Jakie radio kuchenne warto kupić? Ranking październik 2022

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy bardzo wiele czasu i m.in. z tego względu decydujemy się na zakup radia do kuchni. Jednak czy wiemy na jakie radio się zdecydować? Poniżej podpowiadamy, jakie są rodzaje odbiorników radiowych i co warto brać pod uwagę przy zakupie.

cyfrowe radio kuchenne IR1450WE z obsługą internetu
cyfrowe radio kuchenne IR1450WE z obsługą internetu

Na co zwrócić uwagę kupując radio do kuchni?

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym panują niekorzystne warunki dla sprzętu elektronicznego – wilgotne powietrze, obłoki pary, a nawet drobinki tłuszczu. Dlatego wybierając radio kuchenne warto pamiętać o tym, aby było ono odporne na te czynniki. W tym celu można sprawdzić normę IP jaką posiada radio oraz jakość jego wykonania. Wybierając solidnie skonstruowane radio będziemy mieć pewność, że posłuży nam przez kilka dobrych lat.

Kupując radio kuchenne zwróćmy także uwagę na sposób jego zasilania – jeżeli mamy problem z dostępnością gniazdek w kuchni, warto zastanowić się nad odbiornikiem zasilanym akumulatorem lub bateriami.

Przed zakupem odbiornika radiowego powinniśmy też zastanowić się nad tym, czy ma być on cyfrowy czy też analogowy. Nowy radioodbiornik do kuchni powinien także obsługiwać większość fal – nie tylko FM, ale również AM MW, AM LW.


Radia do kuchni – RANKING wg ceny

Zestawienie TOP 6 chętnie kupowanych radiów kuchennych na podstawie ceny. Ranking jest posortowany od produktu najtańszego, z bieżącą aktualizacją pozycji. Kwota kilkudziesięciu zł pozwala na zakup radioodbiornika analogowego lub prostej wersji cyfrowej.


Radio kuchenne podwieszane

Podwieszane radia do kuchni to niewielkie, praktyczne urządzenia do zamontowania na spodzie szafki kuchennej. Ze względu na ich zastosowanie, głośnik został zamontowany od spodu obudowy. Radia te mają zwykle neutralny design pasujący do wnętrza każdej kuchni.

Dlaczego akurat radio podwieszane?

Podwieszane radio kuchenne to najbardziej praktyczne rozwiązanie. W większości mieszkań kuchnie mają niewielką powierzchnię, w której liczy się każdy wolny kawałek przestrzeni. Radia te, tak jak inne sprzęty elektroniczne dzielą się na lepsze i gorsze. Niektóre modele mają ograniczone możliwości w porównaniu ze zwykłym radioodbiornikiem, niektóre nie odbiegają im jednak ani trochę.

Decydując się na zakup podwieszanego radia do kuchni, warto zwrócić uwagę na następujące funkcje takie jak np.:

 • czytelny wyświetlacz z zegarem,
 • zapisywanie stacji,
 • timer,
 • alarm,
 • złącze USB do odtwarzania muzyki z pendrive’a,
 • złącze AUX input do odtwarzania muzyki np. ze smartfona.

Dwie ostatnie funkcje są bardzo przydatne dla fanów określonego gatunku muzyki.


Jak działa radio internetowe?

Radio stało się nieodłącznym elementem codziennego życia. Korzystamy z niego podczas podróży czy podczas wykonywania codziennych obowiązków. Dzięki ogromnemu wyborowi stacji, każdy znajdzie coś dla siebie. A w jaki sposób działa radio internetowe?

Radio internetowe jest obecnie jednym z najpopularniejszych modeli, wykorzystywanych przez miliony użytkowników na całym świecie. Trafia do nas za pośrednictwem łącza telekomunikacyjnego, po uprzednim wybraniu odpowiedniego nadawcy. Radio tradycyjne działa dzięki odbieraniu częstotliwości FM – każdy kto znajdzie się w jej zasięgu, będzie mógł odebrać daną stację. W przypadku jego internetowego odpowiednika odbiorcą będzie tylko ten słuchacz, który otworzy dany strumień. Nadawca wysyła konkretnemu użytkownikowi ciąg danych.

Radio internetowe musi dotrzeć do szerokiego grona użytkowników wraz ze swoim sygnałem. Często z powodu przeciążenia, czyli osiągnięcia maksymalnej ilości słuchaczy serwery stają się przeciążone, a w oknie przeglądarki może pojawiać się błąd. Jednak wraz z pracami modernizacyjnymi, udaje się praktycznie całkowicie wyeliminować ten problem. Chcąc zagwarantować wysoką jakość, użytkownicy wymieniają dane na zasadzie peer-to-peer. W ten sposób komputery słuchaczy mogą wymieniać się strumieniem nadawcy. Niezbędne jest do tego szybkie łącze internetowe, by nie utracić efektywności. W przeciwnym razie transmisja będzie docierała z opóźnieniem lub będzie niewyraźna.


Radia kuchenne RANKING

Zestawienie TOP 6 najchętniej kupowanych radioodbiorników do kuchni w oparciu o porównywarki cenowe. Ranking odświeżamy cyklicznie. Wśród poniższych propozycji dominują radia cyfrowe, z elektronicznym wyświetlaczem oraz przyciskami sterującymi poszczególnymi funkcjami.


Jak szukali użytkownicy?

 • radia kuchenne podwieszane ranking
 • radio do kuchni
 • dobre radio do kuchni
 • radio podwieszane kuchenne
 • radio kuchenne podwieszane z wyjściem na głośniki
 • radio kuchenne podwieszane opinie
 • radio kuchenne podwieszane
 • radio jakie kupic
 • radio internetowe odbiornik ranking
 • ranking radia kuchenne

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...