Jaką zgrzewarkę próżniową kupić? Która będzie najlepsza? Ranking maj 2024

Zgrzewarka próżniowa jest urządzeniem, z pomocą którego możliwe jest przedłużenie świeżości jedzenia. Idealnie sprawdzi się dla wszystkich osób, które nie lubią marnować i wyrzucać produktów spożywczych. Przydaje się, gdy domownicy robią większe zapasy, na przykład zakupy raz w tygodniu.

zgrzewarka próżniowa do pakowania żywności
zgrzewarka próżniowa do pakowania żywności

Zgrzewanie produktów jest doskonałym sposobem na pakowanie jedzenia na podróż. Na czym polega zgrzewanie? Czym jest zgrzewarka próżniowa? Na jakie parametry urządzenia zwrócić uwagę i jak wybrać najlepszą?


Czym jest zgrzewarka, na czym polega pakowanie próżniowe?

Zgrzewarka jest urządzeniem, które służy do pakowania próżniowego. Po umieszczeniu produktów spożywczych w specjalnym woreczku z tworzywa sztucznego, urządzenie w pierwszej kolejności usuwa całą objętość powietrza, przez co woreczek ściśle przylega do ulokowanego w nim jedzenia. Następnie, wykorzystując proces nagrzewania folii, bardzo szczelnie go zamyka w taki sposób, że tlen nie dostaje się do wnętrza.

Pakowanie próżniowe jest procesem, który polega na redukcji tlenu, a podwyższeniu poziomu dwutlenku węgla wewnątrz woreczka. Pomaga to zwiększyć przydatność produktów do spożycia nawet pięciokrotnie, a dodatkowo zniwelować środowisko, w którym mogłyby się rozwijać bakterie odpowiedzialne za niszczenie jedzenia.


Dlaczego warto zainwestować w zgrzewarkę próżniową?

Zgrzewarka próżniowa jest urządzeniem, którego zakup daje wiele korzyści. Jej zastosowanie nie tylko pomaga odciąć przepływ tlenu do produktu, ale tez umożliwia maksymalne zatrzymanie wilgoci, co sprawia, że potrawy i półprodukty nie wysychają. Jakie zalety przynosi pakowanie próżniowe?

 • zapewnia nawet pięć razy dłuższą świeżość produktów,
 • ogranicza mnożenie się bakterii na powierzchni jedzenia, co pozwala uniknąć zatruć pokarmowych i opóźnia pojawianie się pleśni, na przykład na warzywach,
 • pozwala na oszczędzanie sporej ilości pieniędzy, dzięki nie marnowaniu i wyrzucaniu jedzenia,
 • pomaga przechowywać jedzenie przy systemie robienia zakupów raz w tygodniu lub rzadziej,
 • pakowanie próżniowe doskonale przygotowuje jedzenie do zabrania go w podróż,
 • pomaga zachować porządek w kuchni i lodówce,
 • chroni smak, zapach i odpowiednią wilgotność półproduktów.

Pakowanie próżniowe przynosi wiele zalet. To urządzenie, które warto wybrać do swojej kuchni.


Zgrzewarka próżniowa do pakowania – postawmy na wygodę i jakość

Oferty sklepów proponują rożne modele, które różnicuje cena, jakość wykonania i wielkość. Warto stawiać na produkty wykonane z wysokiej klasy komponentów, które będą odpowiednio wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Urządzenia elektroniczne kupowane są z myślą o wieloletnim używaniu, dlatego to istotna kwestia.

Warto wybrać zgrzewarkę, która będzie odpowiednio duża. Duże znaczenie ma liczba członków rodziny, ponieważ właśnie od niej zależy ilość kupowanego jedzenia. Dla osób, które są laikami w kwestii obsługi różnych urządzeń, warto wybierać te, które są intuicyjne i proste w obsłudze.


Zgrzewarka próżniowa – na jakie parametry zwrócić uwagę?

W sklepach można spotkać różnorodne produkty do zgrzewania. Różnią się budową, wielkością, funkcjonalnością oraz ceną. Jeśli planujemy zakup zgrzewarki próżniowej do żywności, koniecznie zwróćmy uwagę na kilka istotnych parametrów, które pomogą nam wybrać najbardziej dopasowane do potrzeb urządzenie:

 • moc urządzenia – parametr, który będzie decydował o jakości i szybkości pracy zgrzewarki,
 • grubość woreczków lub folii – wybierz zgrzewarkę w uniwersalnym rozmiarze, aby nie mieć problemu z dopasowaniem odpowiednich woreczków,
 • maksymalna wartość podciśnienia – od niego zależą warunki, jakie jedzenie będzie miało we wnętrzu opakowania próżniowego,
 • wymiar listwy zgrzewającej – od tego parametru zależy, jaką maksymalną długość może mieć zgrzewany woreczek,
 • ilość zgrzewów – niektóre zgrzewarki posiadają możliwość podwójnego lub potrójnego zgrzania woreczka, co jeszcze bardziej go uszczelnia i stabilizuje warunki wewnątrz,
 • cyfrowy wyświetlacz – może pokazywać przydatne podczas zgrzewania informację, jak na przykład poziom ciśnienia,
 • tacka na wodę – obecność w zestawie tacki pozwala chronić blat przed skroplinami, które wytwarzają się w procesie zgrzewania.

Znając parametry zgrzewarki próżniowej, łatwiej jest z wielu produktów na rynku wybrać odpowiedni model. Wysoka jakość modelu jest gwarancją udanego zakupu i zachowania odpowiedniej funkcjonalności urządzenia.


Zgrzewarki próżniowe◊ Ranking maj 2024 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych zgrzewarek próżniowych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...