Jaki mikser ręczny najlepszy do kuchni? Ranking październik 2022

Mikser ręczny ułatwia pracę pani domu – szczególnie polecane są miksery ręczne z misą. Takie urządzenie szybko rozdrobni lub wymiesza odpowiednio składniki. Pani domu oszczędzi czas oraz energię. w sprzedaży urządzeń jest sporo, ale nie każde z nich to dobry mikser.

mikser ręczny KENWOOD HM220
mikser ręczny KENWOOD HM220

Kuchenny mikser ręczny powinien być wytrzymały, poręczny, praktyczny w użytkowaniu, z gwarancją oraz wieloma przydatnymi funkcjami.


Istotne parametry mikserów ręcznych

Do częstej pracy w kuchni dobry będzie mikser ręczny z misą – jest to tak zwany mikser planetarny. Jest to model wszechstronny, oferujący doskonałe miksowanie, mieszanie oraz ubijanie.

Mikser z misą obrotową samodzielnie przetwarza składniki, a my w zasadzie tylko czekamy na efekt jego pracy. Szybko, bez ociągania się, zgodnie z naszymi indywidualnymi potrzebami. Moc około 500 W świadczy o tym, że taki mikser do zastosować domowych będzie dobry i spełni swoją rolę, sprawdzi się doskonale w kuchni.

Z pewnością przyda nam się funkcja turbo, czyli maksymalne przyśpieszenie na bardzo krótki czas. Takie działanie to doskonałe wsparcie dla każdej osoby pracującej w kuchni.


Tani mikser ręczny – RANKING wg ceny

Zestawienie TOP 7 chętnie kupowanych ręcznych mikserów na podstawie ceny. Ranking jest posortowany od produktu najtańszego, ponadto staramy się go aktualizować na bieżąco.


Mikser ręczny z misą obrotową – dlaczego warto?

Samo określenie jest nieco nieprecyzyjne. Tego rodzaju miksery to nic innego jak roboty planetarne, które z automatu posiadają wbudowane miejsce na misę obrotową. Z tego urządzenia natomiast możemy zdemontować mikser, gdy potrzebujemy na szybko sprzętu do ręcznego zmiksowania lub ubijania.

Na co zatem zwrócić uwagę wybierając ten typ sprzętu kuchennego?

  • poziom hałasu – cicha praca z pewnością będzie atutem miksera. Pamiętajmy, że generowany hałas jest w dużej mierze uzależniony od trybu pracy robota, którą wybierzemy;
  • regulacja prędkości obrotowej – powinna być w możliwie jak największym zakresie, aby ją dostosowywać do rodzaju miksowanych produktów;
  • stojak – dołączony do misy obrotowej zapewnia jej stabilność podczas pracy miksera;
  • wybór trybu pracy – w dobrych mikserach istnieje możliwość wyboru chociażby pracy pulsacyjnej, którą sprzęt wykona tylko w momencie naciskania przycisku, a także pracy turbo na potrzeby ciężkich prac;
  • czystość sprzętu – wymienne końcówki miksera musimy umyć po pracy, warto wybrać taki model, w przypadku którego można je oczyścić także w zmywarkach. Czyszczenie elementów z elektryką należy wykonywać oczywiście bardzo ostrożnie (obudowę można oczyścić mokrą szmatką), samą misę z kolei można z reguły spokojnie czyścić w zmywarce;
  • odpowiednia do przeznaczenia moc – do naszej kuchni wybierajmy mikser z mocniejszym silnikiem, dzięki czemu w żaden sposób nie będziemy ograniczani.

Jaka moc miksera ręcznego?

Jeżeli poszukujemy sprzętu tylko i wyłącznie do ręcznego mieszania oraz ubijania składników, wówczas nie będzie nam potrzebna moc dedykowana bardziej dla sprzętów stacjonarnych. Najsłabsze modele posiadają moc rzędu 100-150W, co pozwoli na dość sprawne blendowanie miękkich owoców, warzyw, małego ciasta itp. Przede wszystkim możemy robić to, co przygotujemy w miarę szybko, nie musząc męczyć się miksowaniem składników przez kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, bo to zrobi za nas z powodzeniem wersja stacjonarna wyposażona w misę.

Poszukując ręcznego miksera na potrzeby przygotowań ciast o większej gramaturze, wówczas powinniśmy wybrać model z górnego przedziału mocy – najlepiej powyżej 400W. Taka moc urządzenia powinna być wystarczająca do sprawnej pracy w naszej kuchni.

Należy oczywiście pamiętać, że lepsze jakościowo miksery posiadające większą moc są z reguły odpowiednio droższe – tutaj musimy przygotować się na wydatek rzędu przynajmniej w granicach 500W. Elementem decydującym o cenie danego sprzętu są również dostępne funkcje oraz możliwości zakresu regulacji prędkości.


Funkcje i udogodnienia mikserów ręcznych

Klasyczny model miksera ręcznego składa się z korpusu oraz końcówek do mieszania, ubijania i ucierania. Miksery ręczne zapewniają kilka różnych prędkości pracy, które można wybrać dowolnie w zależności od pracy jaka powinna zostać wykonana.

  • Funkcja mieszania. Końcówki do mieszania służą od wyrobienia ciast kruchych i typu drożdżowego. Dzięki mikserowi ręcznemu można dokładnie wymieszać składniki, których nie należy w żaden sposób zgniatać. Funkcje mieszania wykorzystywane są także w przypadku przygotowania sałatek wieloowocowych.
  • Funkcja ubijania. Końcówki do ubijania są najbardziej uniwersalne. Służą do wyrabiania ciast, ale także mieszania. Funkcje mieszania szczególnie przydatne są przy sałatkach z drobnych warzyw. Funkcje ubijania na wyższych obrotach przeznaczone są do ubijania śmietany oraz piany z białek.
  • Funkcja ucierania. Końcówki do ucierania służą do wyrobu sosów oraz ciast ucieranych. Funkcje ucierania na wysokich obrotach stosuje się przeważnie do przygotowania sosów.

Tani mikser ręczny – RANKING wg ceny

Zestawienie TOP 7 chętnie kupowanych ręcznych mikserów na podstawie ceny. Ranking jest posortowany od produktu najtańszego, ponadto staramy się go aktualizować na bieżąco.


Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...