Jaka zmywarka będzie najlepsza do domu i mieszkania? Ranking zmywarek Ranking grudzień 2023

Nie ulega wątpliwości, iż zmywanie sterty brudnych naczyń nie należy do najbardziej lubianych obowiązków domowych. I trudno się temu dziwić – wszak codzienne mycie talerzy, kubków, sztuców lub garnków nie tylko nie jest przyjemnym zajęciem, ale także pochłania sporą ilość czasu (który mógłby być wykorzystany na zupełnie inne czynności). Dodatkowo – jak pokazuje szereg przeprowadzonych badań – regularna czynność zmywania naczyń to niemały wydatek w domowych budżetach. Spora ilość ciepłej wody plus płyny do mycia – to wszystko generuje dosyć duże koszty. Dlatego też coraz więcej osób poszukuje nowych, a przede wszystkim ekonomicznych rozwiązań.

Co w tym przypadku będzie najlepsze? Z pomocą przychodzi zmywarka – nowoczesny sprzęt AGD, który z łatwością poradzi sobie z nadmiarem brudnych naczyń. Jeszcze kilkanaście lat temu zmywarka do naczyń była uznawana za luksus, na który mogło sobie pozwolić stosunkowo niewiele osób. Dzisiaj jest ona niemal podstawowym wyposażeniem kuchni, bez którego trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie każdej rodziny. I chociaż wciąż nie brakuje jej przeciwników, to jednak trudno zaprzeczyć podstawowym faktom, iż sprzęt tego typu cieszy cię coraz większą popularnością. Czy zatem warto kupić takie urządzenie? A jeżeli tak – to jaką zmywarkę wybrać? Pytań i wątpliwości może być naprawdę sporo. Poniżej kilka najważniejszych faktów dotyczących zmywarki i jej zakupu.

Poradnik wraz z rankingiem został przygotowany dla Państwa we współpracy z portalem Homelook.pl


Zalety i wady zmywarki – poprawa komfortu pracy w kuchni czy zbędny wydatek?

Wiele osób rozważających zakup zmywarki do naczyń zadaje sobie pytanie, czy jest to rzeczywiście potrzebny zakup. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na kilka kwestii – jak liczna jest rodzina, jak często posiłki przygotowywane są w domu czy jak duża jest posiadana zastawa stołowa? Jeżeli na zakup zmywarki zdecydowałby się singiel stołujący się głównie na mieście, a w domu posiadający dwa talerze, kubek i parę sztućców, to o jakichkolwiek oszczędnościach wynikających z faktu jej używania nie może być mowy. No chyba, że będzie to naprawdę mała zmywarka, a jej uruchamianie będzie odbywało się na przykład raz na dwa dni. To też może być rozwiązanie. W każdej innej sytuacji (nawet w przypadku małej rodziny) zakup takiego urządzenia niemal na pewno wart jest rozważenia. Tym bardziej, iż zmywarka posiada wiele zalet, o których warto tu wspomnieć.

Oszczędność czasu

Jednym z najczęściej przytaczanych argumentów przemawiających na korzyść zmywarki do naczyń jest duża oszczędność czasu. W tym przypadku nie da się polemizować z faktami – codzienne zmywanie naczyń zajmuje przynajmniej 20 minut, co w perspektywie tygodnia daje około 2,5 godzin, a w ciągu miesiąca zwiększa się to do ponad 9 godzin. A przecież zaoszczędzony w ten sposób czas można wykorzystać znacznie ciekawiej – na spędzenie czasu z rodziną, hobby czy zwykły odpoczynek. To bardzo kusząca perspektywa. Przytoczone ramy czasowe to jednak czas, który poświęcamy na mycie naczyń w przypadku normalnego dnia. Co dopiero, kiedy planujemy większe spotkanie rodzinne, bądź uroczystość? Wówczas zmywarka jest w stanie zaoszczędzić nam nawet dobrych kilka godzin, wymagając od nas jedynie jej załadowania oraz następnie opróżnienia. Wygodne, prawda?

Oszczędność wody

Kolejną zaletą zmywarek do naczyń jest spora oszczędność wody. Dlaczego? Otóż średni koszt zmywania w zmywarce jest niemal dwukrotnie niższy od tego wykonywanego ręcznie. W tym przypadku główne znaczenie ma mniejsze zużycie wody – urządzenie potrzebuje przeciętnie około 8 – 10 litrów wody na cykl (w zależności od modelu i stopnia zabrudzenia naczyń, czy wybranego programu mycia), podczas gdy zmywanie ręczne to zużywanie nawet kilkudziesięciu litrów. I chociaż na pierwszy rzut oka różnica może wydawać się nieduża, to jednak w skali miesiąca, kwartału, czy roku przynosi to naprawdę spore oszczędności. Dodatkowo warto pamiętać także o tym, iż coraz więcej modeli posiada programy eko, które ograniczają ilość wody potrzebnej na jeden cykl do zaledwie 6 litrów. Wprawdzie sceptycy zauważą, iż zmywarka potrzebuje do działania także energii elektrycznej (co przecież też nie jest bez wpływu na wysokość rachunków), to jednak fakty są niepodważalne – zsumowanie kosztów wody i energii potrzebnej do uruchomienia cyklu urządzenia i tak wypada znacznie korzystniej od zmywania ręcznego. Warto na tym etapie poruszyć także kwestię ekologi, bowiem ograniczenie zużycia wody również jest elementem składowym dokładającym się do działań mających na celu bardziej rozsądne wykorzystywanie zasobów Ziemi.

Czyste i błyszczące naczynia

Zakup zmywarki do naczyń przynosi jeszcze jedną wymierną korzyść – a mianowicie perfekcyjnie czyste, higieniczne i błyszczące naczynia (i to bez względu na to, jaki jest ich stopień zabrudzenia). Dzieje się tak dlatego, iż urządzenia tego typu wykorzystują bardzo wysokie temperatury (nawet do 70 stopni Celsjusza). Dodatkowo wiele modeli posiada tak zwaną funkcję Higiena Plus, która umożliwia utrzymanie wysokiej temperatury przez około 10 minut (i to zarówno podczas procesu mycia, jak i suszenia). Dzięki temu wszelkie bakterie i zarazki nie mają żadnych szans, co jest szczególnie istotne w przypadku małych dzieci i alergików. Połączenie wysokiej temperatury z odpowiednimi środkami czyszczącymi przynosi spektakularne rezultaty – naczynia są czyste i pozbawione smug. Natomiast efekt błyszczenia uzyskuje się dzięki zastosowaniu soli i nabłyszczacza, które sprawiają, iż naczynia lśnią czystością.

Porządek i czystość w kuchni

Sterta brudnych naczyń zostawionych w zlewie i na szafkach nigdy nie wygląda dobrze – zwłaszcza w małych kuchniach. A przecież każdy wie, iż czasami brakuje czasu lub chęci na pozmywanie. W takiej sytuacja zmywarka jest wręcz nieoceniona – wystarczy pochować do niej brudne naczynia, dzięki czemu mamy nadal czystą i uporządkowaną kuchnię. I co ważne – nie ma konieczności zmywania ich na bieżąco, gdyż urządzenie można włączyć dopiero wtedy, gdy nazbiera się ich odpowiednia ilość.

Duży wybór

Niezwykle ważną zaletą zmywarek do naczyń jest ich duży i bardzo różnorodny wybór. Dawno minęły czasy, gdy osoba chcąca zaopatrzyć się w tego rodzaju sprzęt miała do wyboru kilka lub kilkanaście modeli. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Na rynku dostępna jest zmywarka do zabudowy, zmywarka wolnostojąca, zmywarka na blat, zmywarka duża, zmywarka mała (a nawet mini zmywarka do naczyń), zmywarka wąska (lub szeroka). Dodatkowo każda z nich posiada wiele programów oraz funkcji, które mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb. Biorąc pod uwagę tak dużą różnorodność, nikt nie powinien mieć problemu z wybraniem zmywarki szytej niemal na miarę.

Prostota i użyteczność

Co warte podkreślenia – zmywarka do naczyń jest stosunkowo łatwa w obsłudze. Samo podłączenie zmywarki nie zajmuje dużo czasu i nie wymaga fachowej wiedzy, a panel sterowanie jest w większości przypadków prosty i niezwykle intuicyjny.

A co w temacie wad zmywarek?

Mówiąc o zaletach zmywarki do naczyń (których jest naprawdę dużo) nie wolno nie wspomnieć o jej mankamentach. Ktoś mógłby zapytać – czy urządzenie tego typu w ogóle posiada jakieś wady? Otóż jest ich kilka. Po pierwsze cena. Sprzęt AGD służący do zmywania naczyń nie należy do najtańszych. I chociaż jego cena jest uzależniona od modelu, rodzaju, wielkości, klasy energetycznej, programów zmywania oraz posiadanych funkcji, to zakup może wiązać się ze sporym wydatkiem. Ale co warte podkreślenia – ta inwestycja zwraca się w stosunkowo krótkim czasie (co jest związane przede wszystkim z oszczędnością wody). Dodatkowo używanie zmywarki wiąże się z zakupem środków czyszczących, soli i nabłyszczaczy. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż zmywarka, jak każde urządzenie elektryczne, może wymagać naprawy lub konserwacji (co też kosztuje o ile naprawa nie jest ujęta w umowie gwarancyjnej). Jednocześnie warto pamiętać o tym, iż nie wszystkie naczynia nadają się do mycia w zmywarce, a niektóre z nich (zwłaszcza te mocno zabrudzone) wymagają ręcznego opłukania pod bieżącą wodą. Jednak analizując argumenty za i przeciw, to tych na plus jest zdecydowanie więcej i warto rozważyć posiadanie zmywarki w domu czy mieszkaniu.


Czy zmywarka się opłaca? Porównanie kosztów dwóch sposobów zmywania naczyń

Zmywarka do naczyń to niewątpliwie wygodne urządzenie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Jednak jej przeciwnicy argumentują, iż jest to drogi nabytek – i to zarówno pod względem zakupu, jak i samego użytkowania. Czy tak jest naprawdę? Spróbujmy przyjrzeć się temu bliżej.

Pierwszą kwestią jest sama cena urządzenia, która w tym przypadku jest uzależniona od wielu czynników (między innymi wielkości zmywarki, poziomu poboru wody i zużycia energii czy posiadanych funkcji). Generalnie jest to koszt od 1,5 tysiąca złotych wzwyż. To oczywiście nie wszystko. Sam zakup urządzenia nie kończy wydatków z nim związanych. Jak przedstawia się to w praktyce? Oto szczegóły:

  • woda (koszt jednego cyklu zmywarki to około 15 groszy, a zmywania ręcznego – w granicach 1 złotówki)
  • energia (zmywarka do pracy potrzebuje energii elektrycznej, której koszt przy jednym cyklu to około 60 groszy)
  • detergenty (biorąc pod uwagę środki czyszczące ze średniej półki jedno zmywanie ręczne kosztuje około 30 groszy, natomiast używanie zmywarki – około 42 groszy)

Dodatkowy koszt posiadania zmywarki może dotyczyć ewentualnych napraw. Jednak można tego uniknąć – wystarczy zadbać o to, aby urządzenie było regularnie czyszczone i konserwowane. Jednocześnie warto pamiętać o tym, iż analiza kosztów ręcznego i automatycznego zmywania naczyń w przekroju czasowym jest ściśle uzależnioną od częstotliwości zmywania. Zatem czy zakup zmywarki jest opłacalny, a jej koszt zostanie zwrócony? Według obliczeń może trwać to od kilku do nawet 15 lat. Ale co warto podkreślić – wygoda, czystość i wolny czas jest nie do przecenienia.


Jak wybrać zmywarkę? Na co zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki?

Każda osoba rozważająca zakup zmywarki zastanawia się, jak wybrać tą najlepszą. A jest to kwestia bardzo istotna, gdyż urządzenie będzie nam służyć przez co najmniej kilka następnych lat. Nie dziwi zatem fakt, iż niemal każdy ranking najlepszych zmywarek oprócz przedstawienia konkretnych modeli dodatkowo wskazuje na elementy, które powinny być brane pod uwagę podczas ewentualnego zakupu.

W tym przypadku warto zwrócić uwagę na podstawowe elementy:

  • rozmiar zmywarki (zmywarka 40, zmywarka 45 lub zmywarka 60), który decyduje o pojemności urządzenia
  • rodzaj zmywarki (zmywarki do zabudowy, zmywarki wolnostojące)
  • klasa energetyczna (od G – najmniej efektywnej do A – najbardziej efektywnej)
  • klasa zmywania (oznacza skuteczność zmywania naczyń – od najgorszej G do najlepszej A)
  • klasa suszenia (od najmniej skutecznej G do najskuteczniejszej A)
  • poziom hałasu (zmywarka do zabudowy pracuje znacznie ciszej niż zmywarka wolnostojąca)
  • programy zmywania (mogą być bardzo różnorodne i rozbudowane – w zależności od modelu i rodzaju urządzenia)
  • dodatkowe funkcje (które w znaczący sposób mogą ułatwić prace kuchenne)

Dodatkowo – na co także wskazuje niemal każdy ranking zmywarek do zabudowy lub wolnostojących – nie bez znaczenia jest wygląd urządzenia, jego cena czy czas gwarancji. Dlatego też przy wyborze zmywarki wszystkie wymienione wyżej cechy mają niebagatelne znaczenie. Na szczęście wybór jest tak duży, iż każdy znajdzie coś na miarę własnych oczekiwań.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać – 40, 45 czy 60?

Jednym z podstawowych kryteriów przy wyborze zmywarki jest jej rozmiar – od 40, poprzez 45 aż do 60 cm. Podane wartości określają nie tylko szerokość zmywarki, ale także jej pojemność – czyli jaką ilość naczyń umyje jeden cykl zmywania. W tym przypadku do wyboru są trzy rodzaje urządzeń:

Zmywarka 40 cm

Urządzenie posiadające 40 cm szerokości to najmniejszy sprzęt w tej klasie. Jej niewątpliwą zaletą jest niewielki rozmiar, który sprawia, iż zmywarka zajmuje mało miejsca – a tym samym zmieści się nawet w bardzo małej kuchni. Jednak tak mała zmywarka jest bardzo niepraktyczna, gdyż pomieści zaledwie kilka kompletów naczyń. Zmywarka wąska sprawdzi się w przypadku singli, młodych małżeństw lub rodzin często stołujących się na mieście. W każdym innym przypadku ta niezwykle mała zmywarka do naczyń może okazać się zupełnie nieprzydatna, a mówiąc konkretniej zupełnie niewydajna. I co warte podkreślenia – na rynku jest dostępna zarówno zmywarka do zabudowy 40 cm, jak zmywarka wolnostojąca 40 cm. Jak pokazuje niemal każdy ranking zmywarek do naczyń, wbrew pozorom, urządzenia o takiej szerokości cieszą się dość dużym zainteresowaniem.

Zmywarka 45 cm

Zmywarka o szerokości 45 cm umyje około 8 – 9 kompletów naczyń podczas jednego cyklu zmywania. Jest nieco większa od urządzenia o szerokości 40 cm, ale umycie w niej naczyń potrzebnych do przygotowania posiłku (na przykład garnka, żaroodpornej formy bądź patelni) lub wielu kompletów naczyń (na przykład po spotkaniu rodzinnym) może być dosyć kłopotliwe. Niemniej jednak jest to dobra alternatywa dla osób, które chcą posiadać zmywarkę nawet pomimo małego metrażu kuchni. Ranking zmywarek pod zabudowę i wolnostojących wskazuje, iż urządzenia o średniej szerokości mają sporą ilość zwolenników. Co więcej – ranking zmywarek 45 jest zazwyczaj dosyć obszerny (co świadczy o dużym zainteresowaniu takimi modelami).

Zmywarka 60 cm

Zmywarka o szerokości 60 cm to najrozsądniejszy wybór w przypadku 3 – osobowych lub większych rodzin. Ranking najlepszych zmywarek do zabudowy i wolnostojących wskazuje, iż to właśnie takie urządzenia znajdują się na czołowych miejscach. I trudno się temu dziwić – wszak zmywarki o szerokości 60 cm pomieszczą nie tylko co najmniej 10 kompletów naczyń, ale także duże garnki lub patelnie. Dodatkowo zmywarka 60 (wolnostojąca lub do zabudowy) umożliwia rzadsze włączanie, co powoduje mniejsze zużycie energii i wody. I chociaż sporo osób obawia się, iż zapełnienie tak dużej zmywarki wymaga dużej ilości naczyń, to bardzo łatwo można rozwiać ich wątpliwości – sporo nowoczesnych modeli posiada opcję mycia połowy wsadu, co bardzo skutecznie rozwiązuje ten problem.

Która z wymienionych rodzajów zmywarek jest najlepsza? Tutaj trudno o jednoznaczną odpowiedź, gdyż ewentualny wybór niemal zawsze jest bardzo spersonalizowany. Jedno jest pewne – ranking zmywarek wskazuje, iż zdecydowana większość kupujących zastanawia się nad pytaniem: zmywarka 45 czy 60 cm? Przed ostatecznym zakupem urządzenia warto rozważyć wszystkie zalety i wady każdej opcji.


Zmywarki – ranking niezawodności, czyli które parametry i funkcje są najbardziej istotne?

Jednym z podstawowych dylematów przy zakupie urządzenia do automatycznego mycia naczyń jest pytanie, jaką wybrać zmywarkę, aby była praktyczna, przydatna, funkcjonalna i niezawodna. A trzeba tu podkreślić, iż jest to niezwykle istotna kwestia, gdyż po pierwsze nie jest to tani sprzęt, a po drugie ma służyć przez co najmniej kilka lat. Dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na to, jakie parametry, programy i funkcje posiada dane urządzenie.

Parametry

Każda dobra zmywarka do naczyń powinna charakteryzować się określonymi parametrami, które w dużym stopniu decydują o jej jakości. W tym przypadku rankingi zmywarek wskazują, iż należy brać pod uwagę:

  • klasę energetyczną (im jest ona wyższa, tym niższe zużycie energii)
  • zużycie wody na jeden cykl mycia
  • skuteczność zmywania oraz suszenia (szczególnie przydatna w przypadku mocno zabrudzonych naczyń)
  • ochronę przed zalaniem (specjalny czujnik informujący o usterce lub nieszczelności)
  • poziom hałasu (ma to znaczenie przede wszystkim w małych pomieszczeniach)
  • blokadę niekontrolowanego otwarcia (niezwykle przydatna funkcja w sytuacji, gdy w pomieszczeniu znajdują się dzieci)
  • kontrolę zabrudzenia wody (co umożliwia jej mniejsze zużycie)

Dodatkowo warto zaopatrzyć się w zmywarkę posiadającą funkcję połowy wsadu. Taka opcja dostosowuje zużycie wody do załadunku (w tym przypadku niepełnego), co pozwala na kolejne oszczędności.

Programy

Wszystkie zmywarki do naczyń posiadają szereg różnorodnych programów umożliwiających dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb. Wśród tych najbardziej popularnych można wymienić:

  • mycie wstępne (sprawdzające się przy mocno zabrudzonych naczyniach, które wymagają wcześniejszego namaczania)
  • program intensywny (dwugodzinne mycie w wysokiej temperaturze)
  • bio (przeznaczony do naczyń delikatnych)
  • eco (program oszczędny, którego średni czas trwa około 35 minut)
  • ekspresowy (program służący do odświeżania naczyń)

Innym przydatnym programem jest wyparzanie, które może zastąpić funkcje sterylizatora. Taka zmywarko – wyparzarka to doskonały sposób na wyparzanie dziecięcych butelek.

Dodatkowe funkcje

Wiele dostępnych na rynku zmywarek do naczyń posiada wiele dodatkowych funkcji, które w znaczący sposób zwiększają komfort użytkowania urządzenia. Tutaj na uwagę zasługuje kilka z nich, między innymi:

  • opóźniony start (pozwalający na zaprogramowanie czasu rozpoczęcia mycia)
  • elektroniczny sensor (umożliwiający automatyczne wykrycie zabrudzenia i dobranie odpowiedniego programu)
  • wysuwana szuflada na sztućce
  • regulacja koszy (możliwość zmiany ich wysokości)

Niezwykle przydatną funkcją jest także panel z wyświetlaczem, który umożliwia proste i czytelne zarządzanie wszystkimi dostępnymi programami i funkcjami.

Które z wymienionych wyżej parametrów, programów i funkcji są najbardziej istotne? Otóż najważniejsze są odpowiednie parametry, które sprawiają, iż zmywarka będzie funkcjonalna i przede wszystkim oszczędna. Natomiast ilość i rodzaj programów oraz dodatkowe funkcje powinny być dobierane w zależności od indywidualnych upodobań i potrzeb.

Ranking zmywarek – najbardziej aktualne zestawienie najlepszych modeli

Ranking zmywarek i opinii o nich cieszy się bardzo dużą popularnością. Dzieje się tak dlatego, gdyż każda osoba przed zakupem takiego urządzenia chciałaby poznać jego zalety i ewentualne wady. Z tego powodu właśnie, zdecydowaliśmy się na stworzenie naszego, rzetelnego rankingu zmywarek we współpracy z Homelook.pl. W niniejszym rankingu, wymienione są najlepsze modele zmywarek w trzech kategoriach – nablatowe (zwane też kompaktowymi), wolnostojące i pod zabudowę.

Zmywarki kompaktowe ranking

Zmywarki kompaktowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca (na przykład w małej kuchni lub aneksie kuchennym). Do najbardziej popularnych urządzeń w tym segmencie można zaliczyć:

zmywarka Candy CDCP 8 E

  • zmywarka Candy CDCP 8 E (8 kompletów naczyń, 6 programów, 6 temperatur zmywania, klasa energetyczna A+)

zmywarka Bosch SKS51E22EU

  • zmywarka Bosch SKS51E22EU (6 kompletów naczyń, zużycie wody – 8 litrów, koszyk na sztućce)

Wszystkie wymienione wyżej zmywarki charakteryzują się niewielkimi gabarytami, wysokimi klasami energetycznymi oraz niewielkim zużyciem wody.

Zmywarki wolnostojące ranking

Zmywarki wolnostojące mają wielu zwolenników, a ich podstawową zaletą jest możliwość postawienia w dowolnym miejscu i zabranie jej wraz z przeprowadzką. Dodatkowo producenci nowoczesnych zmywarek wolnostojących projektują je w taki sposób, aby pasowały do większości wnętrz. Jednak nie są one pozbawione wad – w większości przypadków posiadają mniejszą ilość funkcji (niż zmywarki pod zabudowę), a konieczność dopasowywania frontu urządzenia do stylu kuchni powoduje, iż taki zakup nie jest prostym zadaniem. Mimo to cieszą się one stosunkowo dużą popularnością.

Ranking zmywarek wolnostojących zawiera kilka modeli, które charakteryzują się różną szerokością:

  1. Zmywarki wolnostojące 45 cm

zmywarka Electrolux ESF4513

  • zmywarka Electrolux ESF4513 (kilka programów zmywania – w tym intensywny i oszczędny, 9 kompletów naczyń, koszyk na sztućce, elektroniczny wyświetlacz, klasa energetyczna A+, klasa efektywności zmywania A, poziom hałasu 47 dB)

zmywarka Bosch SPS46II07E

  • zmywarka Bosch SPS46II07E (zmywarka Bosch z serii Silence Plus to urządzenie o klasie energetycznej A++, które charakteryzuje się wieloma programami i dodatkowymi funkcjami: automatyka zmywania, ochrona przed odciskami palców, podwójne ramię w górnym koszu, elektroniczna regeneracja, dokładne suszenie, pomocnik dozowania, wysoki poziom higieny, wymiennik ciepła, technika naprzemiennego mycia)

zmywarka Beko DFS05013S

  • zmywarka Beko DFS05013S (10 kompletów naczyń, 5 programów zmywania, klasa energetyczna A+, klasa suszenia A, zabezpieczenie przeciwwypływowe)

zmywarka Amica ZWM 468IED

  • zmywarka Amica ZWM 468IED (10 kompletów naczyń, szuflada na sztućce, poziom hałasu 45 dB, duża ilość programów, opóźnienie startu, oświetlenie wewnętrzne, sygnał końca pracy)
  1. Ranking zmywarek wolnostojących 60 cm

zmywarka Sharp QW-HX12F472S

  • zmywarka Sharp QW-HX12F472S (12 kompletów naczyń, klasa energetyczna A++, koszyk na sztućce, opcja załadunku częściowego, program intensywny, oszczędny i ekspresowy, opóźnienie rozpoczęcia pracy, czujnik zabrudzenia wody)

zmywarka Electrolux ESF5445LOX

  • zmywarka Electrolux ESF5445LOX (13 kompletów naczyń, klasa energetyczna A+++, program szkło, program intensywny, program szybki oraz AutoFlex, technologia Sensor Control, Time Manager oraz AirDry)

Ranking zmywarek wolnostojących uzupełniają mniej popularne modele (na przykład zmywarka LG lub zmywarka Indesit), które także można zakupić w dwóch rozmiarach – 45 i 60.

Zmywarki do zabudowy ranking

Innym rodzajem popularnych urządzeń do zmywania naczyń są zmywarki pod zabudowę. Ten segment sprzętu AGD rozwija się bardzo intensywnie, proponując swoim klientom coraz nowocześniejsze rozwiązania. Zmywarka pod zabudowę to jedno z najlepszych rozwiązań do kuchni. Dlaczego? Otóż jej podstawową zaletą jest możliwość ukrycia – zabudowa zmywarki jest dyskretna i nie rzuca się w oczy (dzięki czemu doskonale wkomponowuje się w wystrój pomieszczenia kuchennego). Dodatkowo urządzenia pod zabudowę posiadają wiele przydatnych funkcji, umożliwiają dopasowanie frontu do szafek i oznaczają się dużą elegancją. I chociaż taki sprzęt wymaga odpowiedzi na wiele pytań (na przykład jak zabudować zmywarkę, jaka powinna być wysokość zmywarki do zabudowy lub jakie dokładnie wymiary ma zmywarka do zabudowy 45 lub 60), to jednak  ten rodzaj cieszy się dużo większym zainteresowaniem niż zmywarki wolnostojące. Zatem jaka zmywarka do zabudowy 45 lub 60 będzie najlepsza? Oto kilka propozycji.

  1. Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm

zmywarka HOTPOINT LSTB4B01EU

  • zmywarka HOTPOINT LSTB4B01EU (10 kompletów naczyń, klasa energetyczna A+, 4 programy zmywania, wyświetlacz LCD)

zmywarka Whirlpool ADG 301

  • zmywarka Whirlpool ADG 301 (Whirlpool to zmywarka o następujących cechach: 10 kompletów naczyń, klasa energetyczna A+, poziom hałasu 49 dB, opóźnienie startu, wysoka efektywność mycia i suszenia)
  1. Zmywarka 60 cm ranking

zmywarka do zabudowy Samsung DW60M6050SS

  • zmywarka do zabudowy Samsung DW60M6050SS (zmywarka Samsung to 14 kompletów naczyń, poziom hałasu 44 dB, szuflada na sztućce, duża ilość programów – w tym delikatny, ekspresowy, ekonomiczny, funkcja dezynfekcji, zmywanie strefowe, suszenie kondensacyjne)

zmywarka Bosch 60 SMV46KX00E

  • zmywarka Bosch 60 SMV46KX00E (zmywarka do zabudowy Bosch charakteryzuje się pojemnością 13 kompletów naczyń, klasą energetyczną A++, funkcją wykrywania plam opóźnieniem startu, trzecią szufladą i wieloma dodatkowymi funkcjami)

zmywarka Siemens SN636X01GE

  • zmywarka Siemens SN636X01GE (12 kompletów naczyń, program do czyszczenia zmywarki, ekspresowy cykl mycia, wygodna regulacja wysokości, klasa energetyczna A++, funkcja wzmacniania działania detergentów)

Pozostałe zmywarki Bosh do zabudowy, które znalazły się w rankingu to między innymi: zmywarka Bosh 45 o numerze SPV44IX00E czy zmywarka Bosh 45 do zabudowy o numerze SPV25CX00E. Dobra zmywarka do zabudowy 45 to także zmywarka Hotpoint Ariston, Samsung lub Amica. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku zmywarek o szerokości 60 cm – zmywarka do zabudowy 60 cm to także najczęściej wyrób firmy Amica, Samsung, Beco lub Whirlpool.

Zmywarki do mycia naczyń to coraz popularniejsze urządzenia, które zdobywają szerokie grono zwolenników. Duży wybór sprzętów sprawia, iż każda zainteresowana zakupem osoba może wybrać urządzenie dostosowane do potrzeb, upodobań czy możliwości finansowych (i to bez względu na to, czy jest to zmywarka 60 do zabudowy lub wolnostojąca czy też zmywarka 45 (także do zabudowy lub nie). Rankingi najlepszych i najpopularniejszych zmywarek wskazują, iż oba rodzaje cieszą się dużym zainteresowaniem (z większym wskazaniem na te do zabudowy). A jaka zmywarka do zabudowy 45 lub 60 sprawdzi się najlepiej? Tutaj warto posiłkować się zestawieniami i opiniami innych osób, a przede wszystkim profesjonalnych magazynów. Tego typu dane można odnaleźć na dedykowanej stronie Homelook.pl – https://homelook.pl/zmywarka-do-zabudowy-jaka-wybrac-ranking-zmywarek-2019/. Pod linkiem znajduje się ranking najlepszych zmywarek do zabudowy. Opublikowane zestawienie nie tylko przedstawia najpopularniejsze modele zmywarek, ale także opisuje ich największe zalety (i ewentualne mankamenty). Niech zakup wymarzonej zmywarki stanie się faktem!

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...