Jaką kawiarkę elektryczną wybrać? Która najlepiej się sprawdzi? Ranking październik 2022

Kawiarka to mały zaparzacz ciśnieniowy, który pozwala na zrobienie kawy przypominającej aromatem włoskie espresso. To doskonały sposób dla miłośników dobrej jakości naparu. Pierwsze urządzenie powstało w 1933 r. we Włoszech, a obecnie kawiarki cieszą się ogromną popularnością na całym świecie.

Producenci tych urządzeń postanowili jeszcze bardziej ułatwić poranne parzenie kawy i stworzyli kawiarkę elektryczną. Jest ona połączeniem klasycznej kafetierki z nowoczesną technologią. Pozwala na łatwe i szybkie zaparzenie aromatycznej kawy.


Co jest najważniejsze?

Na rynku dostępny jest spory wybór tego typu urządzeń, które różnią się między sobą w wielu kwestiach. Jak zatem wybrać najlepszą kawiarkę elektryczną? Czym kierować się przy wyborze? Do najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę, zaliczyć można:

  • pojemność,
  • moc,
  • materiał,
  • funkcje,
  • producent i opinie.

Pojemność kawiarki

Pojemność kawiarki to jedna z najważniejszych kwestii. Musimy zastanowić się, ile kaw będziemy przygotowywać jednorazowo. Urządzenie powinno być dopasowane do ilości domowników. Dzięki temu za jednym razem przygotujemy napar dla wszystkich i nie będzie potrzeby ponownego uruchamiania urządzenia.

Pojemność zazwyczaj określana jest w liczbie filiżanek espresso. Mogą to być 2 filiżanki, 6, a nawet więcej. Wybór jest zdecydowanie szeroki. Należy przy tym pamiętać, że wspomniana porcja espresso, to około 50 ml naparu. Jednak może być to baza do przygotowania większego kubka americano lub kawy mlecznej.


Czas parzenia kawy, czyli moc urządzenia

Kolejnym ważnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę, jest moc naszej kawiarki. Im jest ona większa, tym krótszy czas parzenia kawy. Na rynku dostępne są urządzenia o mocy od 200 do nawet 700 W. Oczywiście zależy to też od wielkości kawiarki. Do malutkiej kafetierki nie będzie potrzebna moc 700 W. Optymalnym rozwiązaniem będzie wybór kawiarki o mocy 400-500 W.

Ten aspekt powinny wziąć pod uwagę szczególnie osoby z szybkim i dynamicznym trybem życia. Jeśli rano mamy tylko chwilę przed wyjściem, a bez kawy nie wyobrażamy sobie funkcjonowania, to szybko zaparzony napar będzie sporym ułatwieniem.


Materiał wykonania kawiarki

Obecnie kawiarki elektryczne wykonywane są najczęściej z dwóch materiałów. Może to być aluminium lub stal nierdzewna. Niektóre modele posiadają górny zbiornik wykonany ze szkła lub innego tworzywa sztucznego. Surowiec wykorzystany do produkcji urządzenia będzie miał wpływ na jego trwałość oraz oczywiście wygląd.

Oryginalne włoskie kawiarki wytwarzane były z aluminium. Jeśli ktoś ceni sobie klasyczny wygląd, to jest to doskonałe rozwiązanie. Aluminium charakteryzuje się również tym, że bardzo szybko się nagrzewa. Jeśli chodzi o trwałość, to tutaj lepiej sprawdzą się kawiarki stalowe. Choć w przypadku elektryczny urządzeń nie ma to aż tak wielkiego znaczenia, ponieważ nie są one narażane na działanie palników kuchenki.


Dodatkowe funkcje

Niektóre urządzenia posiadają tak zwany reduktor. Jego działanie polega na tym, że pozwala redukować ilość przyrządzanych filiżanek espresso podczas jednego parzenia. Kawiarką o pojemności np. 6 filiżanek, która posiada tego typu funkcję, będziemy mogli przygotować 3 porcje. Dzięki temu mamy większą swobodę i możemy decydować o ilości zaparzanej kawy.

Niektóre kawiarki posiadają w zestawie spieniacz do mleka. Dostępne są również urządzenia pozwalające na zaprogramowanie czasu parzenia kawy. Dobór funkcji zależy od naszych potrzeb i preferencji.


Sprawdzony producent i opinie użytkowników

Wybierając kawiarkę, warto brać pod uwagę tylko te od sprawdzonych producentów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze urządzenie będzie wysokiej jakości i posłuży nam na długo. Dodatkowo jest to gwarancja, że zastosowany surowiec posiada certyfikaty bezpieczeństwa i bez obaw może mieć kontakt z żywnością. Opinie użytkowników to również dobry sposób. Jeśli urządzenie jest wysokiej jakości i działa sprawnie, z pewnością zostanie to zauważone. Warto zrobić mały research i wybierać spośród polecanych kawiarek.

Są to główne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, wybierając kawiarkę elektryczną. Odpowiednio dobrane parametry zagwarantują, że urządzenie spełni nasze wymagania i będzie praktyczne.


Kawiarki elektryczne ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych kawiarek elektrycznych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...