Ekspres do kawy ciśnieniowy Ranking marzec 2021

Ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiemPopularne i cenione Espresso Italiano przygotowane w domu i serwowane gościom cechuje się wyjątkowym smakiem. Optymalne rekomendowane parzenie: około 7 gramów zmielonej kawy przepuszcza się pod ciśnieniem 9 barów w ciągu 25 sekund i używając 25 mililitrów wody, natomiast sama temperatura wody nie powinna przekraczać 88-92°C.

W sklepach kupić można różnorodne modele ekspresów, jednak wybór urządzenia optymalnego urządzenia powinien być uzależniony od kilku ważnych czynników, bowiem sam ekspres wpływa na jakość kawy i nie z każdego otrzymamy dobry napój.

Łatwe i wygodne w obsłudze są ekspresy automatyczne. Sam proces przygotowania ogranicza się z naszej strony do nasypania kawy i nalania wody, ekspres zmieli kawowe ziarna, odmierzy ich porcję, po czym je zaparzy. Co pewien czas należy opróżniać zbiornik z fusami i opłukać go wodą. Młynek do kawy powinien być dobrej jakości. Podobno najlepsze są młynki żarnowe, mielące dokładnie i odpowiednio tak, jak ziarna powinny być przygotowane. Ekspres powinien mieć tak zwaną regulację. Młynek nie może mielić kawy zbyt drobno – nie będzie ona dobra ze względu na zbyt słaby napar kawowy, podobnie jak zbyt grubo zmielone ziarna.


Przygotowanie mlecznej pianki w ekspresie

Aby mieć wyjątkowe cafe latte lub cappucino, musimy odpowiednio spienić i podgrzać mleko. Ekspres powinien tworzyć gorącą mleczną piankę. Jeżeli posiada on dyszę, którą umieścimy w dzbanku z mlekiem, to mamy szansę na uzyskanie idealnego naparu. Nowinką jest ekspres do kawy z systemem cappucinatore, który posiada specjalny wężyk. Jednak dysza do sprawnego spieniania wystarcza, aby mieć smaczną kawę.

Mleko podgrzewa się do temperatury około 60-70°C i można je podczas podgrzewania równocześnie spieniać. Po spienieniu mleka usuwamy pęcherzyki powietrza. Jak to zrobić? Czynność jest banalnie prosta, wystarczy stukać dnem kubka o blat. Zataczanie kółek kubkiem pozwala obserwować piankę, która powinna mieć lekki połysk i pęcherzyki. Niektóre ekspresy ciśnieniowe automatyczne samoczynnie spieniają mleko, a nie posiadają żadnej dyszy. Wybierając ekspres należy określić, jaki rodzaj kawy się sporządza: espresso, americano, kawę mleczną czy cappuccino.

Ekspresy niskociśnieniowe nazywane są popularnie kawiarkami.


Ekspresy do kawy ciśnieniowe z wbudowanym młynkiem RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych ekspresów do kawy ciśnieniowych z wbudowanym młynkiem. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Z czego składa się ekspres do kawy?

Ekspres do kawy składa się z:

 • bojlera,
 • zaparzacza,
 • młynka.

Młynek może być metalowy lub ceramiczny. Ten drugi pracuje znacznie ciszej. Kluczowym elementem ekspresu jest zaparzacz, do którego wsypywana jest zmielona kawa, gdzie następnie jest ubijana i parzona. Ciśnienie w ekspresie do kawy powinno wynosić 15 barów, gdy jest mniejsze, wówczas nie powstanie zbyt dobra kawa. Ekspresy ciśnieniowe kosztują od kilkuset złotych do nawet 10 000 złotych. Jest to urządzenie specjalistyczne, a im więcej ma funkcji, tym bardziej rośnie jego cena.


Ekspres ciśnieniowy – jaki kupić?

Zawsze należy pomyśleć, gdzie chcemy postawić ekspres do kawy. W małym mieszkaniu idealnie sprawdzi się niewielki ekspres, który postawimy na niewielkim blacie i będziemy używać go codziennie. Przydatna będzie płyta podgrzewająca, która ogrzeje filiżanki oraz filtr wody.

Moc urządzenia także jest istotna – determinuje ona w dużej mierze szybkość, z jaką nagrzewa się grzałka – im większa, tym czas zagotowania wody będzie krótszy. Najczęściej ekspresy ciśnieniowe dysponują mocą rzędu 1300-1600 W, najmocniejsze natomiast wyraźnie przekraczają pułap 2000 W. Jeśli mamy dużą rodzinę to powinniśmy kupić bardziej wytrzymały ekspres do kawy. W przypadku gdy natomiast prowadzimy jedno- lub dwuosobowe gospodarstwo, wówczas wystarczy mały ekspres ciśnieniowy do kawy. Pamiętajmy również, że na smak kawy ma wpływ długość parzenia – intensywniejszy aromat uzyskamy, gdy zaparzania będzie odpowiednio dłuższe. Do ekspresu ciśnieniowego powinno się stosować drobno bądź też bardzo drobno zmielone ziarna kawy.

Ciśnieniowe ekspresy kolbowe
ekspres ciśnieniowy kolbowy Delonghi EC 680 BK
ekspres ciśnieniowy kolbowy Delonghi EC 680 BK
Zalety Wady

+ bardzo cenione za niepowtarzalny smak i aromat ręcznie parzonej kawy

+ szczególnie cenione są ekspresy z dyszą do spieniania mleka

+ nieduże, przez co z łatwością znajdą swoje miejsce w kuchni

– nie sprawdzi się, gdy mamy przygotować kawę dla wielu gości

– czyszczenie sprawia duże trudności

– wymagana wiedza na temat obsługi oraz ubijania samej kawy

– brak wbudowanego młynka do kawy w ekspresach kolbowych

Ciśnieniowe ekspresy automatyczne
ekspres ciśnieniowy automatyczny Saeco Picobaristo HD8927/09
ekspres ciśnieniowy automatyczny Saeco Picobaristo HD8927/09
Zalety Wady

+ przygotujemy taki rodzaj kawy, jaki lubimy i na jaki mamy ochotę w danej chwili

+ w automatycznych ekspresach ciśnieniowy znajduje się wbudowany młynek do kawy

+ tego typu ekspresy są wydajne i łatwe w użytkowaniu

– automatyczne ekspresy są drogie

– stosunkowo wysoka awaryjność poszczególnych elementów konstrukcyjnych

– czyszczenie musi być dokładne i regularnie wykonywane

– jest duży, przez co musimy wygospodarować więcej przestrzeni w kuchni


Jak używać ekspresu do kawy?

Ekspres do kawy powinien być napełniany miękką wodą. Nie używajmy wody mineralnej, gdyż minerały osadzają się na częściach tego urządzenia. Twarda woda daje gorszy smak, kamień szybciej osadza się na grzałce, a odkamienianie ekspresu jest kłopotliwe, zazwyczaj trzeba je zlecać serwisowi, co może kosztować nawet kilkaset złotych. Lepiej użyć wody oczyszczonej dedykowanymi filtrami, odpowiednio miękkiej do zaparzenia kawy.


Ekspresy do kawy ciśnieniowe RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych ciśnieniowych ekspresów do kawy. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • ekspres do kawy z młynkiem
 • Ekspres ciśnieniowy z młynkiem
 • ekspres do kawy ciśnieniowy
 • ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem
 • super small cafe express

Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Ekspres do kawy ciśnieniowyRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • W zeszłym roku sprawiłam sobie ekspres ciśnieniowy i jestem bardzo zadowolona. Smak kawy jak w kawiarni, aromat niesie się po całym mieszkaniu. Mnóstwo programów od cappucino do machiatto. Ma opcję pienienia mleka, robi piankę na powierzchni, po prostu wszystko co potrzeba znajdziemy w tym ekspresie. Wcześniej korzystałam z ekspresu przelewowego i w ogóle nie ma porównania. Już nigdy nie wrócę do “zwykłego” parzenia kawy.

  Reply
 • Jestem szczęśliwą posiadaczką ekspresu do kawy ciśnieniowego. Mam akurat model z firmy Krups, trochę musiałam zaoszczędzić pieniędzy by móc go kupić, ale nie żałuje bo kawę uwielbiam. Zawsze interesowałam się kawą i starałam się parzyć idealną, teraz mam taka możliwość:)

  Reply
 • Cenie sobie gdy w ekspresie jest młynek. Posiadam ekspres ciśnieniowy z młynkiem, bo inaczej sobie tego nie wyobrażam, bardzo przydatna rzecz. A co do ekspresów to uważam, że ciśnieniowy to jeden z lepszych wyborów. Uwielbiam kawę, sięgam po nią codziennie i nie umiem pić innej kawy niż ta z ekspresu.

  Reply
 • Mimo dosyć wygórowanej ceny, myślę, że automatyczny ekspres ciśnieniowy to jeden z najlepszych wyborów. Nie psuje się on, jest bardzo wydajny no i posiada młynek, co bardzo ale to bardzo ułatwia i przyspiesza cały proces robienia kawy 😉

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...