Jaką zamrażarkę wybrać? Ranking październik 2022

Wydaje się, że wybór zamrażarki nie powinien nastręczać trudności. W końcu potrzebujemy po prostu urządzenia, które pozwoli nam przechowywać mrożoną żywność, prawda? Wystarczy jednak pobieżne przejrzenie oferty sklepów AGD, by zorientować się, że wybór odpowiedniej zamrażarki wcale nie jest prostszy od wyboru lodówki. A zatem jaką zamrażarkę wybrać? Podpowiadamy.

Co wziąć pod uwagę, kupując zamrażarkę?

Jednym z najważniejszych czynników związanych z wyborem odpowiedniej zamrażarki, jest cena. Jest to jak najbardziej zrozumiałe – co prawda sprzęt tego rodzaju zmieniamy raczej co kilkanaście, a nie co kilka lat, jednak nie oznacza to, że wydatek rzędu kilku tysięcy złotych zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli mowa o kosztach musimy pamiętać, żeby wliczyć do nich również koszty eksploatacji. Modele energooszczędne bywają czasem nieco droższe, jednak w trakcie używania sprzętu zmniejszą się koszty energii elektrycznej. Nie bez znaczenia pozostaje też budowa zamrażarki. Od tego, jak została ona skonstruowana zależeć będzie, jaką ilość pożywienia możemy w nich przechowywać.

Zamrażarka skrzyniowa czy szufladowa – co je różni?

Wśród artykułów gospodarstwa domowego znajdziemy zamrażarki o trzech rodzajach konstrukcji: szufladowe, skrzyniowe oraz do zabudowy. Ostatnie należą do urządzeń AGD, które można obudować przy pomocy kuchennych mebli. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość dostosowania wyglądu zamrażarki do wyglądu naszego mieszkania. Komu przydadzą się dwie pozostałe?

Zobacz zamrażarki w Neo24: https://www.neo24.pl/duzeagd/lodowki/zamrazarki.html

Zamrażarka skrzyniowa to inaczej lada. Najważniejszą cechą tych zamrażarek jest ich otwieranie od góry. W tego typu urządzeniu wygodnie przechowasz duże ilości podobnych produktów. Masz zwyczaj gromadzenia zimowych zapasów letnich warzyw i owoców? Kupujesz na raz duże ilości mięsa? Taka zamrażarka świetnie sprawdzi się w Twoim przypadku. Zamrażarka skrzyniowa nie sprawdzi się jednak, jeśli mrozisz bardziej zróżnicowane pożywienie – czas ich szukania w takiej lodówce będzie się tylko niepotrzebnie przedłużać.

Zamrażarka szufladowa ma konstrukcję pionową i standardowe drzwi, nasuwające skojarzenie z klasycznymi lodówkami. Dzięki zastosowaniu nowych technologii straty energetyczne nie będą zbyt duże. System szuflad ułatwi sortowanie zapasów: w jednej szufladzie możesz przechowywać mięso, w innej warzywa i owoce. Większość zamrażarek posiada również dedykowane miejsce do mrożenia kostek lodu. Dzięki temu tego typu urządzenie doskonale sprawdzi się w domach, w których produkty mrozi się raczej na bieżąco.

Duży sprzęt AGD w sklepach Neo24: https://www.neo24.pl/duze-agd.html

Koszty użytkowania lodówek – na co zwrócić uwagę?

Pobór energii podany na producenta odnosi się do warunków optymalnych. Informacje te będą nieadekwatne w okresie letnim, kiedy średnia temperatura jest wyższa. Co zrobić, żeby zredukować koszty użytkowania zamrażarki?

  1. Umieść ją w chłodnym pomieszczeniu. Zamrażarka w piwnicy będzie zużywała mnie prądu na schłodzenie.
  2. Warto wybrać zamrażarki z systemem frost free, czyli automatycznym rozmrażaniem.
  3. Zamrażarki skrzyniowe zapewniają najlepszą izolację termiczną.
  4. Bardziej opłacalna jest zamrażarka dwukomorowa. Po otwarciu jednej dużej komory do jej wnętrza dostanie się mniej ciepłego powietrza, które trzeba będzie schłodzić.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...