Ekspres do kawy do biura Ranking październik 2022

ekspresy do kawy do biura

Ekspres do biura nie musi być przesadnie duży, z reguły wystarczy małe urządzenie, w którym przyrządzimy kawę dla kilku osób. W biurze sprawdzi się spokojnie taki sam ekspres, jakiego używamy w domu. Ciśnieniowy lub automatyczny ekspres do kawy spokojnie przyda się w skromnym biurze. Może to być chociażby jeden z kompaktowych ekspresów Saeco, Krups lub DeLonghi.

Ważne, żeby mieć urządzenie pozwalające przyrządzić różnorodne kawy: mokka, zwyczajną, cappucino, z mleczną pianką. Nie rekomenduje się raczej ekspresu przelewowego, ponieważ z tego urządzenia można mieć jedynie zwyczajną kawę. Obecnie sprawdzają się inne ekspresy, ekspresy przelewowe sukcesywnie tracą na popularności.


Jaki powinien być ekspres do biura?

W biurze sprawdzi się ekspres niewielki, wykonany ze stali nierdzewnej. Można w nim przygotować dobrą kawę w cyklu od 6 do 9 gramów. Jednoczesne zaparzanie dwóch filiżanek również byłaby przydatną funkcjonalnością. Wstępne zaparzanie kawy pozwala wzmocnić aromat, smak i parametry parzenia kawowego napoju.

Wyświetlacz LCD z programami i timerem w ekspresie pozwala w pełni kontrolować proces przyrządzania. Z reguły niewielkie ekspresy pozwalają przyrządzić od 40 do 100 filiżanek kawy dziennie.


Ekspresy do biura do 500 zł ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych ekspresów do kawy do biura do 500 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Ekspres kolbowy również sprawdzi się w biurze. Na potrzeby dużego biura zaleca się posiadać przynajmniej kilka ekspresów.

Ekspresy do kawy na kapsułki są całkiem wydajnymi urządzeniami. Na pewno sprawdza się w niewielkim biurze, gdzie nie ma konieczności przyrządzania bardzo dużych ilości kawy. Popularne do biura są ekspresy do kawy firmy Bosch, gdzie niektóre z nich posiadają funkcje automatycznego przyrządzenia napoju po naciśnięciu jednego przycisku z kapsułki. System odczytuje kod kreskowy na kapsułce, dobiera ilość wody, czas oraz najlepsza temperaturę parzenia kawy. Automatyczne czyszczenie i od kamienianie ekspresu również jest pomocne, podstawka pod filiżankę posiada regulacje wysokości. Kapsułki mają smak czekolady, orzechów, mleka i innych smakowitości. Niektóre ekspresy marki Bosch posiadają ponadto system filtrowania wody.


Ekspresy do biura 1000-1500 zł ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych ekspresów do kawy do biura w przedziale cenowym 1000-1500 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Nowoczesne ekspresy do kawy oferowane są w szerokiej gamie kolorystycznej, m.in. czerwone, fioletowe, różowe, brązowe, białe, itp., itd. Zachwycają także ekspresy w odcieniu różowym.


Ile kosztuje ekspres do biura?

Ekspres do biura może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jest to spory wydatek, ale na pewno uzasadniony. Obecnie cenione są przede wszystkim nowoczesne ekspresy ciśnieniowe, wydajne i posiadające często szeroki wachlarz przydatnych funkcji. Na potrzeby dużego biura zdecydowanie lepszym wyborem jest zakup ekspresu wysokociśnieniowego, mogącego przygotować znacznie szybciej większe ilości pysznej kawy.

Przydatne funkcje ekspresów do biura:

 • spieniacz do mleka i podgrzewacz, idealne na potrzeby kaw mlecznych,
 • dodatkowo montowany pojemnik na mleko,
 • dysze z regulacją ich wysokości, dzięki czemu wygodnie możemy podstawić zarówno wysoki, jak i mały kubek,
 • blokada kapania, która zatrzymuje wypływanie napoju z dysz po odstawieniu kubka lub dzbanka,
 • spieniacz do mleka z regulacją emisji pary.

Ekspresy do biura 2000-3000 zł ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych ekspresów do kawy do biura w przedziale cenowym 2000-3000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Podsumowanie, czyli jaki ekspres do biura najlepszy?

W dużej mierze wybór odpowiedniego ekspresu biurowego uzależniony jest od ilości osób, które będą korzystały z urządzenia, oraz rodzaju przygotowanego napoju. Decydując się na zakup tego rodzaju sprzętu powinniśmy posiadać budżet ściśle skorelowany do naszych oczekiwań jakościowych oraz wydajnościowych. Najtańsze ekspresy o niewielkiej mocy to dobre rozwiązanie do indywidualnego i okazjonalnego zaparzania kawy, natomiast na potrzeby biurowe warto przeznaczyć na ten cel znacznie większą kwotę. A jaką? To zależy – na niewielki ekspres ciśnieniowy dobrej klasy musimy i tak przeznaczyć przynajmniej z reguły 1000 zł, wersje wielofunkcyjne umożliwiające przygotowanie różnego typu napojów to wydatek rzędu najczęściej znacznie powyżej 1500 zł, a z reguły jest to kwota ponad 2000 zł.

Już nawet orientacyjne określenie poziomu spożywania kawy przez poszczególne osoby, a także jej typu, pozwoli na precyzyjniejsze dopasowane sprzętu do naszych oczekiwań. Przy wyborze konkretnego modelu warto również zwrócić uwagę na sposób jego obsługi, funkcje usprawniające nie tylko jego eksploatację, ale również mogące wpływać na ich trwałość. Do celów biznesowych często rekomendowanym rozwiązaniem (jeżeli zależy nam na lepszej wydajności) jest zakup ekspresu z możliwością podłączenia do wodociągowej sieci, co znacząco wpłynie na szybkość i wydajność przygotowywania napoju.

Wielkość urządzenia wymaga zastosowania odpowiedniego miejsca – jeżeli urządzenie będzie odpowiednio duże, wówczas konieczne będzie wydzielenie wygodnej lokalizacji, która będzie łatwo dostępna dla pracowników, a przy tym nie przeszkodzi w bezproblemowym korzystaniu z pomieszczenia.

Jak szukali użytkownicy?

 • ekspres do biura 2019
 • maszyna do robienia kawy
 • Najlepszy ekspres do biura

Jaki sprzęt wybrać?

6 opinii o “Ekspres do kawy do biuraRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2022

 • Ekspres do kawy do biura, powinien być przede wszystkim intuicyjny, łatwy w obsłudze i mało awaryjny. Patrząc na niektórych ludzi w mojej pracy obawiam się, że korzystanie z ekspresu do kawy przekracza już ich możliwości.

  Reply
 • Tak jak powiedział przedmówca, ekspres do biura nie powinien być „wyzwaniem”, bo każdy wie jakich współpracowników czasami spotykamy… Dobry ekspres ciśnieniowy z prostymi funkcjami sprawdzi się najlepiej. U mnie w pracy czegoś takiego brakuje, ale mam nadzieje, że się w końcu doczekam 😀

  Reply
 • Chciałbym pewnego dnia w swoim biurze zobaczyć automat do kawy, a nie męczyć się w pomieszczeniu socjalnym i kolejce do niego.. Taki automat jest w biurze obok i jest to świetna sprawa, znajomy mówi, że nie ma problemu z kolejką, a kawa smakuje jak domowa, a nawet lepiej.

  Reply
 • Udało mi się kupić dzięki Wam duży ekspres ciśnieniowy do biura. To podstawa w firmie, żeby mieć taki sprzęt. Kawa z ekspresu to zdecydowanie jest to co wszyscy z rana uwielbiają – smakuje znakomicie 😉

  Reply
 • Bardzo ciekawy w moim oku jest ekspres do kawy z młynkiem i spieniaczem do mleka. Spieniacz do mleka to bardzo fajna rzecz, takie mleko nadaje kawie charakteru i dodatkowego smaku – a do tego wygląda atrakcyjniej 😉

  Reply
 • Cieszę się, że mój pracodawca bardzo dba o swoich pracowników i zainwestował pieniądze w zakup ciśnieniowego ekspresu DeLonghi. Kawa z niego jest bardzo dobra i bardzo umila dzień pracy. Dzięki temu mamy lepszą wydajność.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...