Jaka nadziewarka do kiełbas będzie dobra? Którą najlepiej wybrać? Ranking październik 2022

Nasz kraj słynie z dobrej jakości wędlin, a przede wszystkim prym wiodą kiełbasy. Nic więc dziwnego, że ceny w mięsnych sklepach stale szybują w górę. Jednak okazuje się, że miłośnicy kiełbas mogą zadbać o to, by wykonać pyszne wędliny we własnym zaciszu domowym.

Jaka nadziewarka do kiełbas najlepsza? Poradnik i Ranking nabijarek do kiełbasy.
Jaka nadziewarka do kiełbas najlepsza? Poradnik i Ranking nabijarek do kiełbasy.

Okazuje się, że jedyne czego potrzebują –  oprócz odpowiedniego mięsa – jest nadziewarka do kiełbas. Ponadto wybór odpowiedniego urządzenia może być prawdziwym dylematem. Co zatem należy wziąć pod uwagę wybierając tego typu sprzęt? Jaka nadziewarka może się okazać najlepsza?


Ręczne nadziewarki do kiełbas

Nadziewarkę do kiełbas możemy na sklepowych pólkach także znaleźć pod nazwami nabijarka do kiełbasy, a także lewar do kiełbasy. Jednak niektóre z urządzeń mogą połączyć w sobie funkcjonalność zarówno lewara do kiełbasy, jak i tradycyjnej maszynki do mielenia mięsa. Nie da się ukryć, że będzie to połączenie niezwykle wygodne i wielozadaniowe.

W pierwszej kolejności poznajmy ręczną nadziewarkę do kiełbas. Jest to urządzenie o nieskomplikowanej budowie, które składa się korby, zamocowanej za pomocą motylkowej nakrętki, a także korpusu i elementów, które z niego wychodzą. Do takich elementów możemy zaliczyć:

  • ślimak,
  • tulejkę,
  • trzpień, do którego zamocowane są nożyki.

Dodatkowo za nożykiem lub nożykami znajdują się nakrętki, sitka i lejki do kiełbasy. Nie sposób pominąć gum, które mocują maszynkę do stołu. Niektóre z ręcznych nabijarek do kiełbasy, mają dodatkowo śruby i zębate podkładki. Co więcej u góry urządzenia mamy otwór, który umożliwia przemieszanie się mięsa do zbiornika.


Tanie Nadziewarki do kiełbas ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie tanich nabijarek do kiełbas na podstawie ceny zakupu. Ranking został posegregowany od tych najtańszych. W tym zestawieniu przeważają modele ręczne.


Elektryczne nadziewarki do kiełbas

Elektryczna nadziewarka do kiełbas jest urządzeniem, które wykona za nas większą część pracy. Nie ma więc ona specjalnej korby, jak to było w przypadku urządzeń ręcznych, bo sama maszyna wykona za nas wiele zadań związanych z nabijaniem kiełbasy.

Na górze korpusu znajdziemy gardziel, gdzie wystarczy włożyć mięso, które samoczynnie przejdzie do zbiornika. Następnie z korpusu wychodzi podajnik i ślimacznica. W dalszej kolejności znajdziemy noże tnące i różnorodne końcówki, tarcze i nakładki do kiełbas.


Zastanówmy się, jak często będziemy korzystać z urządzenia

Nadziewarki do kiełbas znajdziemy w różnym przedziale cenowym. Jest to przede wszystkim uzależnione od tego, ile wymiennych nakładek i końcówek ma urządzenie, a także ilość rodzajów kiełbasy, jakie będziemy mogli dzięki nabijarce przygotować. Zastanów się więc, jak często będziesz wykorzystywać urządzenie. Jeśli kiełbasę robisz okazyjnie, nie warto wydawać połowy pensji na zaawansowane nadziewarki. Z powodzeniem sprawdzą się urządzenia tańsze, które co prawda oferują mniej funkcji, ale będą jednakowo wydaje.

Jeśli zaś robienie kiełbas planujesz wyjątkowo często, warto postawić na droższe urządzenia z większą ilością komponentów. Dzięki temu będą one wytrzymałe i umożliwią nam produkcję różnego rodzaju wędlin.


Postawmy na modele wielofunkcyjne

Jeśli planujesz na dobre zająć się nadziewaniem kiełbas, warto postawić na modele wielofunkcyjne. Oznacza to, że nie będzie już potrzebować oddzielnej maszynki do zmielenia mięsa, a następnie do nabicia kiełbasy. Na rynku można spotkać modele, które łączą w sobie funkcjonalność obu tych urządzeń.

Zanim przystąpisz do nadziewania kiełbasy, musisz uprzednio mięso przygotować, więc zaoszczędzić nie tylko czas, ale także i energię wyposażając się w model wielofunkcyjny. Wówczas wystarczy tylko wymienić odpowiednie nakładki, by od mielenia mięsa, płynnie przejść do nabijania kiełbasy.


Wymienne nakładki

Kiełbasy są różnych rodzajów, różnej wielkości, a także różnej grubości. Jeśli więc chcesz oprócz typowej kiełbasy, mieć możliwość nabijania np. kabanosów czy frankfurterków, zadbaj o to, by twoja nabijarka była wyposażona w odpowiednie wymienne końcówki. Powinny być one wykonane ze stali nierdzewnej i mieć różne średnice. 

Dodatkowo sprawdź, czy ich wymiana i montaż w maszynie przebiega szybko i sprawnie. Dzięki temu oszczędzisz sobie kłopotów z mocowaniem się z kolejnymi nakładkami, które niezwykle trudno przymocować do maszyny, a zyskasz niepowtarzalną możliwość nabijania kiełbas różnych rodzajów.


Nadziewarki do kiełbas ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych nabijarek do kiełbas. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...