Jaka maselniczka będzie odpowiednio dobra? Którą najlepiej wybrać? Ranking październik 2022

Masło jest bez wątpienia produktem wyjątkowym. Ten olej pochodzenia naturalnego, potrafi odmienić wiele dań. Bez niego nie byłoby możliwe przygotowanie ciast, babeczek czy innych wypieków.

Jaka maselniczka do przechowywania i wyrabiania masła? Poradnik zakupowy, rodzaje i ranking maselniczek.
Jaka maselniczka do przechowywania i wyrabiania masła? Poradnik zakupowy, rodzaje i ranking maselniczek.

Dodatkowo kto z nas nie lubi kanapek posmarowanych świeżym masłem. Zmiękcza ono chleb i sprawia, że sama kanapka od razu smakuje nam o wiele lepiej. Nie mniej jednak, masło sprzedawane w kostkach, często zapakowane jest w niezbyt wygodną i estetyczną folię. Dla wyjątkowych estetów może to znacznie kłuć w oczy, a przede wszystkim przechowywanie masła w takim opakowaniu jest nie tylko niefunkcjonalne, ale także nieodpowiednie, by zachowało ono świeżość i smak.

Z pomocą przychodzą więc maselniczki. Jednak którą z nich wybrać? Z jakiego materiału może być wykonana?


Zwróćmy uwagę na wymiary maselniczki

Zanim przejdziemy do konkretnych rodzajów maselniczek, warto na samym początku poruszyć najważniejszą kwestia. Mianowicie są to wymiary maselniczek. Musimy zadbać, by były one dostosowane do standardowej kostki masła, a ma ona wymiary 18 x 2 x 16 cm. Obecnie modeli maselniczek na rynku jest tak wiele, że na pewno każdy dobierze coś, co wpisze się w jego ogólne oczekiwania, a nawet idealnie wpisze się do całego wystroju kuchni. O tych wymiarach znajdziemy bowiem maselniczki:

  • w stylu retro,
  • w stylu minimalistycznym,
  • okrągłe,
  • przypominające różne kształty np. muszle.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy maselniczki mają w zestawie specjalną pokrywkę – bambusową lub drewnianą, która sprawdzi się jako podstawka do krojenia kawałków masła, a także, czy model wyposażony jest w niewielki i stylowy nożyk, do rozsmarowywania i krojenia tego dodatku.


Tanie Maselniczki do masła ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie tanich maselniczek do przechowywania masła na podstawie ceny zakupu. Ranking został posegregowany od tych najtańszych.


Maselniczka ceramiczna

Tego typu maselniczka, cechuje się przede wszystkim ogromną wytrzymałością. Dodatkowo, niewątpliwą zaletą jest to, że nie pochłonie ona zapachów z lodówki. Kolejno możemy wymienić to, że jest ona niezwykle łatwa w czyszczeniu. Nie straszna jest jej wilgoć, a także różnorodne środki chemiczna na bazie kwasów. Nie imają się jej też bakterie. Co więcej ceramiczna maselniczka jest niezwykle elegancka i stylowa, więc wpasuje się we wnętrze każdej kuchni.


Maselniczka szklana

Kolejnym rodzajem maselniczki, jaką możemy wybrać jest ta, wykonana ze szkła. Należy jednak zwrócić uwagę, by było to szkło hartowane. Dzięki temu będzie ona niezwykle wytrzymała, a także odporna na uszkodzenia mechaniczne i nie pojawią się na niej różnego rodzaju zarysowania i zadrapania.

Warto wiedzieć, że ten rodzaj maselniczki, podobnie jak jej ceramiczny odpowiednik nie będzie chłonął zapachów i będzie równie łatwy w czyszczeniu. Należy również pamiętać, że nawet hartowane szkło nie wytrzyma silnego zderzenia z podłoga, dlatego warto się z tą maselniczką obchodzić dość delikatnie.


Maselniczka ze stali nierdzewnej

Ten typ maselniczek jest najbardziej wytrzymały. Nie ulegnie ona zniszczeniu nawet w przypadku upadku z dużej wysokości. Po prostu stal nierdzewna się nie rozbija. Nie będzie problemów z jej czyszczeniem. Niewątpliwą zaletą maselniczki wykonanej ze stali nierdzewnej jest to, że przez długi czas utrzymuje ona świeżość masła. Dodatkowo można znaleźć niezwykle eleganckie modele.


Maselniczka porcelanowa

Maselniczki porcelanowe są niezwykle delikatne. Porcelana sama w sobie jest materiałem niezwykle kruchym. Zaleta tego typu maselniczek jest to, że są one za to odporne na wysokie temperatury, a także na działanie szkodliwych środków chemicznych. Nie pochłonie ona ani wody, ani gazów. Nie da się ukryć, że porcelanowe maselniczki są niezwykle eleganckie i stylowe.


Maselniczka drewniana

Do jej produkcji wykorzystuje się drewno bukowe, zaimpregnowane jadalnym olejem. Nie mniej jednak, wraz z upływem lat warto impregnować maselniczkę we własnym zakresie, co dodatkowo uchroni ją przez szkodliwym działaniem wilgoci i zapobiegnie pochłanianiu zapachów. Są one niezwykle stylowe i z powodzeniem wpiszą się zarówno w kuchnie w stylu nowoczesnym jak i tradycyjnym.


Maselniczka plastikowa

To niezwykłe lekkie maselniczki, które są łatwe w utrzymaniu ich w czystości. Ich zaletą jest niewysoka cena, a także to, że nie pochłaniają zapachów. Jednak ich niewątpliwą wada jest to, że nie są one ani eleganckie ani zbytnio stylowe, więc nie będą się tak dobrze prezentowały na kuchennym stole jak poprzednie rodzaje. Dodatkowo można je niezwykle łatwo porysować.


Maselniczki do masła ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych maselniczek do masła. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...