Jaki piec do pizzy kupić? Ranking październik 2022

Okazuje się, że wybór odpowiedniego pieca do pizzy może stanowić niełatwe zadanie, a przecież od niego zależy to, czy nasza pizza będzie smaczna i równomiernie upieczona.

Dodatkowy problem pojawia się w momencie, kiedy nie dysponujemy zbyt ustawnym lokalne, a gabaryty pieca mogą stanowić istotną przeszkodę. Jak więc wybrać odpowiedni piec do pizzy?


Gastronomiczne Piece do pizzy ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych gastronomicznych pieców do przygotowywania pizzy. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Rodzaj zasilania pieca

Pierwszym kryterium, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego pieca do pizzy, jest rodzaj jego zasilania. Otóż możemy wyróżnić piece:

  • gazowe,
  • opalane drewnem,
  • elektryczne.

Wszystkie z tych modeli dostępne są na polskim rynku. Oczywiście jednymi z najpopularniejszych, a zarazem najprostszych w obsłudze są piece dysponujące zasilaniem elektrycznym. Są one również niezwykle funkcjonalne, gdyż mają nieprzerwalne stabilne podpięcie do gniazdka elektrycznego, a to jest równoznaczne z tym, że szybko i skutecznie, będzie można w nich upiec pyszną pizzę.

Co więcej, piece elektryczne są również o wiele tańsze niż pozostałe wymienione rodzaje pieców, dodatkowo mogą one zapewnić regularną i pełną powtarzalność wypieku, co niestety nie jest możliwe w piecach gazowych, gdyż gaz jest niezwykle kaloryczny. Warto także zwrócić uwagę na ilość grzałek, którymi dysponuje piec, gdyż będzie to gwarancją dobrze wypieczonej pizzy.


Odpowiednia wielkość

Wspomnieliśmy już, że niektóre lokale nie są zbyt ustawne, a być może nawet nie dysponują odpowiednim metrażem, by móc wstawić tam ogromny, wielokomorowy piec do pizzy. Jednak nie oznacza to, że mamy kompletnie związane ręce. Na rynku bowiem piece do pizzy występują w różnych rozmiarach, a także każdy z nich ma do zaoferowania inne parametry techniczne.

Przed samym zakupem pieca do pizzy, zaplanujmy więc jego odpowiednie ustawienie w pomieszczeniu, a także zmierzmy dokładnie przestrzeń, w której chcemy go ustawić. Pamiętajmy, że wybranie zbyt wielkich gabarytów pieca, do lokalu, który nie oferuje takich możliwości przestrzennych, może znacznie utrudnić jego obsługę. Nie zapomnijmy, że większość pieców wymaga zachowania odstępu od ścian pomieszczenia, by zminimalizować ryzyko pożaru i zapewnić urządzeniu odpowiednie chłodzenie.


Płyta szamotowa

W tym momencie wydaje się, że mówimy o czymś oczywistym. Płyta szamotowa jest praktycznie wyposażeniem każdego pieca do pizzy. Praktycznie, bo okazuje się, że na rynku wciąż dostępne są modele, które takowej płyty nie posiadają. Zwykle są one również o wiele tańsze, nie mniej jednak wybór modelu ze względu na cenę, a nie podstawowe elementy, może okazać się prawdziwym niewypałem.

Płyta szamotowa jest bardzo istotnym elementem ogniotrwałym pieca do pizzy. Zapewnia ona akumulację ciepła i jest odporna na temperaturowe szoki. Dodatkowo dzięki niej będziemy mogli równomiernie wypiec pizzę na całej powierzchni.

Coraz więcej modeli oferuje również boczne ściany i górną część komory, która również wyłożona jest szamotem. Nie tylko zapewni to lepsze efekty, ale także zmniejszy koszt eksploatacji urządzenia. Płyty szamotowe oddają ciepło dość wolno, co zapewnia stabilną temperaturę w komorze pieca. Możemy wybrać piece z płytą szamotową zarówno jedno, jak i dwupoziomowe.


Dodatkowe akcesoria

Piec do pizzy powinien być przede wszystkim bezpieczny i prosty w obsłudze, by osoby zajmujące się przygotowywaniem pizzy mogły należycie wykonywać swoją pracę. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy piec jest wyposażony w dodatkowe wewnętrzne oświetlenie, a także termoochronną szybę przy drzwiach, dzięki której będzie można spokojnie doglądać wypieku, a jednocześnie uniknąć poparzeń.

Kolejną istotną kwestią są akcesoria dodatkowe, które warto kupić wraz z piecem. Niektóre modele oferują w zestawie pakiet blach do pizzy o różnych rozmiarach, które idealnie będą mieścić się do wnętrza, a także łopatki, które ułatwią wyjmowanie, a także wkładanie pizzy do pieca.

Warto także sprawdzić, czy w zestawie jest również specjalny stojak do pieca, na którym będzie go można odpowiednio ustawić i dopasować wysokość tak, by pieczenie pizzy było jeszcze łatwiejsze.


Domowe Piece do pizzy ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych domowych pieców do przygotowywania pizzy. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...