Jaką wybrać zmywarkę do gastronomii? Funkcje i możliwości profesjonalnych urządzeń Ranking październik 2022

Prowadzenie biznesu w branży gastronomicznej oznacza konieczność kupna profesjonalnego wyposażenia kuchni. Jednym z podstawowych urządzeń, bez którego żadna restauracja nie może się obejść, jest zmywarka do naczyń. Urządzenia do użytku komercyjnego różnią się od tych, których powszechnie używa się w domach. Są znacznie bardziej wydajne, funkcjonalne i przystosowane do potrzeb branży. Pozwalają szybko i skutecznie myć i dezynfekować wiele naczyń. Powinny więc cechować się nie tylko efektywnym działaniem czy zaawansowaną technologią, ale też ekonomicznym trybem pracy.

Na rynku znaleźć można wiele firm specjalizujących się w produkcji zmywarek gastronomicznych. Jak spośród nich wybrać tę najlepszą? Na jakie parametry należy zwrócić uwagę?


Zmywarki gastronomiczne – najważniejsze parametry

Kupując zmywarkę, należy zwrócić uwagę nie tylko na jej wymiary oraz system działania, ale też na wiele innych parametrów. Do najważniejszych należą wydajność normalna oraz maksymalna, rodzaj zasilania i wyposażenie sprzętu. Bardzo ważna jest też energooszczędność. Nowoczesne zmywarki pozwalają zredukować zużycie nie tylko wody i prądu, ale też detergentów potrzebnych do umycia naczyń. Kupując zmywarkę do użytku profesjonalnego, zwróć uwagę na liczbę koszy oraz materiał ich wykonania. Ważna jest również łatwa obsługa, możliwa za sprawą intuicyjnego sterownika.

Profesjonalne zmywarki do użytku komercyjnego dostępne są w ofercie firmy Kaleta Group. To zmywarki GRANULDISK® szwedzkiej produkcji, które wyróżniają się na rynku doskonałymi parametrami. Zapewniają pracownikom wygodną i bezpieczną obsługę, innowacyjną technologię oraz wieloletnią trwałość. Produkowane są w Szwecji i montowane w fabryce w Malmö. Firma zachowuje najwyższe standardy pracy na każdym etapie produkcji, pamiętając przy tym o środowisku naturalnym. Na czym polega działanie zmywarek GRANULDISK®? Dlaczego są tak chętnie wybierane przez największe lokale gastronomiczne na świecie?


Zmywarki gastronomiczne GRANULDISK® – unikatowa technologia

Zmywarki gastronomiczne GRANULDISK® stanowią bardzo wydajne i trwałe wyposażenie każdej profesjonalnej kuchni. Firma od 1987 roku dostarcza na rynek HoReCa najlepszą technologię mycia naczyń, z której korzystają kuchnie komercyjne na całym świecie, usprawniając pracę zespołów, optymalizując koszty i podnosząc jakość obsługi. Zmywarki tej firmy wyposażone są w wiele praktycznych funkcji. System ich działania opiera się na technologii Granule, czyli uderzeniach specjalnych granulek Power Granules® w wysokiej temperaturze. Powoduje to dokładne i bardzo szybkie umycie oraz zdezynfekowanie naczyń. Zmywarki GRANULDISK® znane są przede wszystkim ze swojej energooszczędności. Wyposażono je w technologię No Pre-WashingTM, która eliminuje konieczność zmywania wstępnego. Dzięki temu zmywarka redukuje zużycie wody. Dodatkowym atutem sprzętu GRANULDISK® jest oszczędność prądu oraz potrzebnych do mycia naczyń środków chemicznych.


Bogaty wybór zmywarek profesjonalnych

Bogaty wybór zmywarek, zróżnicowany zarówno pod względem wydajności, jak i gabarytów, pozwala z łatwością dobrać sprzęt do każdego lokalu. Niezależnie od tego, czy prowadzisz niewielki fast food czy dużą restaurację w ofercie GRANULDISK® znajdziesz rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb. Wszystkie urządzenia wyposażone są w funkcjonalne programy, które można dostosować do zapotrzebowania konkretnej kuchni. W ofercie firmy dostępnych jest siedem serii zmywarek:

 • seria Granule Flexi® – idealna do kuchni serwującej dania à la carte
  • seria Granule Smart® – niewielkie zmywarki o dużej wydajności
  • seria Granule Smart+® – zmywarki o podwójnej mocy
  • Granule Maxi® – zmywarki o maksymalnej wydajności
  • Granule Gastro® – wydajne zmywarki o dużej pojemności
 • Granule Combi® – idealne zarówno do mycia garnków i patelni, jak i tradycyjnego zmywania naczyń i sztućców
  • seria X2 Lean Wash Center® – zmywarki działające z zastosowaniem wyłącznie wody.

Dlaczego GRANULDISK®?

Unikalna technologia działania zmywarek GRANULDISK® pozwala skutecznie i wydajnie myć naczynia, sztućce i inne produkty wykorzystywane na co dzień w kuchni. Dzięki procesom mycia oraz wyparzania można skutecznie wyeliminować wszelkie zarazki i bakterie, zapewniając klientom bezpieczeństwo i higienę. To kluczowy wymóg w przypadku wszelkich produktów, które mają kontakt z żywnością. Za zakupem sprzętu tej marki przemawiają również względy ekonomiczne. Zmywarki GRANULDISK® pozwalają zaoszczędzić nie tylko wodę – eliminując mycie wstępne – ale również prąd i detergenty. Case studies firmy jednoznacznie dowodzi, że urządzenia tej marki pozwalają uzyskać wyraźne oszczędności finansowe, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego. Ponadto poprawiają organizację oraz warunki pracy personelu kuchni. W firmie Kaleta Group można zamówić dowolny model zmywarki GRANULDISK®, dopasowany do zapotrzebowania konkretnego lokalu. Pracownicy firmy, bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży, pomagają klientom podjąć ostateczną decyzję. Zapewniają też profesjonalny montaż oraz serwis gwarancyjny.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...