Lodówka do 4000 zł Ranking październik 2022

Wybór konkretnego rodzaju i tym samym modelu lodówki zależy od wielu czynników. Zakres możliwych opcji jest jednak najczęściej skorelowany z ilości miejsca, jakie posiadamy w przestrzeni kuchennej, dostępnymi funduszami na ten cel, a także zapotrzebowaniem na codzienne artykuły spożywcze. Czego zatem możemy się spodziewać po lodówce w cenie do 4000 zł? Na jakie udogodnienia możemy sobie pozwolić dysponując takim budżetem?

lodówki do 4000 zł

W cenie do 4000 złotych można już znaleźć lodówkę posiadającą takie elementy, jak chociażby:

 • kostkarka do lodu (bardzo rzadko),
 • dozownik wody,
 • system no frost,
 • klasę energetyczną A++ lub wyższą A+++, lub wg nowszej – C lub D,
 • oświetlenie led,
 • zbiornik na wodę.

Jaką dobrą lodówkę kupić w cenie do 4000 zł

Przy wyborze konkretnego sprzętu ważna jest również pojemność całkowita urządzenia (zarówno zamrażarki, jak i samej chłodziarki), alarm otwartych drzwi, blokada przed dzieckiem, system Multi Air Flow, no frost, gabaryty samej lodówki (w zależności od ilości miejsca w mieszkaniu możemy się zdecydować na lodówkę do zabudowy lub wolnostojącą).

Najtańsze lodówki typu side by side posiadające podwójne drzwi i mające często na wyposażeniu kostkarkę można kupić już za 2500-3000 złotych, najdroższe modele kosztują ponad 10 000 złotych. Minusem tego typu rozwiązania jest większe zużycie energii.


Lodówki do 4000 zł, do zabudowy RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych lodówek do zabudowy do kwoty 4000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Lodówki na stałe przyłączane do wody wymagają używania specjalnych filtrów, które wymienia się co pół roku, a cena takiego filtra jest dość wysoka i wynosi z reguły ponad 100 zł. Kostkarka może być zainstalowana na drzwiczkach lodówki, można też zainstalować ją na drzwiczkach lodówki, niekiedy kostkarka i kruszarka są połączone w jedno. Na tego typu modele trzeba z reguły wydać przynajmniej 3000 zł.

Polecamy również poradnik => Jak wybrać tanią lodówkę do 1000 zł?

Funkcja No Frost uwalnia zamrażalnik od lodu, przez co usuwana jest wilgoć. Im wyższa klasa energetyczna, tym mniejsze zużycie energii.

Wśród lodówek do 4000 zł można znaleźć produkty takich marek, jak chociażby Gorenje, Beko, Bosch, Electrolux, Samsung, Liebherr, Siemens, Smeg czy też Whirlpool.

Kolorystyka samej lodówki odgrywa raczej drugorzędną rolę, jednakże warto brać ją pod uwagę, aby zachować spójny styl aranżacji przestrzeni kuchennej. Najbardziej uniwersalnym kolorem, i zarazem najczęściej spotykanym, jest oczywiście biały, sporo też osób decyduje się na srebrną lodówkę, swoich zwolenników znajduje także barwa czarna. W modelach stylizowanych na vintage lub retro chętnie wybierane są nieco żywsze i kontrastujące barwy, jak chociażby brązowy, czerwony czy też pomarańczowy.

Lodówka w cenie do 4000 zł to już na tyle pojemny sprzęt, który sprosta wymaganiom nawet bardzo dużej rodziny. Przy wyborze konkretnego modelu sprawdzajmy pojemność zarówno samej chłodziarki, jak i zamrażarki.


Kryteria wyboru lodówki do 4000 zł

 • zużycie energii – w tym przedziale cenowym raczej standardem są lodówki dysponujące klasą energetyczną A, natomiast różnice między skrajnymi A+ (najniższa z A) a A+++ (najwyższa z A – najoszczędniejsza) lub C i D (nowe oznaczenie klas energetycznych, gdzie obecnie produkowane lodówki mają najwyższą klasę energetyczną co najwyżej C) sięgają mniej więcej 20% mniejszego zużycia energii;
 • zamrażalnik – w przypadku dolnego zamrażalnika mamy wygodniejszy dostęp do produktów, przy wariancie zamrażalnika górnego chłodziarka dysponuje z reguły większą pojemnością. Przy wysokich lodówkach wyciąganie produktów z zamrażalnika umieszczonego na górze bywa mocno kłopotliwe. Istnieje również możliwość osobnego umieszczenia chłodziarki i zamrażalnika, musimy jednak dysponować odpowiednią przestrzenią;
 • poziom hałasu – w tym przedziale cenowym spokojnie znajdziemy cichą lodówkę, pracującą na poziomie poniżej 40 dB;
 • do zabudowy lub wolnostojąca – pierwszy wariant jest dużo droższy, zajmuje więcej miejsca, jednak elegancko komponuje się z zabudową; z kolei wolnostojący typ możemy dowolnie przestawiać, jest bardziej przystępny cenowo oraz ma większą pojemność;
 • agregaty i termostaty – zasada jest bardzo prosta: w przypadku dwóch agregatów chłodziarka i zamrażalnik pracują oddzielnie, natomiast na jednym agregacie urządzenia te pracują jednocześnie; z kolei osobne termostaty pozwalają na indywidualne i niezależne sterowanie temperaturą, natomiast opcje z dwoma agregatami i termostatami oczywiście są droższe w eksploatacji;
 • obecność dodatkowych systemów i funkcji – przydadzą się wspomniane już rozwiązanie takie jak no frost, powłoka antybakteryjna, wyświetlacz LCD z wygodnym programatorem, kostkarka i dozownik wody, opcja samorozmrażania;
 • ilość drzwi – największą popularnością cieszą się oczywiście lodówki jednodrzwiowe, z kolei lodówki side by side są typem dwudrzwiowym dysponującym największą pojemnością; tradycyjne wersje dwudrzwiowe posiadają osobno chłodziarkę oraz zamrażalnik;
 • otwieranie drzwi – najczęściej odbywa się ono w prawą stronę, jednakże ten wariant należy rozpatrzyć indywidualnie według zagospodarowania przestrzeni kuchennej i własnej wygody.

Lodówki do 4000 zł, wolnostojące ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych lodówek wolnostojących do kwoty 4000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Podsumowanie

Dobra lodówka do 4000 zł powinna być przede wszystkim pojemna, oferować szereg przydatnych funkcji (chociażby komora zero, no frost itp.) oraz rozwiązań we wnętrzu (półeczki, szuflady), a także pozwalać na ich łatwe wykorzystanie przy pomocy intuicyjnego panelu sterowania z wyświetlaczem LCD.

W cenie do 4000 zł znajdziemy także propozycje lodówek dwudrzwiowych (side by side), często wyposażonych w kostkarkę do lodu.

Tak duży budżet na zakup tego rodzaju sprzętu sprawia, że mamy do dyspozycji bardzo szeroki zakres ofert, dzięki czemu każdy ma dużą szansę znaleźć dla siebie odpowiednio dobrą lodówkę.

Jak szukali użytkownicy?

 • jaka lodówka do 4000
 • lodowka di 4000
 • lodówka do 4000 zł
 • najlepsza lodówka do 4000
 • ranking lodówek do 4000zł

Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Lodówka do 4000 złRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2022

 • Do 4000zł to nasza lodówka będzie wydajna i przestronna i nie będziemy musieli się o to martwić. W takiej kwocie można kupić mega dobry sprzęt o najwyższej klasie energetycznej i z dobrymi parametrami, może nawet uda się kupić z jakimiś elementami jak kostkarka.

  Reply
 • Tak jak poprzednik powiedział – do takiej kwoty można kupić już nawet duże lodówki do zabudowy kuchennej i będą one posiadały wszystkie funkcje, które są przydatne w domu. W zabudowie taka lodówka wygląda jeszcze lepiej i można fajnie to dopasować do wystroju kuchni 😉

  Reply
 • Osobiście bardzo podoba mi się lodówka w stylu vintage. Jest to taki odskok od wszystkiego nowoczesnego, można w bardzo fajnym stylu zaaranżować sobie kuchnie z taką lodówką 😉 a cenowo nie wypadają tak drogo, więc to super opcja.

  Reply
 • W takiej kwocie to zdecydowanie najlepszym wyborem jest lodówka side by side. Bardzo przestronna i nadaje się raczej do domu – chyba, że ktoś ma duże mieszkanie, albo liczną rodzinę. Można dużo rzeczy zmieścić na drzwiczkach, nie mówiąc już o tym ile mieści się w środku.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...