Ekspres do kawy z młynkiem Ranking lipiec 2022

ekspres do kawy z młynkiem

Na potrzeby domowych zastosowań można kupić ekspres do kawy wolnostojący lub ekspres do zabudowy, który zmieści się w przeznaczonym dla niego miejscu. Ten ostatni jest urządzeniem większym, zajmującym więcej miejsca w każdej kuchni, dlatego nadaje się do większego mieszkania.


Jaki ekspres z młynkiem wybrać?

Wybierając ekspres warto zwrócić uwagę na jego wielkość oraz ocenić jego funkcje dodatkowe, bez których trudniej przyrządzić dobrą kawę z puszystą mleczną pianką. Dobrze, gdy w ekspresie jest automatyczne dozowanie kawy oraz wody, które pozwoli przyrządzić napój odpowiedni dla każdej osoby. Przydatne są także funkcje:

 • regulacji mocy,
 • programator czasowy,
 • samoczyszczenie,
 • dysza pary,
 • system ESE (pozwala przygotować napój z saszetki),
 • Aqua Filter oczyszcza wodę z kamienia,
 • przełącznik para/wrzątek pozwala zaparzyć kawę,
 • wyświetlacz LCD pokazuje informacje o wybranych programach, funkcjach oraz potrzebie wymiany filtra na znacznie lepszy,
 • system aroma whirl plus sprawia, że para wodna poddana jest wirowaniu, dzięki czemu kawa zyskuje intensywny aromat.

Moc ekspresu do kawy jest ważna – małe ekspresy mają moc 800 W, a większe nawet powyżej 1600 W. Ekspres do zabudowy może być niskociśnieniowy, czyli mieć maksymalne ciśnienie rzędu 4 barów, lub wysokociśnieniowy, z ciśnieniem rzędu przynajmniej 9 barów. Czas parzenia wynosi wówczas tylko 30 sekund. Kawa cechuje się mocnym aromatem, z kuszącą pianką.

ekspres do kawy z wbudowanym młynkiem
ekspres do kawy z wbudowanym młynkiem
Ekspres taki pozwala przyrządzić różne rodzaje kawy, w tym espresso. Płyta podgrzewająca pozwala utrzymać odpowiednie ciepło kawy przez długi czas od chwili zaparzenia. Im większy pojemnik na kawę, tym rzadziej uzupełnia się zbiorniki. Kawa pozostawiona przez długi czas w ekspresie nie zyskuje natomiast na aromacie, należy unikać pozostawienia wody przez długi czas.


Zalety i wady ekspresów do kawy z młynkiem

Wbudowany młynek to charakterystyczna cecha ciśnieniowych automatycznych ekspresów. Jego zadaniem jest zmielenie ziaren kawy przed jej zaparzeniem. Należy pamiętać, że zaawansowanie technologiczne ekspresu ciśnieniowego niesie za sobą szereg zarówno zalet, jak i wad.

Zalety ekspresów ciśnieniowych z wbudowanym młynkiem

  różnorodność parzenia kaw w zależności od preferencji w łatwy i szybki sposób,
  są bardzo wydajne,
  wygoda użytkowania oraz oszczędność czasu,
  cenione za walory smakowe przygotowanej kawy.

Wady ekspresów ciśnieniowych z wbudowanym młynkiem

  ich cena zakupu jest wysoka,
  prace konserwacyjne i czyszczące muszą być wykonywane regularnie,
  automatyzacja nie zawsze przypada do gustu smakoszom kawy doceniającym jej tradycyjne sposoby parzenia.

Producenci ekspresów z młynkiem

Przykładowi producenci to m.in. Miele, Bosch, Siemens, Krups, Samsung, Whirlpool, Electrolux, DeLonghi. Dobry ekspres powinien mieć takie funkcje, jak chociażby możliwość zaparzania, sporządzenie kawy za pomocą jednego przycisku – wówczas powstaje espresso, cappucino, latte macchiato.

Intensywny aromat kawy z mniejszą goryczką powstaje dzięki podwójnemu procesowi mielenia i parzenia. Cichy młynek do kawy wyprodukowany z wytrzymałej ceramiki jest wielką zaletą takiego dzbanka, a pojemnik na mleko z pewnością będzie przydatny.

Wysokiej jakości są ekspresy ze stali nierdzewnej, wytrzymałe i twarde. Niektóre z ekspresów marki Bosch pamiętają ustawienia ulubionego napoju. Opcja My Coffee pozwala dobrać wielkość kawy, jej rodzaj, moc oraz proporcję mleko-kawa. Dzięki temu urządzenie zadba automatycznie o przyrządzenie najlepszej kawy.


Ekspresy do kawy z wbudowanym młynkiem ◊ Ranking lipiec 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych ekspresów do kawy z wbudowanym młynkiem. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Podsumowanie, czyli jaki ekspres z młynkiem?

 • Przeznaczenie i wydajność – dobry ekspres do kawy powinien być przede wszystkim dopasowany do naszych oczekiwań, dlatego inne kryteria wyboru powinna brać pod uwagę osoby poszukująca sprzętu do indywidualnych zastosowań, a inna potrzebująca wydajnego ekspresu na potrzeby sporej rodziny czy też do celów biznesowych. Jeżeli szukamy mocniejszego urządzenia do parzenia kawy dla kilkunastu osób, wówczas z reguły konieczne jest wydanie przynajmniej 1000 zł na dobrej klasy sprzęt.
 • Rodzaj przygotowywanego napoju – chcąc parzyć najlepszą możliwą kawę z danego rodzaju, musimy pamiętać, że chcąc wydobyć z niej esencję powinniśmy uwzględnić kwestię zróżnicowania charakterystyki samego mielenia – jedną kawę należy drobniej zmielić, a jeszcze inna ma lepsze walory smakowe przy grubszych ziarnach. W przypadku chęci częstego przygotowywania kaw mlecznych z pewnością przyda nam się ekspres ciśnieniowy z wbudowanym spieniaczem mleka, działającym w sposób w pełni zautomatyzowany.
 • Odpowiednie ciśnienie – jego wysoka wartość pozwoli na uzyskanie z reguły lepszych walorów smakowych. Do domowych zastosowań powinien nam wystarczyć sprzęt do 15 barów, natomiast w przypadku przygotowywania chociażby espresso w zupełności wystarczy nam ekspres pracujący z ciśnieniem roboczym 10 barów.
 • Zastosowane filtry do wody – potrafią one skutecznie filtrować chociażby nieprzyjemne zapachy oraz posmak chloru, dzięki czemu przygotowywany napój będzie smakował znacznie lepiej. Ponadto dobry filtr pomaga zwiększyć żywotność sprzętu poprzez oczyszczanie wody np. z mikroelementów oraz nadmiernej ilości wapnia, co skutkuje szybkim osiadaniem się złogów i powstawania kamienia.

Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Ekspres do kawy z młynkiemRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2022

 • Co prawda nie mam w domu żadnego ekspresu ale gdybym miała kupić to byłby to właśnie ekspres z młynkiem. Wygoda przede wszystkim, a tutaj mamy wszystko w jednym i o nic nie musimy się martwić. Ważne tylko, żeby się upewnić czy ekspres ma wbudowany ceramiczny młynek bo taki jest najlepszy i już. Dla mnie bomba i kiedyś sobie taki sprawię (a przynajmniej mam taką nadzieję), pozdrawiam czytelników 🙂

  Reply
 • Obecnie mam ekspres do kawy zwykły ciśnieniowy,a młynek do kawy osobno. Nie przeszkadza to jakoś bardzo w użytkowaniu. Również bez młynka do kawy da się obejść, można po prostu kupować zmielone już ziarna. Choć pewnie nie będą już tak dobre.

  Reply
 • Osobiście jestem fanem zewnętrznych młynków, ale chyba skuszę się na zakup ekspresa z wbudowanym młynkiem, ze względu na wygodę i kwestie oszczędności miejsca. Oczywiście mniej roboty ze zmieleniem też jest dużym plusem. Taki ekspres jest bardzo wydajny i to mnie urzeka.

  Reply
 • Ekspres do kawy to dla mnie „must have” w domu. Każdy fan kawy to potwierdzi. Posiadam ciśnieniowy ekspres do kawy. Była to dosyć spora inwestycja, ale służy mi już kilka lat. Najfajniejsze jest w nim to, że posiada młynek,. Nie wyobrażam sobie ekspresu bez tego.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...