Jakie radio kuchenne warto kupić?

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy bardzo wiele czasu i m.in. z tego względu decydujemy się na zakup radia do kuchni. Jednak czy wiemy na jakie radio się zdecydować? Poniżej podpowiadamy, jakie są rodzaje odbiorników radiowych i co warto brać pod uwagę przy zakupie.

cyfrowe radio kuchenne IR1450WE z obsługą internetu
cyfrowe radio kuchenne IR1450WE z obsługą internetu

Kupujemy radioodbiornik kuchenny – czym się kierować?

  1. Na co zwrócić uwagę kupując radio do kuchni?
  2. Radio kuchenne podwieszane

Na co zwrócić uwagę kupując radio do kuchni?

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym panują niekorzystne warunki dla sprzętu elektronicznego – wilgotne powietrze, obłoki pary, a nawet drobinki tłuszczu. Dlatego wybierając radio kuchenne warto pamiętać o tym, aby było ono odporne na te czynniki. W tym celu można sprawdzić normę IP jaką posiada radio oraz jakość jego wykonania. Wybierając solidnie skonstruowane radio będziemy mieć pewność, że posłuży nam przez kilka dobrych lat.

Kupując radio kuchenne zwróćmy także uwagę na sposób jego zasilania – jeżeli mamy problem z dostępnością gniazdek w kuchni, warto zastanowić się nad odbiornikiem zasilanym akumulatorem lub bateriami.

Przed zakupem odbiornika radiowego powinniśmy też zastanowić się nad tym, czy ma być on cyfrowy czy też analogowy. Nowy radioodbiornik do kuchni powinien także obsługiwać większość fal – nie tylko FM, ale również AM MW, AM LW.


Radio kuchenne podwieszane

Podwieszane radia do kuchni to niewielkie, praktyczne urządzenia do zamontowania na spodzie szafki kuchennej. Ze względu na ich zastosowanie, głośnik został zamontowany od spodu obudowy. Radia te mają zwykle neutralny design pasujący do wnętrza każdej kuchni.

Dlaczego akurat radio podwieszane?

Podwieszane radio kuchenne to najbardziej praktyczne rozwiązanie. W większości mieszkań kuchnie mają niewielką powierzchnię, w której liczy się każdy wolny kawałek przestrzeni. Radia te, tak jak inne sprzęty elektroniczne dzielą się na lepsze i gorsze. Niektóre modele mają ograniczone możliwości w porównaniu ze zwykłym radioodbiornikiem, niektóre nie odbiegają im jednak ani trochę.

Decydując się na zakup podwieszanego radia do kuchni, warto zwrócić uwagę na następujące funkcje takie jak np.:

  • czytelny wyświetlacz z zegarem,
  • zapisywanie stacji,
  • timer,
  • alarm,
  • złącze USB do odtwarzania muzyki z pendrive’a,
  • złącze AUX input do odtwarzania muzyki np. ze smartfona.

Dwie ostatnie funkcje są bardzo przydatne dla fanów określonego gatunku muzyki.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...