Interesujące funkcjonalności w piekarnikach do zabudowy Ranking październik 2022

Marzy Ci się jednolicie zabudowana kuchnia? Masz szczęście, dzisiaj producenci sprzętów wychodzą naprzeciw takim oczekiwaniom. Dzięki temu Twoja kuchnia będzie wyglądać dokładnie tak, jak wymarzyłeś. Koniec ze sprzętem AGD o frontach w różnych kolorach czy zajmującymi miejsce na blacie roboczym.

kuchnia do zabudowy

Dzisiaj bierzemy na warsztat piekarniki do zabudowy – co kryje się za eleganckimi drzwiczkami piekarnika? Wyjaśniamy!


Do pieczenia

Sprawdź piekarniki do zabudowy w naszym sklepie i dostępne w nich udogodnienia.

Panel sterowania

Wybrać możesz urządzenie o sterowaniu elektronicznym lub wypieranym przez nie sterowaniem manualnym. To drugie to po prostu tradycyjne pokrętła, polubią je osoby przyzwyczajone do piekarników starego typu. Bardziej nowoczesne sterowanie elektroniczne to wbudowany panel dotykowy z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym. W niektórych przypadkach do takiego sposobu sterowania trzeba się chwilę przyzwyczajać, jednak, kiedy się to uda, jest ono bardzo wygodne. Wszystkie parametry pieczenia ustawisz szybko, w jednym miejscu, za pomocą kilku ruchów dłoni.

Funkcja gotowania na parze

Przyrządzenia posiłków na parze pozwala nie tylko pozwala zachować większość znajdujących się w nich wartości odżywczych. Mięso przyrządzane w parze sprawia również, że pozostaje ono niezwykle soczyste. Dzięki temu Twoje świąteczne pieczenie będą jeszcze pyszniejsze. Należy jednak pamiętać, że przyrządzanie jedzenia na parze zwiększa koszty korzystania z piekarnika.


Do czyszczenia

Nowoczesne piekarniki to również wygoda użytkowania, a przede wszystkim – czyszczenia. Każdy, kto kiedykolwiek próbował dokładnie wyczyścić, z pewnością doceni prawie całkowicie automatyczny system czyszczenia. Jakie techniki samooczyszczania możesz znaleźć w piekarnikach?

Pyroliza

Mówić krótko – pyroliza to możliwość podgrzania wnętrza piekarnika do 500 stopni Celsjusza.  W tej temperaturze wszystkie zabrudzenia w ciągu kilkunastu minut zamieni wszystkie zabrudzenia w pył, który następnie wystarczy tylko zetrzeć wilgotną ściereczką.

Wkłady katalityczne

Wnętrze piekarnika zostaje wyściełane specjalnym materiał, którego struktura przyciąga zabrudzenia, a następnie również zamienia je w popiół. W odróżnieniu od pyrolizy, wkłady katalityczne pokrywają jedynie część piekarnika, dlatego elementy, które nie zostały pokryte materiałem katalitycznym, należy doczyścić klasyczną metodą.


Bezpieczeństwo

Jak natomiast producenci dbają o bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych, kiedy piekarnik jest włączony? Pomocne są w tym szczególnie dwa udogodnienia:

  • zimne drzwi – czyli kilkuwarstwowa szyba, dzięki której nawet jeśli wewnątrz temperatura wynosi około 200 stopni Celsjusza, front pozostaje chłodny,
  • blokada drzwi – niezwykle funkcjonalny, jeśli nasze maluchy są wyjątkowo ciekawskie; blokada może mieć formę mechanicznej zapadki lub kodu PIN, wpisywanego na wyświetlaczu.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...