Jaki ryżowar najlepiej wybrać? Co brać pod uwagę przy zakupie? Ranking październik 2022

Nie da się ukryć, że dla wielu z nas przyrządzanie ryżu może stanowić prawdziwe wyzwanie. Kto z nas może sobie wyobrazić przyrządzanie smacznych dań, kuchni całego świata, bez dodatku w postaci ryżu?

Jaki ryżowar kupić? Poradnik i Ranking parowarów do gotowania ryżu
Jaki ryżowar kupić? Poradnik i Ranking parowarów do gotowania ryżu

Ryż możemy zakupić zarówno w torebkach jak i luźno w opakowaniu, nie mniej często jednak jego czas gotowania sprawia wiele problemów. Zdarzyło się nam pewnie nie raz rozgotować ryż lub wręcz przeciwnie – podać go w formie niedogotowanej.

Rozwiązaniem takich właśnie problemów może być wspomniany już ryżowar. Dlaczego warto go kupić i jaki wybrać?


Dlaczego warto kupić ryżowar?

Ryż to niezwykle popularny dodatek do wielu dań. Wykorzystuje się go zarówno w kuchni indyjskiej, meksykańskiej, a coraz częściej również i w polskiej. Nie mniej jednak, przygotowanie ryżu w odpowiedni sposób, pozwoli wydobyć jego największe walory smakowe. Właśnie w tym celu powinniśmy zaopatrzyć się w ryżowar.

Łatwo można się domyślić, że urządzenie to jest dedykowane właśnie do tego, by móc odpowiednio przygotować ryż- uniknąć jego przypalenia, a także niedogotowania. Zwykle samo urządzenie jakim jest ryżowar jest umieszczany w kategorii garnków, a także patelni elektrycznych, tuż obok szybkowarów czy wolnowarów. Znajdziemy go pod postacią garnka z pokrywą, który ma wbudowany system grzewczy. Sterowanie zwykle jest możliwie dzięki pokrętłom lub przyciskom.

Dzięki ryżowarowi gotowanie ryżu będzie nie tylko wygodne, ale także i ekonomiczne. Unikniemy ewentualnego rozgotowania czy też niedogotowania, bez konieczności kontroli tego co dzieje się w jego wnętrzu. Możemy dzięki niemu nastawić odpowiednie parametry gotowania, a następnie spokojnie wrócić gdy ryż będzie gotowy. Nie mniej jednak nie każdy ryżowar jest narzędziem stworzonym właśnie dla nas. Rynek dysponuje wieloma urządzeniami, które różnią się między sobą przede wszystkim parametrami.


Zwróć uwagę na moc urządzenia

Moc urządzenia to decydujący parametr nie tylko ryżowarów, ale także wszystkich innych urządzeń. Dobrze jest więc w pierwszej kolejności, właśnie ten parametr wziąć pod uwagę. Będzie miał on decydujący wpływ na to, jak szybko nagrzeje się parownik do ryżu, ale dodatkowo także na to, jaką maksymalną temperaturę będzie on mógł osiągnąć.

Jeśli więc zależy nam na sprzęcie, który nie tylko idealnie ugotuje ryż, ale przede wszystkim zrobi to szybko, warto skupić się na tych urządzeniach, które mają około 1000 W mocy. W przypadku, kiedy nie zależy nam tak bardzo na czasie, możemy zwrócić uwagę na modele o mocy od 300 do 900 W.


Pojemność ryżowaru

Pojemność ryżowaru jest parametrem nie mniej istotnym niż jego moc. Pojemność urządzenia, powinniśmy dopasować przede wszystkim do naszych potrzeb i własnych preferencji. Oferta pojemnościowa ryżowarów jest nad wyraz zróżnicowana. Nie mniej jednak jest to swoista informacja o tym, ile wody i ile ryżu zmieści się w parowarze do ryżu.

Z łatwością znajdziemy modele, które ugotują idealne porcje ryżu dla jednej osoby, a także takie, które uporają się z porcją ryżu dla całej rodziny. Zwykle możemy wybierać w przedziale od 0,6 do 5 litrów.


Funkcje

Oczywiście kluczową funkcją ryżowaru ma być idealne przygotowanie ryżu, tak by zachował on swoje walory smakowe. Jednak przy zakupie, warto także zwrócić uwagę na kilka funkcji dodatkowych, które to przygotowanie ryżu mogą znacznie ułatwić.

  • Okazuje się, że niektóre modele mogą poza gotowaniem stale utrzymywać temperaturę już ugotowanego ryżu, dzięki czemu pozostanie on ciepły przez długi czas.
  • Dodatkowo może on być wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania, a także może umożliwić smażenie i gotowanie na parze.

Obudowa parowaru do ryżu

Kolejnym istotnym elementem, jest sama obudowa urządzenia. Nie jest tajemnicą, że obudowa, może znacznie przedłużyć żywotność urządzenia, a także zwiększyć bezpieczeństwo jego użytkowania. Zwróćmy więc uwagę, czy ryżowar jest wyposażony w termoizolowaną obudowę.

Dodatkowo warto sprawdzić, czy dysponuje on elementami ze stali nierdzewnej, co jest kluczowe w przypadku tych partii, które są najbardziej eksploatowane.


Ryżowary ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych parowarów do gotowania ryżu. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...