Jaka golarka do ubrań? Która maszynka do czyszczenia odzieży będzie najlepsza? Ranking październik 2022

Wszyscy na pewno znany powszechny i nieprzyjemny problem mechacenia się swetrów. Aby nasza odzież nie straciła na prezencji i schludności, dobrze jest wyposażyć się w golarkę do ubrań.

golarka sieciowa do czyszczenia ubrań
golarka sieciowa do czyszczenia ubrań

Ile kosztuje taka golarka do ubrań i jak działa?

Najprostszy rodzaj golarki to taki, który wykonany jest z małych ostrzy, których zadaniem jest „golenie” ubrań, czyli po prostu czyszczenie ich z niepożądanych elementów.

Ceny takich golarek do ubrań wahają się w przedziale od nawet 5 do 70 złotych. Warto jednak zaznaczyć, że te najtańsze nie będą cechowały się wysoką jakością.


Zatem jak wybrać golarkę do ubrań?

 • Istotną kwestią jest rodzaj zasilania golarki, golarka do ubrań na prąd. Tak zwana sieciowa golarka do odzieży pozwala nam na użycie jej wszędzie tam, gdzie jest dostęp do sieci elektrycznej.
 • Druga opcja to akumulatorowa golarka do ubrań. Najlepiej postawić na ładowarkę z dobrym akumulatorem, pojemnymi bateriami bądź długim przewodem. Ponadto istotne jest, żeby była ona wyposażona w ostre noże, najlepiej ze stali nierdzewnej jak i duży pojemnik na resztki zgolonych ubrań. Golarka do ubrań posiadająca te cechy z pewnością spełni nasze oczekiwania.
 • Jeżeli nie możemy zdecydować się na konkretną wersję, wówczas godną polecenia alternatywą będzie model 2w1, posiadający zarówno akumulator, jak i przyłącze sieciowe. W perspektywie czasu poziom wydajności spada, dlatego przed zakupem warto uzyskać informacje na temat jakości akumulatora. Ile czasu wytrzyma golarka pracująca na pełnym akumulatorze? Z reguły jest to czas wynoszący w granicach kilkudziesięciu minut, w zależności od modelu może on się znacząco różnić.

Materiał obudowy golarki oraz jakość ostrza

Golarki do ubrań to sprzęt posiadający z reguły obudowę plastikową, natomiast jakość samego plastiku wpływa nie tylko na trwałość sprzętu, ale i na komfort użytkowania. Część, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, to element osłaniający ostrza w postaci charakterystycznej kratownicy. Jeżeli w jakiś sposób uległ on uszkodzeniu, wówczas może on powodować zaciągnięcia na odzieży.

Ostrze ze stali nierdzewnej to najlepsze rozwiązanie, jeżeli zależy nam na trwałości oraz ostrości golarki w trakcie eksploatacji. Bardzo przydatnym rozwiązaniem będzie funkcja samoostrzenia, dostępna w droższych modelach.


Tania golarka do ubrań – RANKING wg ceny

Zestawienie TOP 7 chętnie kupowanych golarek do odzieży na podstawie ceny. Ranking jest posortowany od produktu najtańszego, ponadto staramy się go aktualizować na bieżąco.


Jaka golarka do swetrów?

Niezależnie od materiału wykonania, po pewnym czasie każdy sweter zaczyna się mechacić. Nie wygląda to zbyt estetycznie, ale nie musimy od razu decydować się na wyrzucanie ubrań. Zastanówmy się nad zakupem golarki, dzięki której wszystkie swetry, dzianinowe sukienki i inne elementy garderoby znów będą świetnie się prezentować.

Zasilanie

Dobra golarka do swetrów powinna być wygodna w użytkowaniu, a na to istotny wpływ ma sposób zasilania. Pod tym względem, podobnie jak w przypadku innych typów golarek do ubrań, wyróżnia się sprzęty:

 • na baterie – to najbardziej popularne modele, można ich używać w dowolnym miejscu, także poza domem. Aby golarka niezawodnie działała przez cały czas, wystarczy regularnie wymieniać baterie;
 • sieciowe – jak sama nazwa wskazuje, wymagają podłączenia do prądu. Może to być nieco kłopotliwe, ale takie sprzęty nierzadko okazują się nieco bardziej efektywne. Ważne jest, aby przewód był odpowiednio długi;
 • sieciowo-akumulatorowe – niektóre golarki mogą być zasilane zarówno bateriami, jak i sieciowo. To wygodne rozwiązanie, bo w przypadku rozładowania akumulatora można kontynuować czyszczenie ubrań.

Noże

Chcąc podjąć decyzję, jaką wybrać golarkę do swetrów, należy wziąć pod uwagę również noże. To najważniejszy element budowy sprzętu, który powinien być solidny i odporny na zbyt szybkie stępienie. Zwykle noże golarki są wykonane ze stali nierdzewnej. Trzeba też pamiętać, że nie wszystkie urządzenia są przystosowane do golenia swetrów, inne mogą być przeznaczone do czyszczenia również innych ubrań, a nawet koców.

Poręczność

Kupując golarkę do swetrów, należy się upewnić, że jest poręczna. Sprzęt nie może wciąż wyślizgiwać się z dłoni, ponieważ to zniechęca do częstego używania go. Musi on być tak wyprofilowany, aby można go było pewnie chwycić.

Jednocześnie urządzenie nie powinno być za ciężkie ani zbyt małe, ponieważ wtedy koniecznością będzie częste opróżnianie pojemniczka.


Przydatne funkcje golarek do ubrań

 • można je wykorzystać z reguły nie tylko do usuwania zmechaceń z ubrań, ale również z innych typów tkanin, takich jak chociażby firany czy dywany. Z reguły ich przeznaczenie jest uniwersalne i dotyczy każdego rodzaju tkanin;
 • regulacja wysokości ostrzy sprawia, że możemy precyzyjniej usuwać zmechacenia, także z tkanin delikatnych;
 • przydatnym dodatkiem do zestawu jest specjalna szczoteczka, dzięki której możemy łatwo wyczyścić golarkę po pracy;
 • zasilanie bateryjne sprawia, że czas pracy golarki jest stricte uzależniony do poziomu naładowania akumulatora – z reguły jest to nieco ponad 60 minut. Alternatywą może być zakup wersji sieciowej lub sieciowo-akumulatorowej;
 • specjalna dioda umieszczona na obudowie sprzętu informuje o pracy golarki;
 • ostrza tnące (ich ilość może się różnić w zależności od modelu) odpowiedzialne są za skuteczne usuwanie zmechaceń;
 • funkcja samoostrzenia tnących ostrzy, którą znaleźć można w lepszych golarkach;
 • przydatny będzie specjalny pojemniczek przeznaczony do zbierania zmechaceń z tkanin;
 • funkcja zabezpieczająca przed uszkodzeniem odświeżanej golarką tkaniny;
 • wygodny włącznik (ON) i wyłącznik (OFF) sprzętu.

Golarki do ubrań RANKING

Zestawienie TOP 7 najchętniej kupowanych golarek do odzieży w oparciu o porównywarki cenowe. Ranking staramy się aktualizować na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • golarka do ubran

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...