnąć filtr i elementy, do których zamontowane są części elektroniczne.

Podsumowanie

Ważnym kryterium wyboru dzbanka filtrującego jest rodzaj wskaźnika. Na rynku dostępne są wersje mechaniczne (ręcznie wprowadzamy termin przydatności filtra), elektroniczne (ekran ciekłokrystaliczny informuje nas o przydatności filtra) lub też diodowe (kontrolka zapali się, gdy upłynie określony termin).

Rodzaj wody ma też niemały wpływ na wydajność filtra. Twarda woda z reguły potrzebuje więcej czasu na filtrowanie. Posiadacze miękkiej wody powinni natomiast pomyśleć o zakupie filtrów mineralizujących wodę. Typ filtra determinuje również jego wydajność. Nigdy nie wlewajmy do niego ciepłej wody lub też nie dopuszczajmy do jego wysuszenia.

Kluczową kwestią jest pojemność wody przefiltrowanej, jaką posiada dany dzbanek. Pamiętajmy, że pojemność całkowita naczynia liczona jest razem z filtrem, a to ile wody przefiltrowanej on faktycznie pomieści, zależy też od jego kształtu.

Osoby pragnące większej wydajności ze względu na zapotrzebowanie (często na użytek gastronomiczny) powinny zainteresować się systemem filtracyjnym, który zapewni zdecydowanie szybszy dostęp do dużych ilości przefiltrowanej wody.


Jak szukali użytkownicy?

 • dzbanki filtrujące ranking
 • dzbanki filtrujące wodę ranking
 • ranking dzbanek filtrujacy 2020
 • szklany dzbanek filtrujacy do wody

Jaki sprzęt wybrać?

5 opinii o “Dzbanek filtrującyRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2022

 • U mnie dzbanek filtrujący nie zdał egzaminu. Co chwila trzeba uzupełniać wodę, bo u mnie w domu bardzo dużo się jej piję. Więc dzbanek co chwila był pusty. Lepiej się u nas sprawdza kupowanie baniaków albo po prostu zgrzewek wody. Choć z drugiej strony dzięki dzbankowi filtrującemu możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy.

  Reply
 • Mam u siebie szklany dzbanek filtrujący brita i muszę przyznać, że jest to wygodna i pożyteczna rzecz. Jeżeli ktoś piję dużo wody, to jest to coś, co zdecydowanie powinien mieć. Dzbanek fajnie filtruje i sprawia, że pijemy znacznie czystszą wodę i możemy pić ją z kranu.

  Reply
 • Bardzo ciekawy materiał, zachęcił mnie do zakupu. Wybrałem dzbanek filtrujący dafi i jestem już ciekaw jak będzie się sprawował. Kiedyś miałem taki dzbanek, ale po przeprowadzce niestety się zepsuł. Fajna sprawa, oczyszcza wodę, jeżeli ktoś pije dużo, to warto jak najbardziej.

  Reply
 • Kupiłem dzbanek filtrujący do wody marki dafi w oparciu o wasze przemyślenia i rady i jak najbardziej fajna sprawa. Jeżeli u kogoś w miejscowości woda nie jest zdatna do picia prosto z kranu to wydaje mi się, że to must have 😉

  Reply
 • Stałem przed wyborem, czy wybrać dafi, czy też szklany dzbanek filtrujący brita. Wybór padł na ten drugi, generalnie z powodu na to, że miał bardzo dobre opinie. Bardzo przydatny artykuł, komuś kto wybiera taki dzbanek to bardzo duża pomoc 😀

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...